Aktuálne 28.11.2023

Mladší žiaci porazili Handlovú, avšak na Prievidzu nestačili

V nedeľu 26.11.2023 odohrali chlapci do 13 rokov zápasy v Prievidzi.

Hráči pod vedením trénera Mareka Marčoka a asistentky Nely Hlávkovej sa v prvom zápase predstavili proti Handlovej. Stretnutie začal lepšie súper, keď po prvej časti hry viedol 17:10. Druhú štvrtinu vyhrali naši chlapci o jeden bod, teda do polčasovej prestávky išli s 6-bodovým mankom. To dokázali pred poslednou desaťminútovkou znížiť na 41:45. Zápas definitívne zlomili na svoju stranu až v závere stretnutia, keď túto štvrtinu vyhrali o 10 bodov a pripísali si tak na svoje konto ďalšiu výhru.

• ŠBK Handlová - BK AS Trenčín 57:63

Body AS: Pilko 15, Porebski 15, Zubo 14, Valach L. 5, Kraisl 4, Kyselica 3, Žiak 3, Valach R. 2, Kaduk 2.

V druhom zápase proti favorizovanej domácej Prievidzi už našim chlapcom pravdepodobne došli sily po náročnom zápase s Handlovou. Súper si už na začiatku vytvoril pohodlný náskok 35:8, ktorý počas celého zápasu postupne navyšoval. Naši mladší žiaci bojovali ako len mohli, avšak na súperovu rýchlu hru nestačili.

• MBA Prievidza - BK AS Trenčín 111:31

Body AS: Žiak 8, Zubo 7, Porebski 5, Valach L. 5, Pilko 3, Kyselica 2, Kaduk 1.

Ohlasy po zápasoch:

Marek Marčok - tréner AS

"Do zápasu s Handlovou sme nevstúpili dobre a v prvej štvrtine sme dokonca prehrávali už o 11 bodov. Nestíhali sme v obrane, v útoku sme sa ťažšie presadzovali, chýbala tomu uvoľnenosť. Postupne sme však svoj výkon výrazne zlepšili a všetky zvyšné štvrtiny sme vyhrali. O zápase rozhodla tretia štvrtina, kde sme dokázali udržať súpera na dostrel a vo štvrtej časti hry sme boli jednoznačne lepším družstvom a zaslúžene sme vyhrali. Teší nás nielen výhra, ale aj fakt, že sme porazili kvalitného súpera v zápase, kde sme boli po väčšinu zápasu lepším družstvom. Veľká pochvala pre všetkých hráčov a poďakovanie rodičom za povzbudzovanie počas celého zápasu.

V druhom zápase proti suverénovi našej skupiny Prievidzi sme nezačali zle, nepadlo nám pár ľahkých košov, ale na ihrisku to bolo vyrovnané. V druhej polovici štvrtiny sme sa nevyhli pár ľahkým stratám a súper nám ušiel. Vôbec nám herne nevyšla druhá štvrtina a na ukazovateli svietilo hrozivé skóre 17:71. V druhom polčase sme náš výkon zlepšili, nezabránili sme stobodovej hranici, ale skóre z druhého polčasu 14:40 je povzbudením do ďalšej práce. Súper z Prievidze bol rýchlejší vo všetkých herných činnostiach, ale treba dodať, že aj my sme predviedli niekoľko pekných basketbalových akcií. Ku cti nám slúži fakt, že to hráči "nezabalili" a hrali sme naplno až do konca. Nedeľný zápasový deň však v sumáre treba hodnotiť z našej strany ako vydarený."

Nela Hlávková - asistentka AS

"Zápas s Handlovou sme nezačali podľa našich predstáv. Mali sme problém ubrániť hlavného hráča, ktorý nám dal najviac jednoduchých košov z 1na1 ale postupne sme sa ho naučili ubrániť a do konca zápasu ho aj vyfaulovať. Chalani sa naučili vypomáhať si pod košom, čo nám veľmi pomohlo do konca zápasu. Po prvom prehratom polčase sme zabrali v útoku a dokázali sme sa presadzovať pod košom a získavať fauly. Chalani makali do poslednej minúty a nič nevypustili. Celý zápas bojovali ako jedno družstvo, podporovali sa a užívali si to z čoho mám obrovskú radosť .
Druhý zápas s Prievidzou nás nečakalo nič ľahké. Mali sme problém vracať sa rýchlo do obrany čo nás stálo veľa bodov. Zato v útoku sme sa vedeli pekne vynájsť a nájsť si ľahké pozície na strelu, aj keď nám to moc nepadalo. Musím chalanov pochváliť za odvahu hrať aj so zraneniami, ktorých nebolo málo v tomto zápase. Ďakujeme chalani."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA