Aktuálne 17.1.2024

Staršie minižiačky stratili iba jeden bod, tri zápasy vyhrali

DIevčatá do 12 rokov odohrali v sobotu 13.1. dva zápasy v Žiline a v nedeľu 14.1. dva zápasy na domácej palubovke.

Hráčky pod vedením trénerky Anny Šoltésovej sa spolu s jej asistentkami Simonou Seifertovou a Natáliou Sorádovou v sobotu predstavili na palubovke Žiliny. Prvé stretnutie odohrali proti domácim hráčkam. Prvú štvrtinu vyhrali naše dievčatá o 10 bodov, a aj napriek tomu, že sa druhej pätici darilo trochu menej, išli do polčasovej prestávky so 6-bodovým náskokom. Ten v tretej časti hry ešte viac navýšili, keď viedli už 41:26. Posledná štvrtina bola vyrovnaná a tak sa naše hráčky mohli tešiť z výhry.

V druhom zápase nastúpili proti Banskej Bystrici. Od začiatku sa našim hráčkam nedarilo zastaviť ich súperky a tie si spravili postupne náskok 14:7 a na polčase 30:15. Druhý polčas už bol vyrovnanejší, keď ho v sumáre prehrali naše staršie minižiačky iba o jeden bod, avšak náskok súperiek z prvého polčasu bol rozhodujúci.

• BKM Žilina - BK AS Trenčín 34:47

Body AS: Ivanová 19, Jozeková 8, Pšenková 6, Bánesová 4, Kučmínová 4, Marčoková 2, Ďurišková 2, Lackovičová 2.

• Slávia ŠKP Banská Bystrica - BK AS Trenčín 51:35

Body AS: Ivanová 10, Bánesová 8, Jozeková 7, Kučmínová 3, Ďurišková 3, Mušutová 2, Lackovičová 2.

Zápasový program dievčat do 12 rokov pokračoval aj v nedeľu na domácej palubovke. Tu v prvom zápase privítali súperky z Nitry. Prvú štvrtinu vyhrali naše hráčky 15:4, do polčasu navýšili náskok na 26:9. Tretia časť hry im ušla o 3 body, avšak v poslednej opäť kraľovali naše dievčatá, keď ju vyhrali o 10 bodov a pripísali si tak na konto ďalšie víťazstvo.

V poslednom stretnutí tohto víkendu sa predstavili proti hráčkam z Vrábľov. Úvod zápasu patril našim dievčatám, keď vyhrávali 26:15. V druhej časti hry sa súperky priblížili na 34:28, čo ukazovalo, že nás čaká napínavý druhý polčas. V tretej štvrtine predviedli naše hráčky niekoľko pekných akcií, čím svoj náskok zvýšili na 51:37, a aj napriek tomu, že poslednú časť hry vyhrali o 3 body naše súperky, sa mohli z tretej výhry počas víkendu tešiť naše dievčatá.

• BK AS Trenčín - BKM Junior UKF Nitra 53:29

Body AS: Ivanová 11, Jozeková 10, Dedíková 10, Bánesová 10, Lackovičová 6, Kučmínová 3, Božiková 2, Marčoková 1.

• BK AS Trenčín - BK Vráble 66:55

Body AS: Dedíková 14, Ivanová 14, Marčoková 11, Jozeková 10, Lackovičová 8, Bánesová 4, Božiková 3, Pšenková 2.

Ohlasy po zápasoch:

Anna Šoltésová - trénerka AS

"Sobotný zápas proti Žiline bol prvý po 6 týždňovej prestávke. Dievčatá sa na zápas už veľmi tešili a tak do zápasu nastúpili veľmi aktívne. Hneď od začiatku sme dominovali a vytvorili si náskok, ktorý sme udržiavali až do konca zápasu. V tomto stretnutí sme boli určite lepšie vo všetkých herných činnostiach a tak sme sa mohli tešiť z ďalšieho víťazstva.

Do druhého zápasu nastúpilo úplne iné družstvo. Ako keby sme sa uspokojili s tým, čo sme predviedli v prvom zápase a mysleli sme si, že sa to to vyhrá samé. Dievčatá boli nekoncentrované, v útoku si neprihrávali a v obrane sme mali problém ubrániť jednoduché zbehy do trestného územia. V druhom polčase sa už naša hra mierne zlepšila, no aj tak sme nehrali našu hru, ktorú vieme. Veľmi ma mrzí priebeh tohto zápasu, ale verím, že sa všetci z toho poučíme."

Simona Seifertová - asistentka AS

"Dievčatá nedeľný zápas proti Nitre vyhrali, chceli predviesť lepšie výkony než z dňa predtým. Hneď od začiatku si spravili náskok, ktorý súper počas celého zápasu nedokázal dobehnúť. Baby chceli hrať každá sama na seba, ale povedali sme im, že basketbal je tímový šport a majú si viac prihrávať, čo v poslednej štvrtine začali plniť. V zápase sme však nevedeli doskočiť lopty a baby spravili veľmi veľa faulov. Na druhej strane prejavili bojovnosť o každú jednu loptu a v obrane dokázali ubrániť vyhodenie, niekoľko krát loptu vypichli, či dokonca získali z čitateľných prihrávok súpera."

Natália Sorádová - asistentka AS

"Do zápasu s Vrábľami sme vstúpili s tým, že ideme vyhrať, keďže minulý zápas nás porážali oni. Chceli sme ukázať, že "my sme tu doma" a chceme bojovať o víťazstvo. Baby nabehli do zápasu s úsmevom. Musím ich pochváliť, že si väčšinou dávali pozor na zbytočné chyby a pri hre rozmýšľali. Baby si konečne začali prihrávať, mali hore hlavu a tak tá hra vyzerala jednoducho a rozumne. Samozrejme, že nie vždy to tak bolo a dievčatá išli nasilu do zakončenia a bola z toho strata, takže na tom musíme stále viac a viac pracovať, aj keď bolo vidno, že sa v tom zlepšujú. Taktiež ešte musíme popracovať na obrane, nech sa vieme vyvarovať faulom. Nakoniec ale musím povedať, že dievčatá odohrali výborný zápas a môžu byt so sebou spokojné. Odviedli výkon plný bojovnosti. Bolo na ihrisku vidieť, že baby chcú vyhrať a tak to má vyzerať."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA