Aktuálne 23.2.2018

Florbalisti AS Trenčín poskočili pred koncom základnej časti na delené tretie miesto.

Do zápasu proti FBC Predator Sabinov vstupovali hráči AS ako favorit a svoju rolu potvrdili 13 vstrelenými gólmi. Víťazstvo sa pritom ale vôbec nerodilo ľahko.

Už v šestnástej sekunde tečoval Kassay nahodenú strelu Bačinského a bolo 0:1. Trenčania si ale stále vytvárali tlak v útočnom pásme a hlavne novo zložená druhá formácia hrala skvele. Odmenou bolo vyrovnanie z hokejky Baroša- 1:1. Sabinovčania kúsali hlavne v prvej tretine, pokiaľ im fyzické sily stačili a tak v zápase odskočili ešte raz gólom zo sedemnástej minúty na 1:2. To bolo ale všetko, čo v zápase predviedli. Na konci tretiny vyrovnával na 2:2 Matejka v presilovej hre, ktoré v zápase hráči AS využili až tri. Po zvyšok zápasu sa hral florbal takmer výlučne pred bránkou Sabinovčanov a brankár AS Mészaros toho mal na práci skutočne málo. So všetkými situáciami si dokázal umne poradiť a do konca stretnutia už neinkasoval. Trenčania tak mali možnosť po celý zápas hrať na tri formácie a zapojiť do hry až štyroch juniorov, pričom Adam Daniš si odkrútil svoju premiéru v tretej formácii. V druhej tretine skórovali domáci štyri krát pričom tri góly vstrelila vo forme hrajúca druhá formácia. V tretej tretine už Sabinov pôsobil odovzdaným dojmom a nechal do svojej siete zapadnúť gólov až 7. S pribúdajúcim časom sa presadili všetky formácie a takmer všetci hráči ktorý do zápasu zasiahli. Postupne až 13 gólov v sieti predátorov znamená, že ofenzíva AS sa posunula na prvé miesto extraligového pelotónu so 152 vstrelenými gólmi v 18 zápasoch ( 8.4 na zápas).

Už tento víkend v sobotu o 16:30 sa florbalisti AS Predstavia v Košiciach kde nastúpia proti domácemu Florku v priamom boji o tretiu priečku.

Fotogaléria

Autor: Frederik Hrušovský
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn