A-tím 22.10.2016

Vydreté víťazstvo na ihrisku Senice

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali na ihrisku FK Senica 2:1 (1:0). Prvý gól AS zaznamenal Rangelo Janga a druhý padol po akcii Milana Kvoceru. Center mladého dorastenca si do vlastnej siete zrazil domáci David Březina.
1:2 (0:1)
13. kolo, 20:30
FK Senica - AS Trenčín

FK Senica | Šulla - Honchar (73. Ebwelle), Březina, Pillár, Weriton - Kopičár - Blažek (46. Quaye), Kratochvíl - Mráz (46. Pirulo) - Kosorin, Turyna

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Maduka, Kleščík, Skovajsa - Lawrence - Halgoš (82. Baéz), Paur - Kalu (86. Uche), Janga, Bala (63. Kvocera)

Góly: 65. Pirulo (11 m) – 36. Janga, 70. Březina (vlastný)

Žlté karty: 21. Kosorin, 39. Blažek, 76. Pirulo – 33. Paur, 44. Skovajsa

Rozhodovali: Šuniar – Mókoš, Hrmo

Diváci: 430

Oba tímy začali v mrazivom počasí opatrne. Brankári boli prvýkrát vo vážnejšej akcii až v ôsmej minúte, keď musel Šemrinec včasným vybehnutím hasiť črtajúcu sa šancu odkopom. O tri minúty neskôr sa pred Šullu dostal Bala. Prehral však súboj s Pillárom. Po štvrťhodine hry si postavil loptu v zaujímavej pozícii Halgoš a jeho priamy kop skončil na vonkajšej časti pravej žrde brány Záhorákov. V 23. min si Halgoš štandardnú situáciu zopakoval ešte z výhodnejšej pozície, tentokrát minul Šullovo brvno o centimetre. Desať minút pred prestávkou vyšiel AS bleskový protiútok. Po ľavej strane unikol Bala, ktorý ponúkol ako na podnose loptu Jangovi. Ten zblízka nezaváhal – 1:0. Tri minúty pred odchodom do kabín mohli Ševelovci navýšiť náskok, ale Bala v dobrej pozícii pred Šullom zvolil ešte prihrávku, ktorá spoluhráča nenašla.

Domácu obranu po zmene strán ako prvý prevetral Janga, ktorý z ľavej strany nepríjemne unikol. V 54. min mal gól na kopačke Bala. Z desiatich metrov tesne minul bránu domácich. O tri minúty neskôr sa opäť dostal za obranu vysoký útočník hostí Janga, aj tentokrát zakončil slabo a nepresne. V 64. min odpískal rozhodca Šuniar po zákroku na Kratochvíla pokutový kop a Pirulo si zachoval chladnú hlavu a vyrovnal - 1:1. O šesť minút neskôr sme opäť viedli. Center Kvoceru si usmernil do vlastnej siete Březina – 2:1. Čerstvý Ebwelle asi po dvadsiatich sekundách pobytu na ihrisku povyzvŕtal obranu AS. Jeho zakončenie nemalo správny smer a Šemrinca neohrozilo. Hneď vzápätí dobre zakombinoval Turyna s Kosorinom. Lopta sa dostala k Pirulovi, ten svojou slabšou nohou Šemrinca neprekonal. V 80. min posunul Quaye loptu priamo na kopačky súperovi. AS sa rútilo do prečíslenia, ale zaváhanie domácej obrany nevyužilo. Kalu sám pred brankárom trafil len žrď. Domáci siahali v nadstavenom čase na bod, keď sa Turyna rútil sám na Šemrinca. Bránu však tesne minul.