A-tím 23.8.2015

Nepremenené šance priniesli prvú bodovú stratu

Zverenci trénera Martina Ševelu remizovali po sérii piatich víťazstiev na ihriskách súperov pred vlastnými fanúšikmi proti MFK Ružomberok 1:1 (1:0). Z množstva šancí skóroval na našej strane iba Ryan Koolwijk.
1:1 (1:0)
Trenčín, Na Sihoti
6. kolo, 16:30
AS Trenčín - MFK Ružomberok

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka – Guba (67. Bala), Rabiu (67. Wesley), Bero, Van Kessel – Koolwijk (81. Holúbek)

MFK Ružomberok | Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Lupták – Nagy, Kružliak – Zošák, Ďubek (89. Masaryk), Faško (56. Jakubko) - Lovás (79. Čeptin)

Góly: 5. Koolwijk – 63. Lovás

Žlté karty: 66. Kleščík – 10. J. Maslo, 68. Boszorád

Červená karta: 90. J. Maslo (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Chmura – Hrdlička, Galo

Diváci: 2832

AS predviedlo ideálny vstup do zápasu, keď od úvodných minút udávali tempo. Z dvoch rohových kopov síce ešte nič nevyťažilo, ale po centri Gubu osamotený Koolwijk bez problémov dopravil loptu za chrbát bezmocného Tofiloského – 1:0. V 12. min mal druhý gól na kopačke Rundič, jeho tvrdá strela z priameho kopu však skončila na konštrukcii ružomberskej brány. Silnú štvrťhodinu AS ukončil Bero, ktorý nedokázal využiť zaváhanie Tofiloského. Hostia sa postupom času dostali do zápasu a snažili sa byť vyrovnaným súperom. Po dvadsiatich minútach hry mohol vyrovnať Maslo. Jeho hlavička po rohovom kope iba tesne minula ľavú žrď. Na opačnej strane osamotený Guba nastrelil iba gólmana. V 23. min neváhal Lovás a prudkou strelou z 21 m poriadne natiahol Šemrinca. V závere polčasu chyboval Rosa, z uhla sa na bránu rútil Van Kessel, no trafil iba nohu gólmana. O chvíľu Bero zamotal hlavy obrancom a po kontakte s jedným z nich v šestnástke spadol, no hlavný rozhodca nariadil len odkop od brány.

Po prestávke sa AS snažilo čo najrýchlejšie pridať druhý úspech. Blízko k nemu mal Van Kessel, ktorý prudký center Čögleya usmernil iba do brvna. Aktivita našich hráčov pokračovala naďalej, hostia spod Čebraťa sa museli mať na pozore. Z viacerých zaujímavých príležitostí sme ale nedokázali skórovať, a tak udreli Ružomberčania. Najskôr Jakubka v ťažkej pozícii vychytal Šemrinec, následne sa k lopte dostal Lovás a umiestnenou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. Séria Igora Šemrinca bez inkasovaného gólu sa napokon zastavila na čísle 513 minút. Hostia ožili a boli nebezpeční, naskytla sa im aj jedna dobrá brejková situácia, ktorú však gólom nezakončili. Pätnásť minút pred koncom vyskúšal šťastie z veľkej vzdialenosti Rundič a poriadne natiahol Tofiloského. Záverečný očakávaný tlak AS sa nedostavil. Hostia si preto odviezli cenný bod, pričom mohli aj viac. To by ale striedajúci Jakubko v nadstavenom čase hlavičkou musel skórovať.