Aktuálne 23.11.2023

Mladí muži vo Svite zabrali až v druhom polčase

V nedeľu 19.11.2023 odohrali chlapci do 23 rokov zápas proti mladým mužom Svitu.

Od začiatku stretnutia sa hráči pod vedením trénerky Márie Felixovej a asistenta Andreja Heleša nedokázali vysporiadať s podkošovým hráčom Svitu (208cm), ktorý strelil väčšinu súperových bodov. Naši chlapci naproti tomu nedokázali premeniť ani vypracované pozície. Prvá štvrtina prakticky rozhodla o výsledku, keď na jej konci svietilo skóre 33:9. Do polčasu dokázali domáci svoj náskok ešte navýšiť na 61:23. V druhom polčase akoby nastúpilo iné družstvo, naši hráči hrali aktívne v útoku aj obrane, a predvádzali veľmi pekný basketbal. Druhý polčas prehrali iba v pomere 40:46 a teda udržali minimálne polčasový rozdiel v skóre. Aj napriek veľmi oklieštenej zostave zanechali z druhého polčasu veľmi dobrý dojem z predvedenej hry.

• BKM Iskra Svit - BK AS Trenčín 107:63

Body AS: Repka 20, Nebus O. 13, Nebus M.12, Michálik 11, Pabiš 7.

Ohlasy po zápase:

Andrej Heleš - asistent AS

"Na tento zápas som sa už dlhšie veľmi tešil, ale už pred odchodom do Svitu sa nám situácia začala komplikovať, keď nám z rôznych dôvodov vypadli niektorí hráči a nakoniec sme na zápas nastúpili vo veľmi zredukovanej zostave 7 hráčov. Chalani išli do zápasu s odhodlaním nezraniť sa, nevyfaulovať sa a zahrať čo najlepší výsledok. Začali sme s dobrou energiou, dobre sme behali, ale nevedeli sme ubrániť súperovho centra, ktorý mal výraznú výškovú prevahu a dal nám viacero úvodných bodov. Skúšali sme zaskočiť súpera zónovou obranou, ale ich výšková prevaha sa prejavila pri doskokoch, kedy nám z opakovaných príležitostí dávali lacné body. V útoku sme si vypracovali veľa dobrých streleckých pozícií, ale úspešnosť bola veľmi nízka. Súper hral rýchlo a využil viacero rýchlych protiútokov, čím nám v prvej štvrtine výrazne odskočil. V druhej štvrtine sme našu hru zlepšili, výborne sme kombinovali a hrali sme naozaj pekný basketbal, len nám v záverečnej fáze lopta nechcela padnúť do koša. Cez polčas sme s trénerkou pochválili chalanov za výbornú tímovú hru, na ihrisku sa videli a spolupracovali medzi sebou. Snažili sme sa ich povzbudiť, aby zabudli na nedané koše a skúšali to naďalej. No a v tretej štvrtine prišlo k obratu, premenili sme 8 z 10 dvojkových pokusov a 3 z 8 trojkových pokusov. Mali sme 9 asistencií, 7 doskokov a len 3 straty. Táto štvrtina patrila nám, bola to radosť sa pozerať ako fantasticky sme hrali. Posledná štvrtina bola dlho vyrovnaná a nebyť zopár chýb na samom konci zápasu tak by sme ju mohli opäť vyhrať. Hoc sme prehrali a na výsledku to nie je vidieť, tak mám veľkú radosť z nášho herného prejavu, z toho ako si chalani pomáhali, ako kombinovali a že sa nevzdali a bojovali do konca."

Ondrej Nebus - rozohrávač AS

"Zápas sa mi hodnotí ťažko. Ani prvú štvrtinu sme nedokázali so súperom držať krok. Nepremieňali sme ľahké strely, v obrane sme boli veľmi nedôslední, ale tak isto v zakončení. Určite nám nepomohli útočné doskoky súpera, kedy sa vyrovnaná partia bohužiaľ hrať nedá. Zo zápasu sme si určite zobrali čo máme zlepšiť a na tom zapracujeme. Dúfam, že zápas doma sa poučíme a zahráme lepší basketbal hlavne v obrane."

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka