Aktuálne 13.12.2023

Mladší žiaci uzavreli základnú časť sezóny výhrou nad Prievidzou

V nedeľu odohrali chlapci do 13 rokov dva zápasy na domácej palubovke.

Hráči pod vedením trénera Mareka Marčoka odohrali prvý zápas proti Handlovej. Úvod bol vyrovnaný, aj napriek tomu, že súper mal veľa možností skórovať z trestných hodov a na konci prvej štvrtiny svietil stav 7:11. Druhá časť hry už bola plodnejšia na body a naši chlapci v nej dominovali, keď nastrielali 18 bodov naproti súperovým 9. Do polčasu tak išli naši chlapci s 5-bodovým vedením 25:20. O výsledku rozhodla tretia štvrtina, v ktorej naši hráči bodovali iba jeden bod, naopak súper si vytvoril 10-bodový náskok. Posledná časť hry bola viac menej vyrovnaná, ale na zvrátenie výsledku už našim chlapcom sily neostali.

• BK AS Trenčín - ŠBK Handlová 36:49

Body AS: Zubo 18, Porebski 8, Kyselica 3, Kraisl 3, Kaduk 2, Valach L. 2.

V poslednom zápase základnej časti skupiny Stred mladších žiakov sa naši hráči predstavili proti Prievidzi. Od prvej minúty mali presnejšiu ruku naši chlapci a po prvej štvrtine viedli 15:3. Aj v druhej časti hry svoj náskok ešte zvýšili na 25:8. Po polčase boli síce presnejší hostia, avšak skóre stále bolo v náš prospech 29:18. Posledná štvrtina bola vyrovnaná a teda sa naši mladší žiaci mohli tešiť z vybojovanej výhry.

• BK AS Trenčín - MBA Prievidza green 40:28

Body AS: Porebski 14, Kraisl 11, Žiak 4, Daňo 4, Kyselica 3, Valach L 2., Zubo 2.

Ohlasy po zápasoch:

Marek Marčok - tréner AS

"V prvom zápase proti Handlovej sme odohrali dobrý prvý polčas, výbornú druhú štvrtinu. Žiaľ nezvládli sme tretiu štvrtinu a to rozhodlo. Nedarilo sa nám v útoku a súper si vypracoval náskok, ktorý už vo štvrtej štvrtine ukontroloval.

V druhom zápase rozhodla o výsledku prvá štvrtina, v ktorej sme dominovali a vypracovali sme si rozhodujúci náskok. V ďalšom priebehu sme už kolektívnym výkonom zápas kontrolovali až do konca a zaslúžene sme vyhrali.

V oboch zápasoch sme sa prezentovali výrazne zlepšenou obranou, trošku nám to škrípalo v útoku a v obranných i útočných doskokoch. Musím vyzdvihnúť kolektívny výkon chalanov, bojovali jeden za druhého. Myslím si, že ideme správnym smerom. V prvej časti sezóny sme z 12 zápasov 5 vyhrali a v 7 sme ťahali za kratší koniec. Nutno podotknúť, že z tých 12 zápasov sme odohrali až 8 proti veľmi kvalitným súperom (Prievidza 5x, Handlová 2x a P. Bystrica 1x). Potešili výhry nad Handlovou a Prievidzou, slabší výkon sme podali asi len v stretnutí proti Leviciam. V zápasoch, ktoré sme mali vyhrať sme potvrdili úlohu favorita a vyhrali ich vysokým rozdielom. Z tohto pohľadu musíme hodnotiť prvú časť sezóny pozitívne. Oproti minulej sezóne chalani zaznamenali viditeľný progres, čo nás ako trénerov veľmi teší a napĺňa nás optimizmom do druhej časti sezóny."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA