Aktuálne 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín zakončili sezónu na piatom mieste.

​Napriek predsezónnemu cieľu, ktorým bola účasť v semifinále a umiestenie v top 4 po základnej časti môžu byť zverenci hrajúceho trénera Juraja Matejku spokojní. Do kádra sa podarilo zapracovať viacero mladíkov, ktorí sú obrovským prísľubom do budúcnosti a šancu zahrať si v aspoň jednom extraligovom stretnutí dostalo až 27 hráčov! Široký a omladený káder tak má pred sebou svetlú budúcnosť.

Prehra v rozhodujúcom piatom zápase štvrťfinále proti Florku Košice napriek tomu bolí a mnohí hráči ju doteraz nevedia prekúsnuť. Streliť v Košiciach Florku sedem gólov je úctyhodný a výnimočný počin, avšak inkasovať jedenásť v tak dôležitom zápase je neospravedlniteľné. Od brankárov, cez obrancov až po útočníkov, každý mohol spraviť viac. Zápas chlapcom jednoducho nevyšiel a práve v tejto sérii sa ukázalo aká dôležitá je výhoda domáceho prostredia. Veď po základnej časti štvrté Florko vyhralo obe úvodné stretnutia práve na domácej palubovke ( 3:2,6:4) a položilo tým základ pre svoj postup. Dobre organizovaná obrana súpera a nacvičené prechody do útoku robili Trenčanom spočiatku série hranej na tri víťazné stretnutia problémy, zápasy však boli nesmierne vyrovnané a o víťazovi rozhodovali detaily v koncovkách posledných tretín. Po návrate série na palubovku M-Šport centra a zrovnaní na 2:2( 5:4pp, 6:4) sa zdalo že hráči AS sú na koni a sériu dokonale otočia. Opak bol však pravdou a v Košiciach prišla v stredu facka. Prehra 11:7 ukončila všetky nádeje Trenčanov na lepšie umiestenie a ukončila ich sezónu.

V piatich zápasoch proti Florku sa bodovo darilo najviac Petrovi Helešovi, ktorý zaťažil konto súpera piatimi gólmi a pridal štyri asistencie a s deviatimi bodmi sa stal najproduktívnejším hráčom Trenčanov. Zdatne mu sekundovala zohraná dvojica z prvého útoku Mikolaj – Matejka, ktorí nazbierali šesť respektíve 5 bodov. Z obrancov už tradične vyčnieval reprezentant Machara s piatimi bodmi respektíve jeho obranná dvojička Dávidek, ktorý bol s tromi gólmi najlepšie strieľajúcim obrancom a príjemným prekvapením celej série. Rozhodujúci piaty zápas proti Florku sa zranil Machara a nemohol pomôcť tímu, nakoľko mal problémy s ľavým lýtkom. „V rozhodujúcom zápase som sa do ľavej nohy nemohol poriadne zaprieť, čo bolo rapídne vidieť aj na mojom žalostnom výkone, za čo sa chalanom určite ospravedlňujem, lebo verím v to, že ak by som bol v poriadku, zabránil by som minimálne 3 či 4 gólom a mohli sme ešte pokračovať v tejto sezóne. Bohužiaľ nestalo sa tak a sezónu zakončujeme na piatej priečke, čo je isto za očakávaniami,“ dodal jediný seniorský reprezentant florbalového klubu AS Trenčín Matúš Machara.

Do hry zasiahli aj obaja brankári Peter Melicher respektíve Gabriel Mészáros. Viac sa darilo druhému menovanému ktorý sa s 4,84 inkasovaného gólu na zápas zaradil na šieste miesto spomedzi všetkých brankárov ktorí do play off zasiahli. Peter Melicher sa s priemerom 6,5 inkasovaného gólu na zápas zaradil na deviate miesto. Gabriel Mészaros k svojim výkonom dodal : „V sezóne som do dresu AS vhupol až počas jej priebehu, teší ma, že mi Juraj Matejka dal dôveru a umožnil mi návrat do bránky. Bolo pomerne náročné si zvyknúť opäť na extraligové tempo. Myslím si, že som striedal lepšie zápasy s horšími, čo sa však dalo aj vzhľadom na dlhý herný výpadok trochu očakávať. Takisto som sa trápil so zranením pravej ruky. Ani ako tím sme sa nevyvarovali kolísavým výkonom i výsledkom. Najviac ma mrzia najmä prehry po predĺžení resp. nájazdoch s Košickými celkami, nakoniec nám ten bod navyše na oba celky chýbal, čo nás odsunulo na piate miesto a ostalo nám Florko Košice. Séria to bola maximálne vyrovnaná, rozhodovali skutočne detaily. Mrzí ma, že práve v piatom zápase nás vyškolili z efektivity. Asi som si všetko šťastie vybral v prvých štyroch zápasoch. Vypadnutie mrzí, ale život ide ďalej. Plánujem si od florbalu poriadne oddýchnuť, dochádzať z Bratislavy víkend čo víkend bolo náročné. Mojím cieľom bude v lete okrem kvalitnej prípravy presvedčiť Mikyho Mikolaja, aby potiahol ešte sezónku.“

Sezóna sa tak pre florbalistov AS Trenčín skončila a nadišiel čas na posezónny oddych. Už počas najbližšieho víkendu čaká chlapcov rozlúčka so sezónou formou priateľského zápasu a posedenia pri dobrom jedle. Forma letnej prípravy zatiaľ nie je známa a taktiež ani konkrétny harmonogram prípravných zápasov a turnajov, ktorý ale všetkým priaznivcom klubu oznámime v najbližších týždňoch.

Kapitán a tréner Juraj Matejka zhodnotil sezónu ako takmer úspešnú. „Po minuloročnom druhom mieste sme si stanovili vysoké ciele, ktoré sa nám nepodarilo naplniť. Sezóna ako taká prebiehala bez problémov. Dokázali sme uhrať veľmi pekné zápasy. Teraz z odstupom času môžeme povedať, že zlomový zápas a zápas, ktorý myslím si, že veľmi výrazne ovplyvnil aj celkové naše umiestnenie, bol zápas s Lidom Bratislava, ktorý sme prehrali 2:3. Tieto body nám najviac chýbali a mohli sme skončiť tretí po základnej časti. Nakoniec sme skončili piaty a mali sme horšiu pozíciu do play off, čo sa týka domáceho prostredia. Odohrali sme vynikajúce a vyrovnané zápasy, kde rozhodovali práve domáce prostredia. Konečné piate miesto je pre nás na jednu stranu sklamanie, ale na druhú stranu chýbalo veľmi málo a mohla byť sezóna úspešná.“

Výsledky a góly play off:

10.3.2018 FK Florko Košice – FBK AS Trenčín 3:2 (0:1,2:0,1:1) góly AS: Mikolaj (Heleš), Baroš (Heleš)

11.3.2018 FK Florko Košice – FBK AS Trenčín 6:4 (3:2,0:1,3:1) góly AS: Kusenda (Baroš), Heleš (Mikolaj), Machara (Kusenda), Baroš (Machara)

17.3.2018 FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 5:4pp (1:2,2:1,1:1-1:0) góly AS: Múčka (Baroš), Dávidek, Heleš (Matejka), Matejka (Dávidek), Matejka(Mikolaj)

18.3.2018 FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 6:4 (0:1,2:2,4:1) góly AS: Dávidek (Heleš), Heleš (Matejka), Dávidek (Machara), Heleš (Machara), Múčka (Mišák), Meliš

21.3.2018 FK Florko Košice – FBK AS Trenčín 11:7 (3:1,4:1,4:5) góly AS: Mikolaj, Heleš (Matejka), Múčka (Baroš), Mikolaj (Klapita), Mikolaj (Heleš), Múčka (Kováč), Kováč (Machara)

Zostava play off:

Mészáros, Melicher – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek – Heleš, Matejka, Mikolaj – Baroš, Múčka, Kusenda – Mišák, Ellinger, Stopka 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
17:00 MŠH Tvrdošín
21. kolo, 29.2.2020
TJ A- FbO Nižná - FBK AS Trenčín
4:7 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport