Mládež 2.11.2022

UYL | Devätnástka siahala na postup, napokon sa však sklonila pred umením Panathinaikosu

Zverenci trénera Martina Fabuša prehrali v domácej odvete druhého kola UEFA Youth League proti Panathinaikos FC 3:4 a po prehre na súperovom ihrisku 0:2 sa so súťažou rozlúčili. Hoci po prvom polčase viedli o dva góly a zmazali tak manko z prvého zápasu, napokon sa sklonili pred umením gréckeho majstra. Dva naše góly strelil Ľuboš Praženka a jeden pridal Šimon Mičuda.

Do zápasu sme vstúpili skvele. Už po necelých desiatich minútach hry sme zužitkovali našu prvú ofenzívnu akciu. Po prihrávke Praženku prestrelil Mičuda všetko, čomu stálo v ceste – 1:0. Nečakane gólový úvod zápasu pokračoval. V 10. min Lapoš vytlačil na žrď priamy kop Kaloskamisa, ale na dorážku Mazhara už nestačil – 1:1. Náš tím to však nezlomilo a už v polovici prvého polčasu sme opäť viedli o gól. Skvelú individuálnu akciu a chladnokrvné zakončenie predviedol Praženka – 2:1. Po necelej polhodine bol na konci našej akcie ten istý hráč – 3:1. Veľmi rýchlo sa nám podarilo zmazať manko z prvého zápasu. V 35. min mal tutovku na nohe hosťujúci Kaloskamis, avšak Lapoš doslova čaroval. Po skvelom prvom polčase prišlo zaváhanie hneď v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky a gól Mazhara – 2:3. Hoci sme sa opäť snažili získať dvojgólové vedenie, hosťujúci Panathinaikos sa upokojil. Otupil naše útočné aktivity a sporadicky pohrozil. V 68. min cyperský rozhodca odpískal prísny pokutový kop a Mazhar tretím gólom v zápase vyrovnal – 3:3. Prišli striedania a posledná snaha opäť nakloniť misky váh na našu stranu. Hostia však boli naďalej nebezpeční. V 71. min sme opäť videli súboj Lapoš – Mazhar, ktorý tentoraz vyhral náš brankár. Desať minút pred záverečným hvizdom definitívne pochoval šancu aspoň na víťazstvo vydareným priamym kopom Kyriopoulos – 4:3.

AS Trenčín - Panathinaikos FC 3:4 (3:1)

• Góly | 6. Mičuda, 21. Praženka, 29. Praženka – 11. Mazhar, 49. Mazhar, 68. Mazhar, 80. Kyriopoulos
  • Žlté karty | 67. Mičuda, 90. Danihel, 90. Bulko – 31. Symeonidis, 90. Prodromitis
  • Rozhodovali | Chrysovalantis – Lambrou, Charalampous (všetci Cyprus)
  • Diváci | 2251

AS | Lapoš – Mičuda, Danihel, Šebeň, Prekop – Bednár (73. Fiala), Hájovský (85. Škultéty), Hollý (85. Hodúr) – Demitra (73. Závacký), J. Murko (85. Bulko), Praženka

Panathinaikos | Panagakos – Tsevas, Prodromitis, Fikaj, Pavlakis – Symeonidis (84. Spatharis), Liatifis (46. Katris), Kaloskamis – Kyriopoulos (84. Kalos), Mazhar (73. Nalitzis), Volakis (89. Ntampizas)

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...