Aktuálne 8.5.2019

Florbalisti AS Trenčín v zahraničí.

Pred aktuálnou sezónou sa s klubom rozlúčili junior Matej Stopka, ktorý išiel zbierať skúsenosti do Prahy a hráč mužského A tímu Patrik Meliš, ktorého zaviali vetry do Dánska na univerzitu Aarhus. Stopka sa počas jednej sezóny v drese Florbal Chodov prepracoval do širšieho kádra juniorskej reprezentácie a trénoval pravidelne s mužským Áčkom Chodova. Meliš vybojoval postup do dánskej extraligy!

Matej Stopka už ako dorastenec naskakoval v minulej sezóne do zápasov mužskej extraligy a v kádri juniorov patril k oporám florbalistov AS Trenčín. Prestup do silného pražského klubu Florbal Chodov po vydarenej sezóne tak nikoho neprekvapil. Cieľavedomý florbalista išiel za svojim cieľom a to dostať sa do dvadsať členného kádra juniorskej reprezentácie pre majstrovstvá sveta v Kanadskom Halifaxe, ktorý sa mu bohužiaľ rozplynul, pričom tréner juniorov Onderko ho vyradil nečakane z kádra až na poslednom zraze pár dní pred odletom na MS.


Po úvodných prestupových šumoch do Tatranu Střešovice, ktoré okolo Mateja v lete vznikli sa nakoniec pravoruký útočník udomácnil v drese iného Pražského veľkoklubu – Florbal Chodov. Otázka podmienok u Mateja zohrala veľkú rolu a tak neváhal kývnuť na ponuku, ktorá sa odmietnuť ani nedala. V klube sa pravidelne zúčastňoval tréningov mužského Áčka a kondične sa pripravuje individuálne s jedným z najlepších kondičných trénerov v celej Českej republike! 



Po nedávnom zverejnení finálnej nominácie na MS Matej neskrýval sklamanie. V očiach mnohých odborníkov a znalcov bol Stopka považovaný za jasného adepta na reprezentačný dres a jeho nenominovanie mnohých nepríjemne prekvapilo.

Matej Stopka – KB liga juniorov ( najvyššia Česká súťaž juniorov)

Základná časť - 5 zápasov 8 bodov (6+2)

Skupina A - 16 zápasov 13 bodov (5+8)

Playoff o 3. miesto - 5 zápasov 1 bod (1+0)

Playoff o titul – 9 zápasov 3 body (2+1)

Foto: na fotografii Matej v drese č. 61

Druhou citeľnou stratou pre florbalistov AS Trenčín bol Patrik Meliš, taktiež pravoruký útočník s čuchom na góly. Patrik sa po maturite rozhodol pre štúdiá v Dánsku.Popro štúdiu samozrejme chcel hrať aj florbal a tak padľa voľna na miestny Aarhus Floorball Club. „Prvú sezónu v Dánsku som odohral v tíme ÅFK – Aarhus Floorball Club v prvej lige dívízia Západ. Prvá liga je v Dánsku rozdelená na dve divízie po 5 tímov, kde hrá každý s každým štyrikrát, teda 16 zápasov. Do extraligy postupuje priamo prvý z každej divízie.“ rozrozprával sa Meliš. „Ako tím sme mali úžasný vstup do sezóny keď sme vyhrali prvých 6 zápasov no potom pred repre pauzou kvôli MS sa to zlomilo a prehrali sme 3 zápasy a po repre pauze ďalšie tri vyhrali „len“ po predĺžení. Konečná tabuľka bola nesmierne vyrovnaná, skončili sme druhý s jednobodovou stratou na víťaza – B-tím víťaza základnej časti extraligy Frederikshavna momentálne asi aj najlepší klub v Dánsku.“


 

Foto : na fotografii Patrik s číslom 26 v modrom drese 


Dánsky Frederikshavn nie je pre florbalovýchodborníkou žiadnou neznámou. Klub sa pravidelne zúčastňuje európskych súťaží a zásobuje Dánsku reprezentáciu hráčmi. Keďže sa ale jednalo o B tím extraligového klubu, postúpil do extraligy PaťovAarhus. V novej sezóne sa mení herný formát extraligy, pričom sa bude hrať rovnakým spôsobom ako prvá liga a to dve divízie po 6 tímov, tak aby si boli tímy geograficky bližšie. Nasledovať bude osem členné playoff tak ako ho poznáme na Slovensku, pričom AArhus sa netají ambíciami doň postúpiť.„V Dánsku zostávam ešte minimálne dve sezóny a dúfam, že sa nám podarí nazrieť do play-off alebo aj vyššie. Také semifinále by bolo fajn J“ vtipkuje Meliš. 

„Čo sa týka úrovne florbalu tu, tak ak začnem prvou ligou tak tá je na veľmi podobnej úrovni ako naša extraliga, možno bez TOP 3 tímov. V Dánskej extraligeuž ale očakávam vyššiu úroveň a rýchlosť ako v 1. lige!“ 

Patrik Meliš– Dánska 1. liga ( druhá najvyššia súťaž)

14 zápasov – 31 bodov za 17 gólov a 14 asistencií 

Patrikovi aj Matejovi budeme v ďalších sezónach držať palce a prajeme obom ešte veľa vstrelených gólov a veľa úspešných sezón v Zahraničí. 


Autor: Redakce
Rozpis zápasov
17:00 MŠH Tvrdošín
21. kolo, 29.2.2020
TJ A- FbO Nižná - FBK AS Trenčín
4:7 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport