Aktuálne 4.6.2019

Dorastenci v plnej príprave na novú sezónu!

Prakticky hneď po poslednom ligovom zápase sa pustili dorastenci do prípravy na novú sezónu 2019/20, kde by chceli spraviť maximum pre postup na majstrovstvá Slovenska. Celá príprava prináša pre mládežníckych florbalistov samé novinky, pravdupovediac podobné prípravy akú naši chlapci absolvujú vo florbalových kluboch chýbajú. Situáciu okolo prípravy nám priblížil hlavný tréner dorastencov - Martin Voštiar:

,,Prípravu sme záhajili okamžite po poslednom zápase v regióne a rozdelili sme si ju do viacerích cyklov. V klube máme potencionálnych hráčov do budúcna a pre ich napredovanie im musíme zabezpečiť aj kvalitné podmienky, hlavne ako tréneri aj vysokokvalitné tréningové jednotky. Momentálne máme v príprave presne 32 hráčov. Samozrejme sú medzi nimi aj niektorí starší žiaci, ktorí môžu v dalšej sezóne zabojovať o miesto v dorasteneckej kategórii. Výsledky z aktuálnej sezóny sú pre mňa sklamaním (od vypadnutia juniorky až po neúspech mladších žiakov, na ktorých sa vytvoril v klube asi veľký tlak), aj keď si musíme priznať, neboli sme dostatočne pripravený po každej stránke, či už fyzickej, kondičnej, technickej a mentálnej. Právom sme skončili na nepostupových miestach. Chlapci sú prakticky stále v začiatkoch prípravy, každý týždeň absolvujú štyri tréningové jednotky (pondelok - bežecký tréning, utorok – rozvoj florbalovej techniky, streda – práca s vlastnou váhou, štvrtok – voľno na regeneráciu, piatok – brankársky tréning a opäť tréning na rozvoj florbalovej techniky, víkend – oddych). Asi najväčšou novinkou pre chlapcov je ich testovanie snáď po každej možnej stránke. Hneď na samom začiatku prípravy všetci absolvovali kompletnú diagnostiku s našim partnerom NUTRIFOOD, taktiež absolvovali základné florbalové testy, kondično-fyzické nás čakajú v lete. Spoločne vycestujeme v júni na Slovenský pohár do Nitry, tiež sa v lete zúčastníme medzinárodného turnaja v Prahe - Prague Games. Po nich budú mať chlapci mesiac voľno a následne začneme znovu pravidelnými tréningami 4x do týždňa, kde zaradíme do novej sezóny aj brankárske tréningy. Absolvujeme približne 4 prípravné zápasy plus turnaj Joxers Cup v Detve. Prípravu uzavrieme spoločným dvojdňovým sústredením začiatkom septembra u nás v domovskom stánku Športovom centre M-ŠPORT.

,,Prakticky môžem už teraz povedať, že pre rozvoj chlapcov robím všetko a podriaďujem tomu naozaj všetok voľný čas. Taktiež spolupracujeme na vzdelávaní chlapcov ohľadom životosprávy s už spomínanou spoločnosťou NITRIFOOD, teda konkrétne s výživovou poradkyňou pani Mgr. Evou Deckárovou, ktorá spravila hráčom vstupnú diagnostiku. Mali sme aj spoločný seminár, tiež máme naplánované testovanie aj na konci prípravy. Jednoducho máloktoré kluby majú spoločnú prípravu a ak áno, tak nie takúto rozsiahlu. No u nás zase viem, že máme oproti iným klubom aj veľa zameškané a pre ciele aké sú na novú sezónu stanovené, sú tieto zmeny nevyhnutné. Spolupráce a kompletná príprava by nám mala zabezpečiť určitý posun a progres. Ďalej to bude záležať už len na chlapcov ako k tomu celému pristúpia.


Dohľad na prípravu má taktiež aj končiný tréner - Mgr. Martin Vlnka:
,,V kondičnej príprave sa zameriavame hlavne na rýchlostné cvičenia (vybušnosť dolných cvičení), cvičenia na stred tela a kompenzačné cvičenia. Treba chlapcov pochváliť, lebo každý v ramci svojich možností ide naplno.FBK AS Trenčín začína novú spoluprácu s florbalovým klubom DTF team Detva Joxers a tú nám priblížil taktiež dorastenecký tréner Martin Voštiar:
,,Spolupráca bude hlavne okolo mládeže. Budeme si vzájomne vypomáhať a posúvať si hráčov. Začneme prakticky hneď od Slovenského pohára v Nitre, kde si odsledujeme nejaké zápasy Detvy a nejakých hráčov povoláme na skúšku na turnaj do Prahy. S Detvou sa budeme pravidelne stretávať v prípravných zápasoch a koncom augusta k nim aj vycestujeme na Joxers Cup. Prostredie v Detve poznám a budem veľmi rád ak si vzájomne pomôžeme v rozvoji mládeže.


Spoluprácu si pochvaľuje aj predseda Detvianskeho florbalového klubu – Mgr. Slavomír Ciglan:
,,Maťo Voštiar pôsobil u nás v 1.lige 2/3 sezóny. Pred play off sa vrátil do extraligy, kde sa mu podarilo s AS Trenčín dosiahnuť titul majstra SR. Naďalej sme ostali v kontakte a prišli na túto myšlienku spolupráce. Neváhali sme ani sekundu, momentálne je všetko v začiatkoch, ale tento projekt môže posunúť mládežnícky florbal u nás, ale aj v Trenčine o level vyššie. Máme skvelých dorastencov, ale aj žiakov, ktorí majú čo ponúknuť. Zatiaľ to bude v rovine turnajov a prípravných zápasov, no v budúcnosti určite budeme využívať aj ´´ hosťovačky´´ počas sezóny. Mládežníci majú v sebe veľa energie, potrebujú veľa hrať a rozvíjať sa.Autor:
Rozpis zápasov
17:00 MŠH Tvrdošín
21. kolo, 29.2.2020
TJ A- FbO Nižná - FBK AS Trenčín
4:7 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport