A-tím 21.6.2017

V generálke pred pohárom poltucet na konte Žiliny

Zverenci trénera Martin Ševelu vyhrali nad MŠK Žilina 6:3 (4:2). V prípravnom stretnutí pred zápasmi prvého predkola Európskej ligy UEFA sa strelecky presadili Peter Kleščík, Jakub Paur, Antonio Mance, Giorgi Beridze, James Lawrence a Hamza Čatakovič.
3:6 (2:4)
PRÍPRAVNÝ, 11:00
MŠK Žilina - AS Trenčín

MŠK Žilina | Mandous – Šušolík (59. Herrera), Králik, Hancko, Vallo – Mráz (46. Cociuc), Díaz (72. Klec), Škvarka (67. Michlík) – Jánošík, Otubanjo (46. Šejdajev), Hlohovský (46. Jankauskas)

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Julien – Abdul – Paur, Ubbink (76. M. Klooster) – Kvocera (59. Gong), Beridze (67. Čatakovič) – Antonio Mance

Góly: 29. Hlohovský, 38. Otubanjo, 58. Jánošík – 9. Kleščík (11 m), 22. Paur, 32. Antonio Mance, 42. Beridze, 67. Lawrence, 88. Čatakovič

Rozhodovali: Očenáš – Ferenc, Tomčík

Diváci: 100

Od úvodných minút sa hralo aktívne. Ako prvý pohrozil dvakrát Beridze. Úvodnú akciu však rozhodca zastavil pre faul a z následnej šance bol po zásahu brankára Žiliny iba rohový kop. V 8. min si neudržateľný Beridze narazil loptu s Mancem. Súper Gruzínca zastavil iba vďaka faulu a Kleščík nariadený pokutový kop premenil – 1:0. Po necelej štvrťhodine sa presadil Paur, no Mandousa v bráne Žiliny neprekvapil. O pár minút neskôr mohol vyrovnať Mráz. Sám v pokutovom území však namieril mimo žrde. V 22. min našiel Ubbink skvelou loptou v pokutovom území Paura, ktorý loptu umiestnil do siete – 2:0. O pár minút neskôr mohol Mance poslať náš tím do trojgólového vedenia, ale obrana jeho strelu zrazil na rohový kop. Gól však padol na opačnej strane. Po zlej rozohrávke Lawrenca si svoju parketu našiel Hlohovský a znížil – 1:2. Už o tri minúty neskôr to bolo opäť o dva góly. Loptu potiahol Beridze, posunul ju na Manceho a ten potvrdil svoje strelecké kvality – 3:1. V 38. min Žilina zužitkovala rýchly prechod pred našu bránu. Na spätnú prihrávku z pravej strany si nabehol Otubanjo – 2:3. Gólový účet prvého polčasu uzavrel tri minúty pred hvizdom Beridze – 4:2.

Druhý polčas odštartovala šanca Beridzeho. Lopta však letela tesne nad brvno. V 58. min to ale bolo opäť len o jeden gól, keď na konci akcie Žiliny bol Jánošík – 3:4. O päť minút neskôr si miesto na hranici pokutového územia našiel Ubbink, no nemieril presne. V 67. min však poslal rohový kop presne na hlavu Lawrenca, ktorý sa dokázal presadiť medzi dvoma hráčmi súpera – 5:3. V záverečných minútach mohli skórovať Mance a Šulek, ale ani jeden nemal dostatok šťastia v zakončení. Dve minúty pred záverečným hvizdom ale boli obaja pri akcii, ktorú zakončil strelou pomedzi nohy žilinského brankára Čatakovič – 6:3.

Fotogaléria

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...

Fanúšikovia 15.4.2024

Akadémia | V pondelok 29. apríla nábor a výber detí do tímov akadémie AS Trenčín

AS Trenčín pripravil na pondelok 29. apríla nábor a...

Fanúšikovia 14.4.2024

Fanúšikovia | Po vysokom víťazstve opäť na domácej pôde, vstupenky na Košice v predaji

V šiestom kole nadstavbovej časti Niké ligy sa...