Aktuálne 27.2.2024

Report mládeže - 24.- 25.2.2024 - dievčatá

Počas posledného víkendu odohrali zápasy mladé ženy a staršie žiačky.

Staršie žiačky U15

Dievčatá pod vedením trénerky Kataríny Dedíkovej nastúpili v sobotu proti Sencu. Už od začiatku zápasu mali naše hráčky náskok niekoľkých bodov, po prvej štvrtine 23:6, na polčase 38:16. V tretej časti hry mali navrch naše súperky, čo však naše dievčatá opravili v poslednej desaťminútovke a celý zápas zaslúžene vyhrali.

  • BK AS Trenčín - Levy Senec 63:43

Body AS: Škultétyová 16, Matúšová 14, Liptáková M. 13, Hrnčárová 6, Ivanová 4, Nebusová 2, Lipková 2, Bánesová 2, Liptáková J. 2, Vida 2.

Katarína Dedíková - trénerka AS

"Už od rozcvičky bolo vidieť, že dievčatá sú pozitívne nabudené a veria si. Konečne ukázali, aký krok vpred urobili. Obrana bola výborná, každá hráčka si plnila svoje povinnosti, na malé chybičky, ktoré dokázali korigovať po vysvetlení, ako ich riešiť. V útoku sa nám nedarilo úplne dodržiavať nacvičené veci, no dievčatá zobrali zodpovednosť do vlastných rúk a hrali často jedna na jedna s krásnymi zakončeniami. Ešte musíme veľa na sebe pracovať, ale sobotný výkon si vďaka tvrdej práci dievčatá zaslúžili."

Tereza Škultétyová - rozohrávačka AS

"V sobotu sme vedeli že chceme vyhrať, a urobíme pre to maximum. Začali sme zónovou obranou, od ktorej sa to celé odvíjalo. Do našej dobre postavenej zóny súperky nevedeli hrať, z čoho sme vyťažili a zo získaných lôpt sme dali rýchle koše v útoku, čím sme si vypracovali náskok, ktorý sme si udržiavali počas celého zápasu. V útoku sme nehrali to, čo sme chceli, ale ako povedala trénerka "freestyle" nám vyšiel:). Som veľmi rada za víťazstvo, pretože bolo vybojované."

Katarína Matúšová - krídlo AS

"V sobotu sme vedeli, že nás čaká hrateľný súper a boli sme pripravené vyhrať. Prvé dve štvrtiny sme vystriedali osobnú a zónovú obranu. V útoku sme nazbierali body zo zbehov, trestných hodov, ale aj pekných striel. Hrali sme si svoju hru s veľa peknými akciami. Od začiatku druhého polčasu sme na nich tlačili v obrane, no neskôr nám dávali body za rýchle protiútoky. Naša hra začala byt zbrklá a nepresná, z čoho sme stratili veľa lôpt. Napriek týmto chybám sme si zápas užili a myslím si, že každá môžeme byt na seba hrdá za náš výkon, za ktorý hovorí aj bodový stav zápasu."


Mladé ženy U23

V sobotu nastúpili naše mladé ženy proti tímu z Ružomberka. Súperky posilnené o extraligové hráčky ukazovali počas celého zápasu svoju dominanciu. Aj napriek nepriaznivému stavu neprestávali naše dievčatá bojovať a odohrali toto stretnutie až do konca naplno a v ich možnostiach.

  • BK AS Trenčín - MBK Ružomberok 25:128

Body AS: Kozáková 6, Žilinčanová 5, Grellová 4, Lipková 4, Dobiašová 2, Nebusová 2, Škultétyová 1, Matúšová 1. 

V nedeľnom zápase si zmerali sily naše mladé ženy proti Banskej Bystrici. Na našej strane nastúpili aj hráčky z extraligovej súpisky, takže sa očakával vyrovnaný zápas. Prvú štvrtinu vyhrali naše mladé ženy 20:15, na polčase viedli Bystričanky o 7 bodov. Aj v druhej polovici bol stav vyrovnaný a obe strany predvádzali bojovný basketbal. Na koniec mali lepšiu ruku naše súperky, avšak naše dievčatá sa nemajú za čo hanbiť. 

  • BK AS Trenčín - Slávia ŠKP Banská Bystrica 62:78

Body AS: Barboričová 24, Mamráková 18, Seifertová 8, Grellová 4, Kozáková 4, Dobiašová 3, Křenová 1. 

Katarína Dedíková - zastupujúca trénerka AS

"Ťažko sa mi hodnotí sobotný zápas proti Ružomberku. Nakoľko konečný výsledok je veľmi krutý na to, akú hru naše dievčatá predviedli. Zaostali sme najmä vo fyzickej sile a keďže sme mladé družstvo, tak naše skúsenosti sa nedajú so súperovými porovnávať. Videla som na ihrisku hráčky, ktoré mali ťah na kôš, nebáli sa vystreliť, prosto si užívali, že majú loptu a môžu hrať. Ani jedna hráčka po príchode na palubovku nezvesila hlavu, bojovali, čo najviac, ako mohli. Všetko je ešte pred nimi, keďže vekom sú to kadetky. Ako "náhradná" trénerka prajem tomuto družstvu, aby zdvihli hlavy a opäť začali byť "hladné" po lopte a úspechu!"

Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"V nedeľu nás čakal náročný zápas proti Slávii Banskej Bystrici. Chceli sme v tomto zápase zlepšiť naše obranné doskakovanie a taktiež obranu 1na1. Do zápasu sme vkročili výborne. Držali sme krok s ťažkým súperom až do posledných minút zápasu, kde sa rozhodovalo. Bohužiaľ nemáme ešte také skúsenosti a nevieme ako správne vyhodnocovať situácie v takýchto chvíľach, čo nás stalo víťazstvo. Ale odohrali sme náš najlepší zápas za túto sezónu a je vidno, že baby sa každým tréningom a zápasom zlepšujú."

Alexandra Grellová - krídlo AS

"Zápas v nedeľu hodnotím veľmi pozitívne, pretože bol po dlhšej dobre vyrovnaný a to nie len výsledkovo, ale aj herne. Určite nám v tom pomohli hráčky z extraligy, ktoré do zápasu vniesli ich skúsenosti a podporili nás aj mentálne. Preto im za to veľmi ďakujem. Tento zápas sme však nevyhrali, čo bolo spôsobené stratou koncentrácie v druhom polčase, kde sa bodový rozdiel zväčšil. Mrzí ma teda, že sme sa po poctivo odtrénovaných tréningoch nemohli odmeniť výhrou."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka