Aktuálne 22.7.2019

Florbalové leto v AS Trenčín

Mladší žiaci na medzinárodnom turnaji v Brne tretí, dorastenci na najväčšom mládežníckom turnaji na svete v šestnásť finále, aj také je leto mládežníkov AS Trenčín, ktorí sa postupne pripravujú na novú sezónu plnú výziev.

Na Hummel Open Game v Brne sa tento rok v kategórii staršej prípravky ( 2008 a mladší) prihlásilo až 35 družstiev! Zverenci Juraja Matejku tak mali možnosť zmerať si sily s rovesníkmi zo zahraničia a nesklamali. Práve naopak! Mladší žiaci priniesli cenný bronz a ukázali sa vo výbornom svetle. „Absolvovali sme náš druhý mládežnícky turnaj mimo Slovenska. Turnaj bol pre ročníky 2008 a mladší. Hodnotím ho veľmi pozitívne, keďže sme skončili na krásnom treťom mieste z 35 družstiev“ začal svoje hodnotenie Juraj Matejka. „Na turnaji sme mali pomerne mladé družstvo, keď len päť hráčov sme mali z ročníku 2008, štyroch z ročníku 2009 a dvoch z ročníku 2010, čo znamená, že máme obrovský potenciál a to ma samozrejme veľmi teší. Naši chalani hrali prvý krát na veľkom ihrisku 34x16 m a hrali piati plus brankár, pričom v domácej lige hrávajú traja plus brankár a na ihrisku 20x10 m. Zrazu mali viac priestoru, čo využívali na naozaj krásne akcie do prázdnej brány. Skupinu sa nám podarilo vyhrať bez menších problémov. Prvý ťažký zápas bol o postup do semifinále proti Hodonínu, kedy sme až dva krát počas zápasu prehrávali o dva góly, ale nakoniec sa nám podaril zápas otočiť a vyhrali sme 10:9. O postup do finále sme hrali proti Vítkoviciam, ktoré boli naozaj šikovné a našim chalanom už viditeľne chýbali sily, keďže sme celý turnaj odohrali na dve päťky. Čo ma najviac potešilo na turnaji v porovnaním s ostatnými družstvami, tak väčšina družstiev hralo na dvoch až troch šikovných chlapcov, ale my sme mali 10 šikovných hráčov, ktorí dokázali zodpovednosť zobrať na seba. Keď sa nedarilo jednému, potiahol druhý, presne tak ako si to predstavujem a ako by to malo vypadať“ neskrýval svoje nadšenie šéftréner florbalového klubu AS Trenčín, ktorý sa ale rozhodol prenechať družstvo mladších žiakov Petrovi Klapitovi. Matejka sa tak naplno môže venovať výchove mládeže a to v kategórii mladšej a staršej prípravky, ktoré sú tými najmladšími kategóriami v hierarchii klubu.

O výborný výsledok sa postarali aj dorastenci na Prague Games. Zverenci trénera Martina Voštiara už v máji po neúspešnej sezóne nabehli na nový herný systém, s ktorým súvisí aj pravidelné testovanie hráčov po fyzickej stránke, zvýšený tréningový objem, kondičná príprava vedená profesionálnym trénerom a v neposlednom rade aj množstvo prípravných zápasov, ktoré by chlapcov mali skvele pripraviť na novú sezónu, v ktorej by radi patrili medzi dva najlepšie kluby v regióne západného Slovenska a vybojovali si tak postup na majstrovstvá Slovenska. Na prague Games navyše do tímu pribudli aj potencionálne posily z Detvy, s ktorými klub vytvoril partnerstvo a začal novú spoluprácu. Odmenou tak bol chlapcom zápas proti veľkoklubu z Mladej Boleslavi v šestnásť finále, ktorý bol zároveň aj rozlúčkou s turnajom.

Výsledky zápasov Prague Games :
PRÍPRAVNÝ ZÁPAS
vs. Zürich United Lions🇨🇭 4:7
SKUPINA
vs. Rafani Netolice🇨🇿 10:0 (5:0)
vs. Frosta IBF🇸🇪 3:3 (1:0)
vs. Kanonýŕi Kladno🇨🇿 1:9 (0:3)

32 FINÁLE
vs. FBC Jazzmani Žatec🇨🇿 2:1 (1:1)

16 FINÁLE
vs. Technology Florbal MB🇨🇿 0:4 (0:2)

Zostava: Matuška, Pajtina, Vrbica - Jankovec, Habánek, Masár Pa., Makovník, Strieženec, Oravec - Kollár, Ambrozai, Wágner - Chamula, Masár Pe., Ďurík - Velek, Vlnka, Blažej - Igaz, Masarik
Tréner: M. Voštiar; Vedúca výpravy: M. Červeňanová; Tréner brankárov: J. Vojtas; Pomocný dozor: J. Kukučka
Tréner Martin Voštiar po turnaji: ,,Očakávania z turnaja a aj z našej účasti boli z mojej strany vysoké. Toľko času a energie, ktorú sme vložili počas prípravy na novú sezónu sme chceli zúročiť na turnaji. Z turnaja mám pozitívne dojmy, aj keď nám zápasy so silnými tímami ukázali reálny obraz toho kde sa nachádzame. Nabrali sme nové zápasové skúsenosti a poznatky o zahraničných súperoch, s ktorými sa počas sezóny nestretneme a úroveň niektorých tímov zo zahraničia nás dostatočne preverila. Niektorí hráči výkonnostne sklamali, naopak iný milo prekvapili. Turnaj bol perfektnou previerkou počas prípravy a ukázal nám na čom musíme popracovať ešte viac. V Prahe boli s nami aj hráči z partnerského klubu z Detvy a vôbec sa nestratili, priam v niektorých momentoch našich predčili a ukázali ako sa má bojovať za tím v zápasoch. Úvodný deň sme odohrali aj prípravný zápas s Zurichom, ktorému sme boli vyrovnaným tímom a v našej kategórii získali bronzovú medailu. Z tohto hľadiska vieme, že ak odstránime hlavné chyby ktoré v zápasoch robíme, môžeme byť úspešní."
Po náročnom turnaji a ukončení prvej fázy turnaja dostali chlapci krátke voľno a príležitosť dovolenkovať no už za pár týždňov im začne druhá fáza, v ktorej sa už zamerajú takmer výlučne na florbalovú stránku hry. ,,Aktuálne sme po turnaji Prague Games, ktorým sme ukončili prvú fázu prípravy. Momentálne máme mesiac pauzu a opäť sa stretneme v hale 12. augusta čo bude náš úvodný tréning druhej časti prípravy“ začal svoje plány Voštiar. „Tréningy budeme mať opäť 4x do týždňa a začneme viac pracovať na florbalkách, raz do týždňa budeme mať aj kondičný tréning a chlapcov čakajú ešte fyzicko-kondičné testy a aj výstupná diagnostika. V auguste vycestujú juniori (ročník 2002-2004) posilnení s pár hráčmi z Á-tímu na mužský dvojdňový turnaj do Detvy a starší žiaci počas turnaja absolvujú prípravné zápasy proti partnerskej Detve JOXERS. Počas augusta a septembra chceme odohrať či už dorastenci alebo straší žiaci po 5 prípravných zápasov a vyvrcholením prípravy bude septembrové dvojdňové sústredenie u nás v Trenčíne. Verím, že systematická a poctivá práca sa odzrkadlí na výsledkoch v sezóne a taktiež nám prinesie postup na majstrovstvá SR ako v kategórii dorastu tak aj v starších žiakoch" uzavrel tréner Voštiar.

Chlapcom prajeme pekné dovolenkové obdobie a veľa sily do ďalšej fázy prípravy.

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 21.7.2020

Ševčík a Žilinský posilnia extraligový káder mužov!

Ďalšími potvrdenými prestupmi na novú sezónu sa stávajú navrátilci z FBK Púchov Róbert...

Aktuálne 3.7.2020

Prestupová megabomba! Florbalistov AS Trenčín posilní Dominik Turek.

Bývalý reprezentačný brankár so skúsenosťami z Českej superligy, víťaz...

Aktuálne 18.6.2020

Ďakujeme chlapci! Mandinec, Graclík a Mészáros sa lúčia ...

Zmena bydliska, dlhé dochádzanie ale aj zmena životných priorít. Také sú dôvody...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport