Aktuálne 15.2.2024

Starším žiačkam zápas proti Piešťanom vôbec nevyšiel

V sobotu 10.2.2024 odohrali dievčatá do 15 rokov stretnutie proti Piešťanským Čajočkám.

Hráčky pod vedením trénerky Kataríny Dedíkovej nevstúpili do zápasu vôbec dobre a prvú štvrtinu prehrali 6:19. Súperky pokračovali v rýchlej hre aj v ďalšej časti hry a na polčase bol už rozdiel 10:40. V druhom polčase naše dievčatá zabrali a hrali zodpovednejšie, avšak tento zápas im vôbec nevyšiel a odnášajú si tak v zápasoch o umiestnenie prvú prehru.

  • BK AS Trenčín - Piešťanské Čajočky 21:73

Body AS: Ivanová 7, Liptáková J. 5, Škultétyová 4, Liptáková M. 2, Vida 2, Matúšová 1. 


Ohlasy po zápase:

Katarína Dedíková - trénerka AS

"Zápas mali od začiatku pevne v rukách naše súperky. Nebol to náš deň. Dievčatá síce veľmi chceli, no opäť sme pohoreli na nepresných prihrávkach a do priestoru pod košom sme sa báli zbiehať. Zahadzovanie čistých pozícií spod koša súper hneď potrestal. Výkonom sme sklamali najmä seba, keďže na tréningoch dievčatá ukazujú úplne inú hru. Dôležité je zdvihnúť hlavu a ísť ďalej."

Tereza Škultétyová - rozohrávačka AS

"Zápas proti Piešťanom sa mi ťažko hodnotí. Nebol to ideálny zápas. V prvom polčase sa odzrkadlil náš výkon na stave 10:40, ktorý hovorí za všetko. V druhom polčase sa ukázalo mierne zlepšenie na našej strane, no dali sme za zápas len 21 bodov, čo je za 40 minút veľmi málo a dostať 73 je zas priveľa. Mrzí ma, že sme neukázali to, čo robíme na tréningoch a na čo máme, lebo tento výsledok to určite nie je."

Katarína Matúšová - krídlo AS

"V sobotu nás nielen naša kondička, ale aj nepresnosť pripravili o výhru. Súperky z Piešťan na nás hrali celú hru zónovú obranu, do ktorej nie sme veľmi zvyknuté hrať. Prvé dve štvrtiny sme hrali pomalú hru v útoku a zahodili sme veľa šancí spod koša. V tretej a štvrtej štvrtine sme začali hru zrýchľovať, kde sa nám hneď lepšie hralo. Vytvorili sme si miesta zábehmi poza hráčky pod kôš, a z toho sme mohli pekne strieľať. Prešli sme z osobnej na zónovú obranu, no už unavené sme súperky nestíhali do ich rýchlych protiútokov. Ešte horšia bola naša nesústredenosť v prihrávkach, čo nás stálo veľa stratených lôpt. Dobojovali sme však do konca aj s peknými akciami a dúfame, že sa z tohto poučíme do ďalších zápasov."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka