A-tím 14.2.2021

FL | Remíza proti DAC po penalte v nadstavenom čase

Zverenci trénera Stijna Vrevena uhrali remízu v zápase 19. kola Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská Streda. Naše góly dali Jakub Kadák, Lucas Demitra a Hamza Čatakovič. Súper vyrovnal v nadstavenom čase druhého polčasu zásluhou minimálne spornej penalty.
3:3 (2:0)
Štadión Sihoť
19. kolo, 15:00
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda

AS Trenčín | Šemrinec – Slávik, Križan, Šulek, Pirinen – Kadák (46. Zubairu), El Mahdioui, Roguljič (61. Ikoba) – Demitra, Čatakovič, Corryn (36. Gaži)

DAC 1904 Dunajská Streda | Jedlička - Kružliak, Müller, Beskorovajnyj, Rodolfo – Christie-Davies, A. Balič (76. Taiwo), Andzouana (46. Divkovič) – Kalmár – Nicolaescu (76. Schäfer), Ramirez

Góly | 26. Kadák, 29. Demitra, 71. Čatakovič – 56. Nicolaescu, 61. Kalmár (pen.), 90.+5 Ramirez (pen.)

Žlté karty | 32. Kadák, 45. Pirinen, 47. El Mahdioui, 60. Zubairu, 77. Čatakovič, 84. Križan - 21. Balič, 45. Davies, 80. Kalmár, 84. Beskorovajnyj, 87. Müller

Rozhodovali | Kružliak – Hancko, Jekkel

Diváci | bez divákov

Na domácom ihrisku sme sa predstavili bez mála po tisíc dňoch. Prvý vážnejší vzruch priniesol v 6. min prienik mladučkého Demitru, ktorý sa po pravom krídle prebojoval až do šestnástky. V neprehľadnej situácií sa lopta aj so šťastím odrazila mimo troch žrdí. Hostia z Dunajskej Stredy ukázali silu o štyri minúty neskôr. Kružliakova hlavička po rohovom kope letela iba tesne nad brvno Šemrincovej brány. Zaujímavý úvod stretnutia podčiarklo prudké zakončenie Čatakoviča po necelej štvrťhodine do konštrukcia brány za Jedličkom. Hra sa následne zo šestnástok presunula do stredu poľa. Náznaky šancí mala Dunajská Streda, no bez vážnejšej príležitosti. V 25. min sa skóre menilo. Po kombinačnej akcií na jeden dotyk zostal na hranici jedenástky voľný Kadák, ktorý umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0. O tri minúty bolo o dva góly. Corryn si dobre nabehol do voľného priestoru, prihral po celej šírke ihriska Demitrovi, ktorý po zemi prestrelil Jedličku – 2:0. V 36. min musel ísť z ihriska pre svalové zranenie Corryn. Na plochu naskočil Gaži, ktorý si po pár sekundách pobytu na ihrisku zasekol protihráča. Z pár metrov však trafil iba bočnú sieť.

V úvode druhého polčasu mali územnú prevahu hostia. V 55. min sa do šestnástky vrútil Ramirez. V súboji s obrancom neuspel. O minútu na to sa po centri z pravej strany hlavou presadil Nicolaescu – 1:2. Prakticky okamžite mohlo byť opäť o dva góly, ale Čatakovičova strela z vnútra pokutového územia v bráne neskončila. V 60. min Zubairu zbytočne fauloval Kalmára a kopal sa pokutový kop. Ten sám faulovaný s prehľadom premenil - 2:2. Čatakovič prijal v 70. min vo veľkom vápne spätnú prihrávku Zubairua a skóroval – 3:2. Defenitívu mohol dať po prihrávke Čatakoviča Demitra. Sám pred Jedličkom neuspel. V nadstavenom čase hlavný rozhodca odpískal nečakaný pokutový kop pre hostí a ten premenil Ramirez – 3:3.