A-tím 12.8.2015

Za obhajobou pohára sme vykročili víťazstvom v Pezinku

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v druhom kole Slovnaft Cupu na ihrisku treťoligového PŠC Pezinok 5:0 (2:0). O góly Trenčína sa postarali Dávid Guba, Lukáš Skovajsa, Ryan Koolwijk, Wesley a Kingsley Madu. Súperom AS Trenčín v treťom kole domácej pohárovej súťaže je štvrtoligový ŠK Závod, ktorý vyradil Lokomotívu Devínska Nová Ves (1:0). Zápas by sa mal hrať 1. septembra na ihrisku súpera.
0:5 (0:2)
Pezinok
2. kolo, 17:00
PŠC Pezinok - AS Trenčín

PŠC Pezinok | Belica – Matúšek, Frič, Rajnic, Jureník – Berzedi – Ivanko, Marek Janotík, Dugovič (64. Srnánek), Varga (73. Bulava) – Gavorník (55. Michal Janotík)

AS Trenčín | Chovan – Čöley, Kleščík, Rundič, Skovajsa – Lobotka – Rabiu, Koolwijk (59. Opatovský) – Guba (68. Holúbek), Wesley, Van Kessel (46. Madu)

Góly: 25. Guba, 45. Skovajsa, 52. Koolwijk, 65. Wesley, 76. Madu

Rozhodovali: Smolák – Slyško, Vician

Diváci: 638

Stretnutie sa hralo v úmornej horúčave, ale napriek tomu prinieslo niekoľko pekných futbalových momentov. Logická prevaha bola na strane AS, ktoré pohrozilo v 5. min šancou Gubu a o chvíľu neskôr mohol otvoriť skóre stretnutia Kleščík. Obaja však mierili tesne nad bránku. V polovici prvého polčasu vystihol zlú rozohrávku Pezinka Van Kessel, ale trafil iba ruku súperovho brankára. Skóre sa po prvý raz zmenilo v 25. min, keď loptu do siete dopravil Guba – 1:0. Obrovskú príležitosť mal v 39. min opäť Guba, no asi z troch metrov trafil iba do brvna. V závere prvého polčasu sa ukázal v útočnej fáze Skovajsa. Najskôr vyslal tvrdú strelu z viac ako dvadsiatich metrov a brankár domácich musel čarovať. V nadstavenom čase prvého polčasu ale už ale nedosiahol na strelu mladého obrancu AS – 2:0.

V úvode druhého polčasu dvakrát pohrozil Čögley. V 52. min si loptu v pokutovom území vymenili Koolwijk a Wesley. Prvý menovaný následne pohodlne poslal loptu do siete – 3:0. V 65. min najskôr Guba nastrelil brvno, no tesne potom Wesley po odrazenej lopte skóroval – 4:0. Gólový film zápasu uzavrel v 76. min aktívny Madu hrajúci netradične na pozícii krídla – 5:0. Desať minút pred záverečným hvizdom mieril z hranice pokutového územia nad bránku Holúbek.