A-tím 20.1.2018

Ďaľšie víťazstvo florbalistov AS Trenčín proti silnému súperovi režíroval navrátilec Pavol Heleš.

Po výhre nad dovtedy neporazenou Nižnou si Trenčania tento krát vyšliapli na ATU Košice a v repríze minuloročného semifinále zdolali košický tím 9:8. Víťazstvo režíroval vo forme hrajúci Pavol Heleš, ktorý v dvoch zápasoch proti silným súperom nazbieral úctyhodných 10 bodov (8+2).
9:8 (2:2, 3:3, 4:3 - 9:8)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
18. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs FaBK ATU KošiceKomentár

Florbalisti AS začali zápas nezvyčajne na dve obranné dvojice, dvoch centrov a tri krídelné dvojice. Absentovali totiž všetci juniori plniaci si povinnosti na východe Slovenska spolu s trénerom Petrom Klapitom. ATU nechcelo nechať nič na náhodu a od začiatku aktívne napádalo Trenčanov a kazilo rozohrávku. Tým pádom sa domácim otvárali často priestory na prečíslenia. Po prvej tretine bol stav 2:2. Pričom sa presadili za AS Peter a Pavol Helešovci. V druhej tretine tempo hry opadlo, naopak gólov padlo viac. Trenčania postupne zvýšili náskok na 5:3 a hneď po tomto góle nastrelili tyčku. Platilo staré známe nedáš - dostaneš a to dokonca štyri krát keď na konci druhej a začiatku tretej časti Košičania strelili 4 góly. Po góle na 5:7 musel tréner Juraj Matejka tradične stiahnuť hru na dve formácie a tie sa mu odvďačili skvelým obratom. Dva góly Pavla Heleša a jeden Baroša znamenali dorovnanie skóre pričom medzi ne sa vtesnala ešte jedna Košická strela. O všetkých bodoch pre hráčov AS rozhodol päť minút pred koncom David Baroš, ktorý sa parádne trafil v ponúknutej presilovej hre. Na konci bol vylúčený ešte domáci Múčka za sekanie. Ponúknutú presilovku ale Košičania zrušili vlastným prehreškom za príliš veľa hráčov na ploche a tak si už Trenčania body vziať nenechali a posunuli sa tak už na delenú štvrtú priečku tabuľky extraligy mužov.

Najbližšie sa florbalisti AS predstavia až 10.2. v Prešove, pretože liga má na programe dvojtýždňovú reprezentačnú prestávku, ktorú vyplní kvalifikácia mužov na majstrovstvá sveta, kde má zastúpenie aj AS Trenčín v podobe obrancu Matúša Macharu.

Autor: Frederik Hrušovský
Rozpis zápasov
19:00 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec
12:7 Športové centrum M-Šport
16. kolo, 18.1.2020
FBK AS Trenčín - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport