Aktuálne 6.12.2023

Mladí muži so zlepšeným výkonom na Žilinu nestačili

V nedeľu 3.12.2023 odohrali mladí muži do 23 rokov zápas na domácej palubovke proti tretiemu tímu tabuľky so Žiliny.

Zverenci trénerky Márie Felixovej začali zápas veľmi dobre, keď viedli nad súperom v prvej štvrtine 14:5. Následne sa však hostia začali bodovo doťahovať a na konci prvej časti už viedli o 4 body. Počas druhej štvrtiny stratili na súpera 7 bodov, avšak zápas bol stále otvorený. Zlom sa im nepodaril ani po polčasovej prestávke, keď tretia časť hry skončila nerozhodne 21:21. Aj v poslednej desaťminútovke hrali so Žilinčanmi vyrovnanú partiu, ale manko z prvého polčasu sa im nepodarilo dotiahnuť. V na oko vyrovnanom zápase tak naši mladí muži podľahli prvoligistovi o 15 bodov.

• BK AS Trenčín - Academic ŽU Žilina 75:90

Body AS: Repka 22, Nebus O. 15 (10 doskokov, 9 asistencií), Nebus M. 13, Pabiš 6, Heleš 6, Michálik 6, Ďorďai 4, Tomík 3.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"V zápase so Žilinou sme výborne zachytili úvod, boli sme aktívni a dokázali sme súpera odstaviť od ľahkých striel. Aj v ďalšom priebehu stretnutia sme so súperovými extraligistami držali krok a zlepšili sme v obrane vypomáhanie zo slabej strany, čo nám robilo problémy v predošlých zápasoch. V nedeľu sme doplácali na množstvo stratených lôpt, ktoré však veľakrát vznikli z dobrého úmyslu v útoku. Čo ale bol problém, bolo slabé zaisťovanie rýchleho protiútoku súpera, ktorý to nekompromisne trestal. Útočná hra bola slušná a hrali sme kolektívne s dobrým posunom lopty. V nedeľu nás čakajú Košice, ktoré ešte v sezóne neprehrali, preto verím, že nadviažeme na dobrý výkon a nič im nedarujeme zadarmo."

Samuel Pabiš - rozohrávač AS

"Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas so súperom ako je Žilina. Veľmi dobre sme hrali v prvej štvrtine, ktorú sme prehrali iba o 4 body. Hlavne v druhej polovici zápasu sa mi páčila naša kolektívna hra. Kvalitne sme pracovali v obrane na slabej strane, čo určite prispelo aj k takémuto výsledku. Stále nás možno v určitých častiach trápilo množstvo driblingu. Aj keď to tak v zápase nevyzeralo, no 30 strát je celkom dosť a proti skúsenejšiemu tímu ako sme my sa s touto štatistikou nedá vyhrať."

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka