A-tím 17.10.2015

Van Kessel a Bero zariadili víťazstvo nad Podbrezovou

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali na domácom ihrisku ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1). O góly AS sa postarali Gino van Kessel a Matúš Bero. Na domácom trávniku sme vyhrali napriek absencie fanúšikov. O zatvorení štadióna rozhodla disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu.
2:1 (1:1)
Trenčín, Na Sihoti
13. kolo, 17:00
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Kleščík, Rundič (86. Skovajsa), Madu – Koolwijk – Guba (64. Bala), Rabiu, Bero, Van Kessel – Wesley (90. Holúbek)

FK Železiarne Podbrezová | Kuciak – Viazanko, Kupčík, Vajda, Andrič – Kochan, Kapor (90. Sabler) – J. Pančík (80. Szöke), Podio, Gal Andrezly - Vaščák

Góly: 30. Van Kessel, 74. Bero - 45. Andrič

Žlté karty: 35. Bero, 48. Koolwijk, 59. Kleščík, 83. Rabiu – 22. J. Pančík, 33. Kochan, 40. Vajda

Rozhodovali: Glova – Balko, Súkeníková

Diváci: bez divákov

Zápas sa hral z nariadenia disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu pred prázdnymi tribúnami. Napriek tomu si niekoľko desiatok divákov našlo miesto na priľahlej hrádzi rieky Váh, odkiaľ sledovalo dianie na trávniku. Hneď úvodná šanca mohla priniesť gól. Maduov center do pokutového územia neusmernil Guba do priestoru brány. V 18. min biliardovú akciu zakončil Madu tesne vedľa pravej žrde Kuciakovej bránky. O minútu zostal osamotený pred Kuciakom dobre postavený Koolwijk, ale nedokázal zakončiť dostatočne razantne. Na opačnej strane zostal po rohu nikým nekrytý Vajda, no hlavou trafil iba do stredu brány. Aktivita na našich kopačkách dostala gólovú odmenu po pol hodine hry. Z krídelného priestoru dostal parádnu prihrávku na hranicu šestnástky Van Kessel a umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre zápasu. V 38. min dorazil do siete loptu Koolwijk, gól však neplatil pre ofsajd. V samom závere prvého dejstva sa hosťom podarilo vyrovnať, keď z priameho kopu parádne trafil Andrič.

Po prestávke začalo AS opäť aktívnejšie. Van Kessel obišiel aj gólmana, mal pred sebou opustenú bránu, no iba opečiatkoval obe žrde podbrezovskej brány, následne z päťky Guba netrafil prázdnu bránku. Hostia umne bránili a vyrážali do nebezpečných kontier. Jednu z nich v poslednej chvíli odvrátil Kleščík aj za cenu žltej karty. Podbrezová vycítila šancu na body a bola čoraz nebezpečnejšia. V 66. min mohol priniesť pokoj na trenčianske kopačky Rabiu, ktorý ťažil z dobrej práce Bera. Vo vnútri pokutového územia iba napálil do Kuciaka. Napokon šestnásť minút pred naplnením riadneho hracieho času dostal Bero parádny pas z polovice ihriska, pohral sa aj s Kuciakom a do prázdnej bránky upravil na 2:1. O štyri minúty mohol nádeje tímu z Horehronia definitívne pochovať Wesley, jeho strela sa odrazila od žrde.