A-tím 13.8.2016

Po skvelom úvode cenné víťazstvo proti Dunajskej Strede

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili proti DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0). O góly AS sa postarali James Lawrence, Rangelo Janga a Aliko Bala. Mužstvu pomohol expresný vstup do zápasu, keď po štyroch minútach hry sme viedli už dvojgólovým rozdielom.
2:3 (0:2)
5. kolo, 19:00
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín

DAC 1904 Dunajská Streda | Tofiloski - Brašeň (79. Simon Pambou), Michalík, Kwin, Németh Zs. (44. Szépe) - Polievka (57. Vida), Huk, P. Nagy, Pačinda - Szarka, Šabala

AS Trenčín | Chovan - Šulek, Ket, Rafael, Holúbek - Baéz - Kalu (79. Mikeš), Jančo (85. Kleščík), Lawrence, Bala (71. Johnson) - Janga

Góly: 81. a 85. Szárka (druhý z 11 m) - 1. Lawrence, 4. Kalu, 69. Bala

Žlté karty: 28. Kwin, 57. Szárka, 90. Šabala – 20. Rafael, 30. Baéz, 40. Kalu, 90. Ket

Rozhodovali: Vnuk – Slyško, Benko

Diváci: 1612

Fanúšikovia sa ešte ani poriadne neposadili a už v 22. sekunde padol prvý gól zápasu. Po centri z ľavej strany otvoril skóre z prvej Lawrence – 1:0. Po rozohrávke chcela zaútočiť Dunajská Streda, ale opäť sme udreli. V 4. min trafil do čierneho Janga, ktorý dopravil loptu do siete po akcii Kalua – 2:0. Rozdiel v skóre mohol znížiť Szárka, ale strelou z ľavej strany tesne minul Chovanovu bránu. V 20. minúte pohrozil ďalším pokusom domáci Šabala, ale Chovan bol na mieste. Po úvodnom nápore sa hralo prevažne medzi dvomi šestnástkami. V 30. min predviedli domáci akciu, na ktorej konci zamieril medzi žrde Šabala, ale gól pre ofsajd neplatil. O dve minúty neskôr sa po rohovom kope lopta dostala k Pačindovi, ale jeho strela tesne minula bránu. V 35. min to vyskúšal strelou Kalu, ale Tofiloski bol na mieste. V 38. min sa domáci Polievka predral do šestnástky po pravej strane, no Szárka po jeho prihrávke prekopol.

V druhom polčase to bol opäť tvrdý boj na oboch stranách. Prvá vážnejšia šanca prišla v 67. min, keď Kalu trafil žrď. V 69. min sme pridali už tretí gól. Po prihrávke Kalua z pravej strany sa nepomýlil Bala – 3:0. V 81. min však znížila Dunajská Streda. Szárka sa snažil uniknúť medzi dvomi obrancami, obišiel aj Chovana a loptu poslal do brány - 1:3. O dve minúty neskôr unikol pre zmenu Šabala, išiel sám na brankára, ale Chovan pri vybehnutí strelu kryl. Už tri minúty po prvom góle DAC prišiel faul Rafaela v pokutovom území a Szárka nariadený pokutový kop premenil - 2:3. Záverečný nápor Dunajskej Stredy sme však dokázali ustáť a na svoje konto sme si pripísali cenné tri body.