Aktuálne 25.3.2019

Košičania z Trenčína odvážajú jedno cenné víťazstvo. O postupujúcom tak rozhodne piaty zápas.

Po sobotnej prehre 2:3 sa florbalisti AS Trenčín oklepali a zdolali Florko vysoko 9:2. Rozhodovať o postupujúcom do semifinále tak bude posledný piaty zápas, ktorý sa odohrá v stredu v Košiciach o 19:15.

3.zápas ¼ finále play off

Florbalový klub AS Trenčín – FK Florko Košice 2:3(0:1,1:1,1:1)

Góly AS: 38. Machara (Heleš) , 54. Heleš(Matejka)

Vylúčení 2:2 Využité 1:1 Oslabenia 0:0 Divákov: 92

4.zápas ¼ finále play off

Florbalový klub AS Trenčín – FK Florko Košice 9:2(4:0,1:0,4:2)

Góly AS:

Vylúčení 2:4 Využité 1:1 Oslabenia 0:0 Divákov : 106

Stav série 2:2

Sobotný zápas mal veľa napovedať o tom, ktorý z tímov bude mať matchball v sérii hranej na tri víťazné stretnutia. A boli to práve Košickí florbalisti, ktorí prišli do Trenčína v plnej zostave a s dobre upečenou taktikou. V deviatej minúte sa dostali do vedenia zásluhou Jakuba Blaška, ktorý využil presilovú hru a do konca tretiny pozorne bránili svoje vedenie. To nevýšili v druhej časti hry zásluhou toho istého hráča. Až na konci druhej tretiny sa presadili aj Trenčania po tom ako Macharovi prihrával nezištne do prázdnej bránky Heleš. Na začiatku tretej tretiny odskočili opäť hráči Florka, keď sa presadil Vašíček. Osem minút pred koncom stretnutia využil presilovú hru Peter Heleš a znižoval tak na 2:3. Hostia pozorne bránili a domácim florbalistom AS už nedovolili vyrovnať ani v hre bez brankára so šiestimi hráčmi. Slabučká efektivita stála hráčov AS lepší výsledok, veď brankár hostí zneškodnil až 40 zo 42 striel domácich a bol oporou.

Do nedeľného zápasu už ale naskočil úplne iný tím hostí. Bez brankárskej jednotky a dvoch tvorivých juniorov odohrali celé stretnutie hráči Florka len na dve formácie, zatiaľ čo Juraj Matejka namiešal zostavu na tri útoky a dve obrany. Oddýchnutá tretia formácia domácich dokázala v zápase skórovať tri krát gólmi Matúša Kukaňa, pre ktorého sa jednalo o premiérový hattrick v drese AS. Unavene pôsobiaci hostia od začiatku zápasu ťahali za kratšiu časť povrazu a už po úvodnej tretine , ktorá skončila 4:0, bolo o zápase takmer rozhodnuté. Trenčania začali hrať v pohybe, menili si pozície a všetci hráči plnili taktické pokyny. Predzápasová porada a taktika ušitá na mieru slávila úspech a domáci tak postupne navyšovali skóre až na 6:0 na začiatku tretej časti. Brankárska legenda Tomáš Kafka v bránke domácich inkasoval prvý gól až v 49. minúte a počas série s Florkom si drží priemer 2,75 inkasovaného gólu na zápas čo ho radí na prvé miesto štatistík. V závere stretnutia pridali florbalisti AS ešte dve gólové poistky, z toho posledný z trestného strieľania, ktoré rutinérsky premenil Ellinger na konečných 9:2. Séria sa tak sťahuje opäť do Košíc kde sa v stredu o 19:15 rozhodne o poslednom postupujúcom do semifinále, ktorý doplní trojicu už istých semifinalistov FBK Nižná, Tsunami Záhorská Bystrica a ATU Košice.

Autor: Redakce
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn