Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie žiačky.

Staršie žiačky U15

V nedeľu sa naše dievčatá predstavili na domácej palubovke v poslednom stretnutí proti Lučencu. Prvú štvrtinu naše hráčky vyhrali o 2 body, potom však svoj náskok počas druhej desaťminútovky stratili a na polčase prehrávali 18:28. Po polčase sa naše hráčky snažili náskok dobehnúť a túto štvrtinu vyhrali o dva body. V poslednej desaťminútovke však porobili viacero chýb v útoku čo súperky využili a následne potrestali. So 4 výhrami a 4 prehrami sa tak staršie žiačky v nadstavbe umiestnili na 3.mieste.

  • BK AS Trenčín - AKAPO Lučenec 43:58

Body AS: Liptáková J. 14 (11 doskokov), Ivanová 11 (12 doskokov), Škultétyová 6, Novotná 6, Lipková 4, Bánesová 2.


Marek Marčok - asistent trénerky

"V zápase proti lídrovi našej nadstavbovej skupiny sme začali veľmi dobre. Dievčatá veľmi dobre bránili a po zisku lôpt vyrážali do rýchlych protiútokov. V tomto duchu sa niesol celý prvý polčas. Súper sa ťažko presadzoval v našej šestke, nanešťastie pre nás sa hráčkam z Lučenca darila streľba spoza trojklového oblúka, čím si nás udržoval na dištanc. Polčas vyhrali súperky o 10 bodov. V tretej štvrtine sa obraz hry nezmenil, bola však vyrovnanejšia a dokonca ju Trenčianky vyhrali. Keď si niekto myslel, že zápas je rozhodnutý, tak sa mýlil. Domáce hráčky mali výborný vstup do poslednej štvrtiny a dokázali stiahnuť rozdiel skóre na 2 body. Chýbal kúsok k dokonalému obratu. V nedeľu dievčatá podali veľmi dobrý výkon, avšak sami boli svojim najväčším súperom. Škoda, že výbornú obranu nedokázali dievčatá podporiť aj v útoku, čo sa týka premieňania šancí. V zápase zahodili veľmi veľa jednoduchých košov, čo rozhodlo o tom, že dobrý výkon nepodporili aj víťazstvom, ktoré viselo vo vzduchu. Dievčatá ukázali progres, ale treba ďalej na sebe pracovať a zlepšovať sa, aby v budúcnosti podobné zápasy dievčatá dokázali vyhrávať.

Katarína Matúšová - krídlo AS

"Vedeli sme, že Lučenec nebude ľahký súper, ale pripravili sme sa do zápasu naplno. Prvú štvrtinu sme si získali jednoduchou hrou do koša a pozornou obranou. V druhej štvrtine sa nám hráčky dostávali do koša, prihrávky do útoku boli viackrát zbrklé, no bojovali sme stále. Do druhého polčasu sme nastúpili plne sústredene, čo bolo vidno aj v hre. Bol to naozaj tesný zápas, ktorý sa však v poslednej štvrtine obrátil na stranu súperiek. Samozrejme nám to bolo ľúto, pretože to bol náš posledný zápas a víťazstvo sme si naozaj zaslúžili, ale ako sme si povedali s babami pred zápasom, nie je dôležité či vyhráme alebo prehráme. Dôležité je, že do toho pôjdeme naplno a náš výkon počas tréningov a celej sezóny sa odrazí do zápasu. Prehra nás mrzela, ale zápas nás posunul omnoho ďalej, ako výhra."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka