A-tím 20.1.2018

Ďaľšie víťazstvo florbalistov AS Trenčín proti silnému súperovi režíroval navrátilec Pavol Heleš.

Po výhre nad dovtedy neporazenou Nižnou si Trenčania tento krát vyšliapli na ATU Košice a v repríze minuloročného semifinále zdolali košický tím 9:8. Víťazstvo režíroval vo forme hrajúci Pavol Heleš, ktorý v dvoch zápasoch proti silným súperom nazbieral úctyhodných 10 bodov (8+2).
9:8 (2:2, 3:3, 4:3 - 9:8)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
18. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs FaBK ATU Košice

Florbalisti AS začali zápas nezvyčajne na dve obranné dvojice, dvoch centrov a tri krídelné dvojice. Absentovali totiž všetci juniori plniaci si povinnosti na východe Slovenska spolu s trénerom Petrom Klapitom. ATU nechcelo nechať nič na náhodu a od začiatku aktívne napádalo Trenčanov a kazilo rozohrávku. Tým pádom sa domácim otvárali často priestory na prečíslenia. Po prvej tretine bol stav 2:2. Pričom sa presadili za AS Peter a Pavol Helešovci. V druhej tretine tempo hry opadlo, naopak gólov padlo viac. Trenčania postupne zvýšili náskok na 5:3 a hneď po tomto góle nastrelili tyčku. Platilo staré známe nedáš - dostaneš a to dokonca štyri krát keď na konci druhej a začiatku tretej časti Košičania strelili 4 góly. Po góle na 5:7 musel tréner Juraj Matejka tradične stiahnuť hru na dve formácie a tie sa mu odvďačili skvelým obratom. Dva góly Pavla Heleša a jeden Baroša znamenali dorovnanie skóre pričom medzi ne sa vtesnala ešte jedna Košická strela. O všetkých bodoch pre hráčov AS rozhodol päť minút pred koncom David Baroš, ktorý sa parádne trafil v ponúknutej presilovej hre. Na konci bol vylúčený ešte domáci Múčka za sekanie. Ponúknutú presilovku ale Košičania zrušili vlastným prehreškom za príliš veľa hráčov na ploche a tak si už Trenčania body vziať nenechali a posunuli sa tak už na delenú štvrtú priečku tabuľky extraligy mužov.

Najbližšie sa florbalisti AS predstavia až 10.2. v Prešove, pretože liga má na programe dvojtýždňovú reprezentačnú prestávku, ktorú vyplní kvalifikácia mužov na majstrovstvá sveta, kde má zastúpenie aj AS Trenčín v podobe obrancu Matúša Macharu.

Autor: Frederik Hrušovský
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja...

Mládež 13.9.2019

Mladší žiaci zdolali na pražskom UNYP cupe veľkokluby z Mladej Boleslavi a Liberca!

Uplynulý víkend sa mladší žiaci pod vedením Petra...

Aktuálne 6.9.2019

ŠVÉD PAHLEN POSILOU FLORBALISTOV AS TRENČÍN

Výraznou posilou florbalistov AS Trenčín sa stal švédsky veterán Johan von der Pahlen. Bývalá...

Aktuálne 22.7.2019

Florbalové leto v AS Trenčín

Mladší žiaci na medzinárodnom turnaji v Brne tretí, dorastenci na najväčšom mládežníckom turnaji na svete v...