Aktuálne 10.4.2019

Tomáš Kafka po vyrovnaní semifinálovej série: "Veľmi nám pomohlo, že sme zvládli presilovky súpera"

TRENČÍN 9. apríla - Florbalisti AS Trenčín triumfovali na domácej palubovke nad hráčmi Nižnej 7:4 v nedeľňajšom štvrtom stretnutí semifinále slovenskej extraligy mužov a vyrovnali stav série hranej na tri triumfy na 2:2. Rozhodujúci piaty zápas semifinále je na programe v stredu 10. apríla od 19.00 h v Mútnom.

Domáci hráči mali po sobotňajšej prehre (3:6) dobrý vstup do duelu a už v 23. sekunde otvoril skóre Filip Filipovič. Trenčania sa dostali v úvodnej tretine aj do dvojgólového vedenia, ale v úvode druhej časti oň prišli. Hoci bol zápas mimoriadne vyrovnaný, hráči domáceho tímu AS ani raz neprehrávali. Favorizovaná Nižná sa trápila najmä v koncovke a nedokázala prevziať iniciatívu. Streleckú nemohúcnosť víťaza základnej časti potvrdil v 46. min Patrik Bachan nepremeneným trestným strieľaním, pri ktorom nechal vyniknúť českého brankára súpera Tomáša Kafku, ktorý podľa oficiálneho zápisu o stretnutí kryl 55 streleckých pokusov hostí. Práve najlepší gólman na svete za rok 2006 po zápase poskytol rozhovor.

Nad Nižnou ste triumfovali a udržali ste sa v hre o postup do finále. Ako hodnotíte nedeľňajší zápas?
Bolo to veľmi náročné. Mal som pocit, že sme hrali štyri tretiny. V záverečnej dvadsaťminútovke sme takmer vôbec nehrali v pätici, takže to bolo veľmi náročné. Celkovo si myslím, že zápas sa vymkol rozhodcom spod kontroly. Oba tímy v tretej tretine pritvrdili, čo bolo dané emóciami.

Arbitri rozdali dovedna desať trestov na dve minúty a dva na päť minút, čo je pomerne veľa. Kde vidíte príčinu tejto skutočnosti?
Myslím si, že to vyplynulo z toho, že obom tímom ubudli sily. Keď nemáte energiu, tak nestíhate a viac faulujete. Keď je človek unavený, tak pribúdajú aj emócie. Má vysokú ´tepovku´ a nezvláda stres. Potom to tak vyzerá.

Váš tím otvoril skóre už v 23. sekunde. Bol to jeden z kľúčových momentov zápasu?
To si celkom nemyslím. Potom bolo skóre 2:1 aj 2:2. Skôr nám veľmi pomohlo to, že sme zvládli relatívne slušne ubrániť presilové hry súpera, keď sme dostali iba jeden gól v tretej tretine.


V tretej tretine ste chytili trestné strieľanie, čo bol takisto jeden zo zlomových momentov stretnutia. Mali ste hráča súpera Patrika Bachana naštudovaného alebo sa na vás usmialo šťastie?
On väčšinou hrá na pozícii beka, hoci teraz bol útočník. Čakal som od neho nejaké jednoduché riešenie. Strelu alebo dlhú kľučku a strelu. Chlapci mi neboli schopní poradiť. Hovorili mi: "´Ty vole´, my sme ho nikdy nevideli ísť na nájazd," takže som sa musel spoľahnúť sám na seba a ako som spomínal, myslel som si, že bude hľadať jednoduché riešenie.

V stredu vás čaká v Mútnom rozhodujúci zápas, v ktorom pôjde o všetko. Čo by mohlo platiť na súpera?
Na rozdiel od mojich spoluhráčov Jura Matejku a Petra Klapitu, ktorí sa do médií rozvášnili, ja nebudem hovoriť žiaden recept. Schovám si ho pre seba.

Autor: Samuel Prekop
Rozpis zápasov
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 20.6.2019

Starší žiaci víťazom Slovenského pohára 2019 v Nitre

Uplynulý predĺžený víkend absolvovali dorastenci a starší žiaci svoje prvé zápasy v...

Aktuálne 4.6.2019

Dorastenci v plnej príprave na novú sezónu!

Prakticky hneď po poslednom ligovom zápase sa pustili dorastenci do prípravy na novú sezónu...

Aktuálne 17.5.2019

„Treba na sebe makať!“ zhodujú sa Kusenda aj Žiaček.

Patria k najmladším členom zlatého kádra, no už v tak mladom veku sa dokázali...

Aktuálne 16.5.2019

Mikolaj a Matejka –veteráni s titulom majstra Slovenska.

Čoskoro 44 ročný útočník Miroslav Mikolaj a 36 ročný kapitán a tréner florbalistov...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport