Aktuálne 10.4.2019

Tomáš Kafka po vyrovnaní semifinálovej série: "Veľmi nám pomohlo, že sme zvládli presilovky súpera"

TRENČÍN 9. apríla - Florbalisti AS Trenčín triumfovali na domácej palubovke nad hráčmi Nižnej 7:4 v nedeľňajšom štvrtom stretnutí semifinále slovenskej extraligy mužov a vyrovnali stav série hranej na tri triumfy na 2:2. Rozhodujúci piaty zápas semifinále je na programe v stredu 10. apríla od 19.00 h v Mútnom.

Domáci hráči mali po sobotňajšej prehre (3:6) dobrý vstup do duelu a už v 23. sekunde otvoril skóre Filip Filipovič. Trenčania sa dostali v úvodnej tretine aj do dvojgólového vedenia, ale v úvode druhej časti oň prišli. Hoci bol zápas mimoriadne vyrovnaný, hráči domáceho tímu AS ani raz neprehrávali. Favorizovaná Nižná sa trápila najmä v koncovke a nedokázala prevziať iniciatívu. Streleckú nemohúcnosť víťaza základnej časti potvrdil v 46. min Patrik Bachan nepremeneným trestným strieľaním, pri ktorom nechal vyniknúť českého brankára súpera Tomáša Kafku, ktorý podľa oficiálneho zápisu o stretnutí kryl 55 streleckých pokusov hostí. Práve najlepší gólman na svete za rok 2006 po zápase poskytol rozhovor.

Nad Nižnou ste triumfovali a udržali ste sa v hre o postup do finále. Ako hodnotíte nedeľňajší zápas?
Bolo to veľmi náročné. Mal som pocit, že sme hrali štyri tretiny. V záverečnej dvadsaťminútovke sme takmer vôbec nehrali v pätici, takže to bolo veľmi náročné. Celkovo si myslím, že zápas sa vymkol rozhodcom spod kontroly. Oba tímy v tretej tretine pritvrdili, čo bolo dané emóciami.

Arbitri rozdali dovedna desať trestov na dve minúty a dva na päť minút, čo je pomerne veľa. Kde vidíte príčinu tejto skutočnosti?
Myslím si, že to vyplynulo z toho, že obom tímom ubudli sily. Keď nemáte energiu, tak nestíhate a viac faulujete. Keď je človek unavený, tak pribúdajú aj emócie. Má vysokú ´tepovku´ a nezvláda stres. Potom to tak vyzerá.

Váš tím otvoril skóre už v 23. sekunde. Bol to jeden z kľúčových momentov zápasu?
To si celkom nemyslím. Potom bolo skóre 2:1 aj 2:2. Skôr nám veľmi pomohlo to, že sme zvládli relatívne slušne ubrániť presilové hry súpera, keď sme dostali iba jeden gól v tretej tretine.


V tretej tretine ste chytili trestné strieľanie, čo bol takisto jeden zo zlomových momentov stretnutia. Mali ste hráča súpera Patrika Bachana naštudovaného alebo sa na vás usmialo šťastie?
On väčšinou hrá na pozícii beka, hoci teraz bol útočník. Čakal som od neho nejaké jednoduché riešenie. Strelu alebo dlhú kľučku a strelu. Chlapci mi neboli schopní poradiť. Hovorili mi: "´Ty vole´, my sme ho nikdy nevideli ísť na nájazd," takže som sa musel spoľahnúť sám na seba a ako som spomínal, myslel som si, že bude hľadať jednoduché riešenie.

V stredu vás čaká v Mútnom rozhodujúci zápas, v ktorom pôjde o všetko. Čo by mohlo platiť na súpera?
Na rozdiel od mojich spoluhráčov Jura Matejku a Petra Klapitu, ktorí sa do médií rozvášnili, ja nebudem hovoriť žiaden recept. Schovám si ho pre seba.

Autor: Samuel Prekop
Rozpis zápasov
18:00 Športové centrum M-Šport
2. kolo, 21.9.2019
FBK AS Trenčín - FaBK ATU Košice
6:7PP Športové centrum M-Šport
1. kolo, 15.9.2019
FBK AS Trenčín - Snipers Bratislava

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 17.9.2019

Muži prehrali prvý zápas novej sezóny v predĺžení

Florbalisti AS Trenčín si od Snipers Bratislava nechali nastrieľať rýchlych 5 gólov a...

Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja...

Mládež 13.9.2019

Mladší žiaci zdolali na pražskom UNYP cupe veľkokluby z Mladej Boleslavi a Liberca!

Uplynulý víkend sa mladší žiaci pod vedením Petra...

Aktuálne 6.9.2019

ŠVÉD PAHLEN POSILOU FLORBALISTOV AS TRENČÍN

Výraznou posilou florbalistov AS Trenčín sa stal švédsky veterán Johan von der Pahlen. Bývalá...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport