A-tím 24.9.2017

Florbalisti AS Trenčín nastrielali Lidu Bratislava 10 gólov a jasne zvíťazili.

V rámci štvrtého kola cestovali Trenčania do Bratislavskej ŠH Elán, kde ich privítalo Lido Bratislava. Chlapci skvelou úvodnou tretinou, ktorú vyhrali 1:4, prakticky rozhodli o osude zápasu a zvyšok zápasu sa už len dohrávalo v pohodovom tempe.
5:10 (1:4, 0:6, 4:0)
ŠH Elán
4.KOLO, 17:30
ŠK Lido Prírodovedec vs FBK AS Trenčín


ŠK Lido Prírodovedec: Dobrovodský (29. Veninger) – Žilka, Letaši, Gažík, Gramblička, Dida, Šimon, Rybárik, Bencel, Martišovič, Lelák, Gunther, Vnuk, Varga, Vico

FBK AS Trenčín: Melicher( 30. Vaniak) – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský, Ševčík – Mišák,Matejka, Hančík – Stopka, Kusenda, Mandinec – Múčka, Ellinger, Žiaček

Góly: 5. Lelák(Letaši), 41. Martišovič (Vnuk), 52. Varga (Gramblička), 57. Lelák(Gažík), 58. Šimon (Gramblička) – 1. Hančík(Matejka), 2. Žiaček (Ševčík), 8. Stopka (Dávidek), 18. Hančík (Matejka), 23. Kusenda (Dávidek) P, 25. Mišák (Matejka), 28. Ellinger (Žiaček), 29. Matejka (Hančík), 33. Mišák (Kováč), 40. Matejka (Ellinger).

Vylúčení: 2:0 Presilovky: 0:1 Oslabenia: 0:0

Diváci: 57


Komentár

Po nevydarenej úvodnej tretine proti FBC Trenčín si florbalisti AS dali pozor na ospalý začiatok zápasu a presadili sa v úvodnej dvojminútovke hneď dva krát. Najskôr dorážal Matejkovu strelu do poloodkrytej bránky Dobrovodského navrátilec do zostavy Hančík a o minútu neskôr zvyšoval na 0:2 Žiaček krásnou strelou zo vzduchu. Aktívny obranca Lida Lelák síce dokázal vsietiť po skrumáži pred Melicherovou bránkou kontaktný gól na 1:2, potom sa ale po prvý krát v extralige mužov podarilo presadiť strelou z výbehu mladému dorastencovi Matejovi Stopkovi, ktorý si tak otvoril svoj seniorský gólový účet – 1:3. Do konca prvej tretiny skóroval ešte Hančík ktorý svojou klasickou strelou z pravého mantinelu zvyšoval na 1:4. Druhá tretina bola z pohľadu hráčov AS tou najvydarenejšou! Vsietili v nej až 6 gólov a neinkasovali ani jeden, pričom sa prezentovali pekným kombinačným florbalom. Loptička lietala z hokejok hráčov rýchlym tempom a obranný val Lida sa nestíhal presúvať pri častých preneseniach hry. Stav po druhej tretine 1:10 tak bol reálnym obrazom predvedenej hry. V polovičke zápasu sa do bránky hostí dostal po prvý krát tento rok aj mladý Vaniak, ktorý nemal moc práce. Do poslednej tretiny ale nastúpilo Lido odhodlané napraviť reputáciu, čo sa im podarilo štyrmi zlepenými gólmi do siete Vaniaka. Keďže Trenčania sa s výsledkom uspokojili a zápas už len dohrávali, zrodil sa výsledok 5:10. Mrzieť môže trénera Matejku hlavne laxný prístup niektorých hráčov v poslednej časti hry. Naopak potešila novo zložená prvá formácia hostí, kde namiesto zraneného Mikolaja nastúpil Hančík, ktorý sa presadil dva krát a celá formácia celkovo strelila 6 z 10 gólov hostí. 

Autor: Frederik Hrušovský
Rozpis zápasov
19:00 Športové centrum M-Šport
18. kolo, 8.2.2020
FBK AS Trenčín - 1. FBC Florbal Trenčín
12:7 Športové centrum M-Šport
16. kolo, 18.1.2020
FBK AS Trenčín - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport