Aktuálne 12.12.2023

Prípravkári sa predstavili na druhom turnaji

V sobotu 9.12.2023 odohrali dievčatá a chlapci do 10 rokov dva zápasy v Novom Meste nad Váhom.

Hráči a hráčky pod vedením trénerky Kataríny Coboriovej odohrali na druhom turnaji dva zápasy. V prvom proti BŠ Luko síce vyhrávali 4:0, potom však prišla bodová šnúra súpera, ktorý si vytvoril náskok ôsmych bodov. V druhej štvrtine nepadol na oboch stranách žiadny bodík, avšak bojovalo sa o dušu. Tretia časť hry bola podobne ako prvá pod taktovkou fyzicky zdatnejšieho súpera a skončila 18:6. V poslednej zlepšili naši prípravkári obranu, aj keď nakoniec z toho bola výhra nášho súpera.

  • BŠ Luko - BK AS Trenčín 48:19


V druhom stretnutí proti domácim hráčom sme mohli vidieť vyrovnanú prvú štvrtinu, avšak v druhej časti hry dovolil súper skórovať našim hráčom iba dva body. Domáci ich naopak nastrieľali až 24, čím si vytvorili pohodlný náskok, ktorý v tretej štvrtine ešte navýšili. V poslednej desaťminútovke sa našim prípravkárom darilo aj v útoku a túto časť hry vyhrali 11:6. Na výhru to síce nestačilo, ale z chuti si zahrali všetci naši hráči a hráčky.

  • BK Nové Mesto nad Váhom - BK AS Trenčín 59:28Ohlasy po zápasoch:

Katarína Coboriová - trénerka AS

"Turnaj sa uskutočnil v Novom Meste nad Váhom za účasti 3 družstiev. Odohrali sme prvé dva zápasy, najprv proti hráčom z BŠ Luko, ktorí od začiatku dominovali, no aj napriek tomu sa nám podarilo nastrieľať 19 bodov, súper ich dal 48. Prípravkárom prišli pomôcť hráči z väčšími skúsenosťami a skórovali hlavne oni, no tí, ktorí začali trénovať tento rok sa veľmi snažili, bojovali. Snažili sa držať pokynov, ktoré sme si dali pred zápasom a teda, aby si strážili "svojho" protihráča na svojej polovici a na súperovej polovici aby sa čo najviac uvoľňovali a pýtali si prihrávky. Podobný charakter mal aj druhý zápas proti Novému Mestu nad Váhom, keď súper opäť dominoval vo všetkých činnostiach, výšková prevaha bola evidentná, no aj napriek tomu si zahrali všetci naši prípravkári a podarilo sa nášmu družstvu nastrieľať 28 bodov, oproti súperovým 58. Aj napriek prehrám si turnaj všetci užili, získali ďalšie skúsenosti a zaslúžia si všetci pochvalu."

Turnaja sa zúčastnili: Zara Hozlárová, Michal Kazík, Eliška Kučmínová, Matteo Popovič, Max Nesvadba, Nathaniel Veľký, Nina Pšenková, Dorota Jaššová a Katarína Jaššová.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka