A-tím 19.10.2022

SC | Postup cez Trebišov okorenený expresným hetrikom Emeku

Zverenci trénera Mariána Zimena postúpili do osemfinále Slovnaft Cupu. V zápase 4. kola domácej pohárovej súťaže zdolali druholigový Slavoj Trebišov 4:0 (1:0). Prvý gól stretnutia zaznamenal Kelvin Pires. V závere zápasu sa však hetrikom v priebehu šiestich minút prezentoval Chinonso Emeka a definitívne tak rozhodol o našom postupe medzi šestnásť najlepším tímov súťaže.
0:4 (0:1)
4. kolo, 14:30
FK Slavoj Trebišov - AS Trenčín

FK Slavoj Trebišov | Dlubáč – M. Kolesár (64. Jenat), Špak, Matta, Rokyta, Begala, Zsemlye, Bajtoš (84. Mokoš), Danko (72. Novák), Ikugar, P. Kolesár (72. Sanusi)

AS Trenčín | Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainovič (72. Gajdoš), Lavrinčík, Ibrahim (84. Ďuriška) – Kmeť (84. Demitra), Letenay (60. Emeka), Soares (60. Witan)

Góly | 41.Pires, 83. Emeka, 86. Emeka, 89. Emeka

Žlté karty | 47. Ikugar – 55. Stojsavljevič

Rozhodovali | Ruc – Pozor, Lalo

Diváci | 690

Zápas bol v úvodnej štvrťhodine obojstranne opatrný a bez veľkých príležitostí. Prvú šancu sme si vypracovali v 17. min, keď lopta doputovala od Letenaya, cez Ibrahima až k Bainovičovi. Ten však netrail medzi žrde. Domáci tím sa na našu polovicu dostával len sporadicky. V 26. min mohol skóre stretnutia otvoriť Letenay, avšak aj jeho hlavička išla mimo priestoru brány. Po polhodine hry sa do dobrej príležitosti dostal Danko, ale zmätky v našej obrane nepotrestal. V 38. min sa dostával do šance Bajtoš, no Pires v poslednom momente zasiahol. Náš stopér bol aj na konci našej nasledujúcej šance. V 41. min dopravil na dvakrát do siete Lavrinčíkov center – 1:0. V úvode druhého polčasu Kozlovský poslal prízemný center do šestnástky, ale loptu pred bránou nikto nezasiahol. V 63. min trafil Ibrahim z blízka domáceho brankára. Trebišov hrozil sporadicky. Po chybe pri rozohrávke sa dostával do šance Ikugar, no vracajúci sa Yem jeho strelu zblokoval. V 83. min našiel Kozlovský v pokutovom území striedajúceho Emeku a ten zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 2:0. Na opačnej strane Sanusi nepremenil stopercentnú šancu a už o minútu neskôr Witan uvoľnil Emeku a ten druhým gólom definitívne rozhodol – 3:0. Gólový koniec zápasu mohol okoreniť Begala, avšak Kukučka brankárskou bravúrou loptu smerujúcu do horného rohu brány vytlačil na roh. Gól však padol na opačnej strane. Emeka aj s trochou šťastia upravil z hranice pokutového územia na konečných 4:0.

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...