Aktuálne 10.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 6.- 7.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas poslednho víkendu sa v dvoch zápasoch predstavili naše staršie žiačky.

Staršie žiačky U15

V sobotu odohrali naše hráčky zápas na domácej palubovke proti Petržalke. Úvod stretnutia patril tesne hosťkám, keď viedli po prvej štvrtine o 1 bod, potom sa však vedenia ujali naše dievčatá a až do konca zápasu udávali tempo hry a nenechali súperky pomýšľať na výhru.

  • BK AS Trenčín - BKM Petržalka 53:43

Body AS: Bánesová 14, Matúšová 9, Ivanová 7, Hrnčárová 6, Liptáková J. 6 (11 doskokov), Novotná 4, Vrtíková 4, Lipková 2, Marčoková 1.

V nedeľu vycestovali staršie žiačky na dohrávku do Lučenca. Naše súperky si počas prvého polčasu spravili dostatočný náskok, ktorý si udržali až do konca. Naše hráčky síce druhý polčas hrali s nimi vyrovnanú partiu, avšak na zvrátenie výsledku to nestačilo.

  • AKAPO Lučenec - BK AS Trenčín 68:41

Body AS: Liptáková J. 13 (17 doskokov), Matúšová 11, Ivanová 5 (11 doskokov), Lipková 4, Novotná 4, Vida 3, Bánesová 1.


Katarína Dedíková - trénerka AS

"Do sobotného zápasu sme nastúpili so zdvihnutými hlavami. Dievčatá boli pozitívne nabudené a túžili po víťazstve. Družstvo sme mali doplnené mladšími hráčkami, ktoré prevzali svoje úlohy zodpovedne a bolo ich na ihrisku vidieť. Zápas sa prelínal v prospech nás, potom súpera, no keďže dievčatá naozaj chceli vyhrať, tak nakoniec víťazstvo vybojovali. Tešia ma výkony viacerých hráčok, ktoré si po novom roku menej verili, tento víkend dokázali, že basketbal vedia hrať.

V nedeľu sme vedeli, že nás čaká veľmi kvalitný súper, ktorý bude hrať agresívnejší štýl obrany. Prvú polovicu hry mal súper prevahu, kde sme si nevedeli poradiť s pressingom a aktívnym zdvojovaním. Po viacerých time-outoch a vysvetleniach, čo treba hrať, naše hráčky predviedli krásne protiútoky na pár prihrávok s rýchlym zakončením. Druhá polovica hry bola aktívnejšia aj z našej strany. Z tohto zápasu je dôležité odniesť si poznanie, že vieme využívať rýchle protiútoky a aj ich úspešne zakončiť. Taktiež spolupráca mladších dievčat so staršími veľmi dobre funguje."

Rebeka Bánesová - krídlo AS

"Do zápasu proti Petržalke sme nastúpili odhodlané vyhrať. V prvej štvrtine sme hrali hoď a bež, čo nám aj vychádzalo, ale pod košom sme mali málo útočných doskokov. V druhej štvrtine sme poľavili a prispôsobili sa súperovej hre. Po polčase sme sa vrátili a začali hrať našu hru. V obrane sme začali makať a útok sme viac roztiahli. Poslednú štvrtinu sme hrali basketbal, ktorý nás baví."

Júlia Liptáková - pivotka AS

"Do zápasu s Petržalkou sme išli s cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Hra od začiatku na výhru nevyzerala, pretože sme sa prispôsobili ich hre, nepadali nám ľahké strely a nesústredili sme sa na obranu. Zápas bol vyrovnaný, ale v tretej štvrtine sme si urobili väčší náskok. Protihráčky však začali strieľať trojky, ktoré im nečakane padali. Každá z nás chcela vyhrať a preto sme bojovali do poslednej sekundy."

Katarína Matúšová - krídlo AS

"V nedeľu sme vedeli, že Lučenec nebude jeden z najľahších súperov, no aj napriek tomu sme do zápasu nastupovali na 120%. Zo začiatku sa nám však v útoku nedarilo prejsť cez polovicu, z čoho sme strácali veľmi veľa lôpt. V obrane sme celý zápas bránili zónu, v ktorej sa ale neskôr začali tvoriť diery, čo súperky využili na ľahké koše. Po polčase sme však nastúpili s hlavami hore, hru sme zmenili na agresívnu a konečne sme aj začali viac komunikovať. Začali nám vychádzať aj rýchle protiútoky a ľahkou hrou sme nabrali koše, no stále to nestačilo na vyrovnanie stavu. Bojovali sme až do konca a napriek veľkému množstvu strát lôpt sme uhrali veľmi pekný zápas. Klobúk dole aj mladším dievčatám, ktoré sa medzi staršími a skúsenejšími hráčkami vôbec nestratili. Aj napriek prehre sme každá z nás hrdá a šťastná za predvedené výkony."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka