Aktuálne 14.11.2023

Mladí muži sa proti Žiline rozbehli až v druhom polčase

V nedeľu 12.11.2023 privítali mladí muži do 23 rokov na domácej palubovke tím TSM Slávia Žilina.

Od začiatku zápasu mali zverenci trénerky Márie Felixovej problém popasovať sa najmä s fyzickou prevahou súpera v podkošovom priestore. Súper si preto spravil už po prvej časti hry náskok 29:14, na polčase to bolo už 51:28. Po prestávke začali byť naši hráči aktívnejší v obrane a hlavne v poslednej štvrtine dokázali súpera predčiť aj bodovo. Túto časť hry vyhrali 27:20 a ubránili aj nepopulárnu stovku.

• BK AS Trenčín - TSM Slávia Young Men Žilina 65:97

Body AS: Nebus M. 16, Nebus O. 16 (4 trojky), Tomík 7, Repka 6, Pabiš 6, Heleš 6, Greguš 6, Závodský R. 2.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"Zápas proti Žiline by som rozdelila na dve časti. Prvý polčas sme vôbec nehrali našu hru, len sme doslova behali za súperom a robili sme to, čo nám dovolil. V obrane sme ho nechávali dávať ľahké koše či už z protiútoku alebo postavenej hry. V útoku sme hrali bez pohybu, viac menej sme sa presadzovali po individuálnych činnostiach. V druhej časti po polčase sme síce začali s niekoľkými ľahkými stratami pri prechode cez pressing súpera, po timeoute sme sa ale dokázali upokojiť a začali sme hrať zodpovedne a dôsledne. Začali sme využívať prihrávky na pivotov čím sme rozpohybovali celú obranu súpera. V poslednej štvrtine sme stratili iba jednu loptu, čo nám ukázalo, že aj proti kvalitnejším tímom dokážeme hrať zodpovedne a odvážne, čo ukazuje aj skóre v tejto časti hry. Verím, že na toto nadviažeme do ďalšieho dôležitého zápasu už túto nedeľu vo Svite."

Rafael Ján Tomík - krídlo AS

"Zápas proti Žiline bol už od začiatku náročný, protihráči vytvárali dobrý tlak na loptu. Problém nám väčšinou robil prechod cez polku a rýchle protiútoky, kde sme podostávali veľa košov. Myslím si, že v útoku neboli veľké chyby, snažili sme sa hýbať od lopty, ale najmenej hrávame s našimi pivotmi, čo musíme ďalšími tréningami zlepšiť. Prihrávky na pivotov viac rozšíria hru a máme viac možností."

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka