Aktuality - archiv 17.11.2011

Novým členom kádra senegalský reprezentant

Papé Diakite: „Je to pre mňa veľká šanca a priam skok vpred“

Od tohto týždňa je plnohodnotným členom kádra prvého mužstva AS Trenčín aj senegalský stopér Papé Abdoulaye Diakite. Člen reprezentačnej dvadsiatky prišiel pod Čákov hrad už dávnejšie, ale až teraz má šancu obliecť dres prvého mužstva. Po niekoľko týždňov trvajúcej skúške nasledovalo vlečúce sa vybavovanie prestupových formalít, ktoré sú dnes dotiahnuté do úspešného konca.

„Je to futbalista, ktorý si zaslúži našu pozornosť a energiu. Cítime, že môžeme zveľaďovať jeho potenciál tak, ako aj u hráčov z našej liahne,“ povedal tréner Adrián Guľa a dodal: „Na naše pomery a svoj vek má nadštandardnú agresivitu. Je tu však veľa vecí, ktoré musí zdokonaľovať.“

Stále iba osemnásťročný mladík bude mať pol roka na to, aby presvedčil o svojich kvalitách. Potom môže prísť k uplatneniu opcie. „Je to pre mňa veľká šanca a priam skok vpred. Páči sa mi mesto a spoluhráči sú vynikajúci. Cítim sa tu skutočne dobre,“ povedal mladý Senegalčan.

Do Senegalu už priniesol dar od nových spoluhráčov

Vytiahnutý stopér sa po mesiac trvajúcej skúške vrátil späť do Senegalu, kde si musel vybaviť všetky formality potrebné pre dlhodobý pobyt. Hoci väčšinu osobnej batožiny nechal na Slovensku, nešiel naprázdno. Dnes už noví spoluhráči mu nabalili plný kufor nepoužívaných kopačiek.

„Som im za to veľmi vďačný. Kamaráti z mojej štvrte hrajúci rôzne pouličné amatérske zápasy si totiž nemôžu dovoliť špeciálnu futbalovú obuv. Boli veľmi šťastní a niekoľkokrát mi ďakovali. Ja musím aj touto cestou poďakovať chalanom zo šatne,“ dodal Diakite.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:1 Spytihněv
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
16:00 voestalpine Stadion
Prípravný, 12.7.2025
LASK Linz - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 9.7.2025

Klub | Stanovisko k aktuálnemu stavu konkurzného konania

Oficiálne stanovisko AS Trenčín k aktuálnemu stavu konkurzného konania.

A-tím 9.7.2025

A-tím | Útočné rady posilní Guibero

AS Trenčín pokračuje v skladaní kádra na novú sezónu. Najnovšou posilou nášho tímu sa stal 21-ročný...

B-tím 8.7.2025

B-tím | Béčko pozná svoj program

Tipos III. liga západ spoznala svoje rozlosovanie. Jej prvé kolo je na programe prvý augustový víkend....

A-tím 7.7.2025

A-tím | Klub posilní útočník Sabljić

Pod Čákov hrad prichádza dvadsaťjedenročný útočník z Bosny a Hercegoviny Franko Sabljić. Klubu sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM