Aktuálne 18.6.2020

Ďakujeme chlapci! Mandinec, Graclík a Mészáros sa lúčia ...

Zmena bydliska, dlhé dochádzanie ale aj zmena životných priorít. Také sú dôvody letných odchodov z kádra mužov. So všetkými tromi hráčmi sme pre vás pripravili rozhovor, v ktorom sa dozviete viac.

Bývalý reprezentant Gabriel Mészáros, ktorý pomohol mužom k zisku titulu, sa rozhodol pre pokračovanie svojej kariéry v Bratislave. Logické rozhodnutie spojené s jeho pracovným vyťažením v hlavnom meste bolo už dlhšie avizované. „V AS Trenčín som zažil pekné tri sezóny. Čerešničkou na torte bol zisk majstrovského titulu v sezóne 2018/2019. Uplynulá sezóna ale nevyšla podľa predstáv ani tímu a ani mne osobne, najmä kvôli zdravotným problémom, keď som vynechal v podstate polovicu sezóny.“ narážal na problémy s narazeným a potom aj zlomeným prstom. „Každý víkend dochádzanie z Bratislavy, kde pracujem, bolo fyzicky aj psychicky náročné. Navyše jeden tréning s tímom je na extraligu už málo.“ priznal Gabriel. Skúsený brankár v sebe ale našiel novú motiváciu a výzvu pomôcť svojmu bývalému klubu Lido Bratislava, s ktorým sa už pripravuje na novú sezónu. „Momentálne sa pripravujem na budúcu sezónu v Bratislave a ak budem pokračovať v hráčskej kariére, bude to v Bratislave alebo jej okolí. Chcem sa veľmi pekne poďakovať Jurovi Matejkovi za príležitosť a korektné jednanie, spoluhráčom a najmä fanúšikom AS Trenčín želám do budúcnosti len to najlepšie.“


„S Gabom sme boli po sezóne stále v kontakte a riešili sme jeho ďalšie zotrvanie v klube. Nikomu sme nikdy v odchode nebránili a nebudeme ani teraz začínať. Jeho život má svoje miesto v Bratislave a viem že pre neho bolo náročné cestovať na piatkové tréningy a zápasy do Trenčína. Prišlo mi to ako logické vyústenie situácie v ktorej sa momentálne nachádza. Gabovi by som chcel poďakovať za jeho služby a za to čo pre AS urobil. Veľa krát nastúpil na zápas so sebazaprením a tím v dôležitých momentoch podržal. Prajem mu veľa šťastia v novom pôsobisku.“ dodal prezident klubu Juraj Matejka. 


S klubom sa lúči aj aktuálne jediný legionár, univerzál Petr Graclík. Veľký bojovník a srdciar, ktorý v klube pôsobil jednu sezónu sa vracia spať do Česka, kde bude obliekať dres Zlín Lions. „Zmenila sa mi životná situácia, preto vám bohužiaľ musím oznámiť, že v budúcej sezóne pokračovať v AS Trenčín nebudem. Presťahoval som sa do Zlína a z časových dôvodov by som nestíhal tréningy v Trenčíne. Rozhodol som sa preto pokračovať v kariére v Zlín Lions, kde som aj trénerom mladších žiakov.“ priblížil dôvody svojho rozhodnutia Graclík. Zároveň as však ohliadol na predčasne ukončenom sezónou. „Keby som sa mal spätne vrátiť k našej extraligovej sezóne, tak ma to trošku mrzí že sme sa na poslednú chvíľu do play off nedostali, čo nás ale vzhľadom na situáciu okolo korona vírusu až tak mrzieť nemusí.“ Graclík, ktorý pôsobí v tíme Zlín Lions ako tréner mladších žiakov, príležitostne pomáhal s tréningom tejto kategórie Petrovi Klapitovi, ktorý túto pozíciu zastáva v AS. Obaja kouči sa tento mesiac dokonca stretli na opačných lavičkách v priateľských zápasoch. V oboch prípadoch boli úspešnejší zverenci Českého kouča. A čo by Petr odkázal mladým talentom? „Keby som mal niečo odkázať mladým chalanom v AS Trenčín, pre ich budúci rozvoj tak im poviem jednu vec – dnešný šport je dosť o individuálnom rozvoji takže kto nemaká naviac, nedotiahne to ďaleko. Keď som hral pár sezón dozadu Českú superligu za Panthers Otrokovice, trénoval som prakticky dva krát denne, veľa krát sám. Ten pocit keď potom vaše meno po vstrelení gólu skanduje plná hala je ale na nezaplatenie. Počúvajte vašich trénerov a snažte sa! Zakončil svoj motivačný príhovor. Graclík ale nezabudol ani na svojich teraz už bývalých spoluhráčov. „Sezónu som si veľmi užil, spoznal som nových ľudí a teším sa keď sa stretneme na spoločnej akcii.“

„Petr sa k nám pred sezónou pripojil ako veľká neznáma. Ukázal svoj potenciál hrať na všetkých postoch a v sezóne neraz predviedol skvelé individuálne akcie. Bol vždy maximálne motivovaný a to vyžadoval aj po svojich spoluhráčoch. Do tímu priniesol kvalitu, za čo mu ďakujem a prajem veľa úspechov v staro- novom pôsobisku.“ Zhodnotil pôsobenie jediného zahraničného hráča Juraj Matejka. 


Nateraz posledným ohláseným odchodom z kádra mužov je Lukáš Mandinec. Ďalší univerzál schopný zahrať na všetkých pozíciách, ktorý sa nikdy netajil svojou láskou k čiernej robote. „Už pred sezónou som bol rozhodnutý, že by som chcel s florbalom skončiť, akurát som bol trošku ovplyvnení tým, že by som si rád ešte poslednú sezónu zahral s chalanmi s ktorými som aj vyrastal a hrával od malička. Keďže asi všetci vedia, že som jednu sezónu hral v Púchove tak som sa vrátil naspäť do AS. Bohužiaľ, táto sezóna nevyšla vôbec podľa predstáv a to asi v ničom. Myslím si, že aj to bol signál že asi niečo nie je úplne tak, ako by malo a ak sa športovec dostane do fázy kedy ten šport už pre neho nie je zábavou a nenapĺňa ho tak, ako by mal, tak by mala prísť minimálne nejaká prestávka. Preto som sa aj rozhodol že si minimálne nejakú prestávku dám.“ rozrozprával sa Mandinec. O prestupe, ale ani o konci kariéry nehovorí. „Nikdy som úplný koniec neohlásil, ale s určitosťou viem povedať, že aspoň rok si potrebujem od tohto všetkého oddýchnuť a venovať sa aj sebe a iným športom. Máme tiež s priateľkou veľkú záľubu v cestovaní po Slovensku, či už turistiku, alebo len objavovať nové a zaujímavé miesta. Myslím si, že priority sa vekom menia a ja som rád, že som teraz na tom tak, že mám viac voľného času.“

A čo hovorí Lukáš na ponuky iných klubov? „Samozrejme nejaké ponuky pokračovať ďalej mám, dokonca som dostal aj ponuku ako tréner. Nebudem určite robiť unáhlené závery a vravieť že sa ku florbalu nikdy nevrátim. Od športu pri ktorom ste strávili cca 15 rokov života sa ťažko odchádza ale všetko chce čas. Ďakujem a prajem chalanom z AS aby sa im darilo!

„V Manďovi sme vždy vedeli nájsť hráča, ktorý zaskočil na pozícii kde bolo treba a skvele dopĺňal najmä Peťa Heleša s Matúšom Macharom. Bol to skôr defenzívny typ, ktorý pracoval pre tím a neriešil body. Chcel by som mu poďakovať za to, že aj napriek tomu že s Púchovom vybojoval postup do extraligy, nakoniec kývol na našu ponuku a doplnil naše rady.“ Zhodnotil pôsobenie ďalšieho univerzála v AS Juraj Matejka.

Chalanom prajeme veľa šťastia v nových pôsobiskách a veríme, že sa im bude dariť aj v nových kluboch. 

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 25.9.2020

Novým prírastkom florbalistov AS Trenčín ešte len 16 ročný rodák z Lučenca, Ľubomír Ďurik

Prvý zápas za mužov a to hneď v prvom útoku po...

Aktuálne 9.9.2020

Navrátilec Kusenda: „Mojím hlavným cieľom bude, čo najviac pomôcť tímu v boji o play-off

To o čom sa dlhé týždne špekulovalo sa stáva...

Aktuálne 31.8.2020

Prvý ročník Salming floorball cupu už tento víkend!

Víkend plný florbalu v M-Šport centre sa už blíži! Predsezónny prípravný turnaj pre...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport