Aktuálne 6.6.2023

Hodnotenie sezóny 2022/23 - mikroliga

Družstvo prípravky viedol v sezóne tréner Dominik Kaduk. Tím bol zložený z dievčat a chlapcov ročníkov narodenia 2013-2017. Počas sezóny sa od decembra zúčastnili na šiestich turnajoch Mikroligy U10, dva z nich odohrali na domácej palubovke. Dokopy odohrali 11 súťažných zápasov a 1 priateľský. 

Z nich sa 7 krát tešili z výhry naši hráči a hráčky, 5x bol úspešnejší náš súper. 

Dokopy nastrieľali 341 bodov a inkasovali 331 bodov. Najvýraznejšiu výhru zaznamenali proti Žiline 62:10, naopak najväčší rozdiel v skóre bol v zápasoch proti Lučencu. 

Vo svojej skupine D sú po 11 odohratých zápasoch na 1. mieste, aj napriek tomu, že druhý Lučenec nemá po ôsmych zápasoch na svojom konte žiadnu prehru. Nepredpokladáme, že sa neodohrané stretnutia budú ešte hrať, preto je dosť možné, že našim hráčom a hráčkam toto prvenstvo ostane. Prečítajte si rozhovor s hlavným trénerom Dominikom Kadukom:

Ako hodnotíš sezónu 2022/23?

"Celú sezónu 2022/23 hodnotím dobre."

Aký progres spravili tvoji hráči a hráčky od septembra až doteraz, v čom sa zlepšili, na čom si s nimi pracoval?

"Neviem či sa dá v kategórii – basketbalová prípravka hovoriť o progrese. Na tréningoch i na zápasoch sa bavili hrou a ja som sa snažil, aby mali pocit, že sa skôr hrajú, ako trénujú, aj keď prvky rozvoja herných činností jednotlivca som musel zaradiť a tak isto kolektívne ponímanie hry. V tejto kategórii musí tréner pracovať aj na tom, aby sa deti počas zápasu nehlásili ako v škole, keď chcú hrať, ale neustále ich upozorňovať na to, aby čakali na svoju príležitosť a keď ich tréner vyzve, aby nastúpili do zápasu."

Si spokojný s tréningovým procesom počas sezóny?

"Tréningový proces a spokojnosť s ním. Nazval by som to jedným slovom – únava. Počet detí na tréningovej jednotke pravidelne atakoval číslo 15 a viac, občas prekročil i 20. Viac než 30 rokov odrobených v školstve, ozývajúce sa staré zranenia z aktívnej športovej činnosti. Cez to všetko som sa snažil, ako som vedel. Na deťoch som videl, že sú spokojné a viacerí rodičia mi potvrdili spokojnosť s tréningovým procesom."

Na ktoré zápasy budeš najviac spomínať?

"Pozitívne: Asi na domáci zápas proti Žiaru nad Hronom, kde excelovali viacerí hráči. 
Negatívne: Po predposlednom turnaji v Prievidzi, keď som sa dozvedel, že niektorí rodičia neboli spokojní s minutážou ich detí."

Čo považuješ za silnú stránku svojho tímu, a v čom ste naopak najviac v zápasoch strácali?

"Silná stránka tímu je bojovnosť za akéhokoľvek stavu. Slabá stránka tímu bola v prvej polovici sezóny doskakovanie. V poslednom zápase sme proti asi najsilnejšiemu tímu súťaže Mikroligy – Lučencu dokázali 3 aj viackrát doskočiť loptu pod súperovým košom, ale nedokázali sme premeniť niekedy vyložené šance."

Ktorých hráčov/hráčky by si vyzdvihol za celú sezónu, za progres, nasadenie, dochádzku, tímovosť atď..?

"Ktorých hráčov by som vyzdvihol za celú sezónu? Progres – určite Matej Kraisl, ktorý je o jednu až dve výkonnostné triedy lepší od ostatných. Z ostatných chlapcov je to: Matteo Popovič, Jakub Beták, Juraj Gabrhel, Marek Podkovič, Alexander Tuba a napriek príchodu v druhej časti sezóny to boli tiež Daniel Berec a Peter Kimle. Z dievčat najväčší progres uskutočnili: Eliška Kučmínová, Nela Hubináková, Nina Pšenková a Veronika Tubová. V dochádzke boli tričkom odmenení M. Popovič, E. Kučmínová, L. Parasková a N. Lahučký. Za tímovosť môžem pochváliť celé družstvo. Keďže učím na škole kde trénujeme aj telesnú výchovu, môžem porovnávať aj iných chlapcov, čiastočne i dievčatá, ktoré pôsobia v našom klube. V triedach, ktoré navštevujú basketbalisti nášho klubu stúpla popularita a úroveň basketbalu aj u detí, ktoré basketbal zažívajú len na hodinách Telesnej výchovy."

MVP sezóny za chlapcov?

"Matej Kraisl."

MVP sezóny za dievčatá?

"Eliška Kučmínová."


Krátky rozhovor sme spravili aj s Matejom a Eliškou:

Matej ako hodnotíš celú sezónu 2022/23, čo ťa na nej bavilo a čo ťa naopak robilo nešťastným? 

"Bavil ma určite každý zápas v celej sezóne. Som sklamaný, že sme si nemohli zmerať sily so súperom z Nového Mesta. Môj najobľúbenejší zápas bol proti BŠ Luko, pretože to bol náš najvyrovnanejší súper."

Ako vnímaš to, že ťa tréner zvolil MVP, čím si myslíš, že si to dosiahol? 

"Za ocenenie som potešený, pretože toto sa každý deň nevidí. Myslím si, že to nie je len o košoch, ale aj podporovaní tímu a vzájomnej spolupráci tímu. Ocenenie som dosiahol vďaka usilovnosti a zodpovednosti a aj vďaka trénerovi, ktorý nás veľa naučil."

Eliška a ako sa tebe páčila sezóna, prípadne čo ťa zamrzelo?

"Na celej sezóne 2022/23 ma bavilo, že sme boli dobrá partia a všetci sme sa snažili čo najlepšie hrať a trénovať. Rozosmutnilo ma vždy keď málo hrám. Rada budem spomínať na zápas v Lučenci. Pretože sme všetci hrali najlepšie ako vieme."

Ako vnímaš ocenenie MVP a čím si myslíš, že si trénera zaujala?

"Myslím, že ma tréner zvolil MVP preto lebo som makala na každom tréningu a aj na zápasoch."Hráči a hráčky, ktorí nastúpili v aspoň jednom zápase v tejto sezóne (za menom súčet strelených bodov v sezóne, chýbajú však body z posledného turnaja v Lučenci, ktoré organizátor nezapisoval):

KRAISL Matej 74, KADUK Jakub 71, POPOVIČ Matteo 57, BETÁK Jakub 52, PODKOVIČ Marek 28, HUBINÁKOVÁ Nela 18, TUBA Alexander 14, GABRHEL Juraj 9, PARASKOVÁ Linda 8, PŠENKOVÁ Nina 8, KIMLE Peter 7, KUČMÍNOVÁ Eliška 6, MOKRÁŇOVÁ Laura 2, ŠTANDI Nevena 2, TUBOVÁ Veronika 2, URÍČEK Marek, SLIVKA Vincent, ZÁHORA Matúš, VARGOVÁ Alžbeta, BEREC Daniel, NESVADBA Max, VAVRÍK František, URBANOVSKÝ Lucas.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka