Aktuálne 28.2.2019

Zápas proti Florku sa nedohral! Rozhodca Lukáč ho ukončil 24 sekúnd pred koncom.

Florbalisti AS Trenčín v rámci dvadsiateho kola extraligy mužov cestovali do Košíc, kde sa v sobotu v netradičný čas už o 13tej hodine stretli s domácim Florkom. Vyrovnaný zápas sa v neprospech Trenčanov zlomil až v tretej tretine.

FK Florko Košice – FBK AS Trenčín 7:2 (2:1,0:1,5:0)

Góly AS: 18. Heleš ( Kusenda), 21. Baroš ( Mikolaj)
Vylúčenia 2:4 ( Tomáš Kafka 10 min osobný trest) Využité 2:0 Oslabenia 0:0 Divákov 227

Trenčania, ktorí na zápas cestovali bez zraneného Marcela Hossu, chorého Martina Žiačeka, odcestovaného Filipa Filipoviča a navyše so zraneným Miroslavom Mikolajom ( ktorý v polke zápasu odstúpil) súperovi huževnato vzdorovali až do konca druhej tretiny. Už v druhej minúte stretnutia sa presadil Košický Hrabčák so šťastím po tečovanej a odrazenej strele, ktorá prepadla za chrbát bezmocného Tomáša Kafku v bránke hostí. V šiestej minúte zápasu využil presilovú hru pri vymyslenom vylúčení Lukáš Blaško, ktorý zasúval spoza bránky rýchlou kľučkou – 2:0. Trenčania sa osmelili až na konci tretiny kedy znižoval Peter Heleš na 2:1.

Hneď v prvom striedaní druhej tretiny vyrovnával Baroš na 2:2 a tak sa začínalo odznova. Košičania dlho nevedeli prekonať osobnú obranu florbalistov AS a tak do konca tretiny už gól nepadol. Na konci tretiny ešte ale stihli rozhodcovia vylúčiť Heleša na 2 minúty za hru rukou, pričom za rovnaký priestupok predtým na druhej strane nevylučovali.

Darovanú presilovú hru využil na začiatku tretej tretiny Halás. Rozhodcovská dvojica Lukáč a Roba po spornom presilovkom góle zápas úplne pustila z rúk čo malo za dôsledok viacero sporných verdiktov (ku ktorým florbalový klub AS Trenčín pripravuje odvolanie na disciplinárnu komisiu) a jeho 30 minútové meškanie a na záver 24 sekúnd pred koncom aj jeho predčasné ukončenie zo strany rozhodcov.

Florbalisti AS Trenčín tak ostávajú na siedmom mieste extraligovej tabuľky a na istotu play off budú potrebovať vyhrať v aspoň jednom z posledných dvoch zápasov, alebo sa spoliehať na zaváhanie tímov na ôsmom a deviatom mieste tabuľky.

Z online zápisu rozhodcov: Rozhodca Lukáč ukončil 24 sekúnd do konca zápas, keďže hráči AS a Florka na ihrisku len stáli a odmietli pokračovať v aktívnej a produktívnej hre.
Druhý rozhodca: Roba
Autor: Redakce
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn