A-tím 24.9.2017

Florbalisti AS Trenčín nastrielali Lidu Bratislava 10 gólov a jasne zvíťazili.

V rámci štvrtého kola cestovali Trenčania do Bratislavskej ŠH Elán, kde ich privítalo Lido Bratislava. Chlapci skvelou úvodnou tretinou, ktorú vyhrali 1:4, prakticky rozhodli o osude zápasu a zvyšok zápasu sa už len dohrávalo v pohodovom tempe.
5:10 (1:4, 0:6, 4:0)
ŠH Elán
4.KOLO, 17:30
ŠK Lido Prírodovedec vs FBK AS Trenčín


ŠK Lido Prírodovedec: Dobrovodský (29. Veninger) – Žilka, Letaši, Gažík, Gramblička, Dida, Šimon, Rybárik, Bencel, Martišovič, Lelák, Gunther, Vnuk, Varga, Vico

FBK AS Trenčín: Melicher( 30. Vaniak) – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský, Ševčík – Mišák,Matejka, Hančík – Stopka, Kusenda, Mandinec – Múčka, Ellinger, Žiaček

Góly: 5. Lelák(Letaši), 41. Martišovič (Vnuk), 52. Varga (Gramblička), 57. Lelák(Gažík), 58. Šimon (Gramblička) – 1. Hančík(Matejka), 2. Žiaček (Ševčík), 8. Stopka (Dávidek), 18. Hančík (Matejka), 23. Kusenda (Dávidek) P, 25. Mišák (Matejka), 28. Ellinger (Žiaček), 29. Matejka (Hančík), 33. Mišák (Kováč), 40. Matejka (Ellinger).

Vylúčení: 2:0 Presilovky: 0:1 Oslabenia: 0:0

Diváci: 57


Komentár

Po nevydarenej úvodnej tretine proti FBC Trenčín si florbalisti AS dali pozor na ospalý začiatok zápasu a presadili sa v úvodnej dvojminútovke hneď dva krát. Najskôr dorážal Matejkovu strelu do poloodkrytej bránky Dobrovodského navrátilec do zostavy Hančík a o minútu neskôr zvyšoval na 0:2 Žiaček krásnou strelou zo vzduchu. Aktívny obranca Lida Lelák síce dokázal vsietiť po skrumáži pred Melicherovou bránkou kontaktný gól na 1:2, potom sa ale po prvý krát v extralige mužov podarilo presadiť strelou z výbehu mladému dorastencovi Matejovi Stopkovi, ktorý si tak otvoril svoj seniorský gólový účet – 1:3. Do konca prvej tretiny skóroval ešte Hančík ktorý svojou klasickou strelou z pravého mantinelu zvyšoval na 1:4. Druhá tretina bola z pohľadu hráčov AS tou najvydarenejšou! Vsietili v nej až 6 gólov a neinkasovali ani jeden, pričom sa prezentovali pekným kombinačným florbalom. Loptička lietala z hokejok hráčov rýchlym tempom a obranný val Lida sa nestíhal presúvať pri častých preneseniach hry. Stav po druhej tretine 1:10 tak bol reálnym obrazom predvedenej hry. V polovičke zápasu sa do bránky hostí dostal po prvý krát tento rok aj mladý Vaniak, ktorý nemal moc práce. Do poslednej tretiny ale nastúpilo Lido odhodlané napraviť reputáciu, čo sa im podarilo štyrmi zlepenými gólmi do siete Vaniaka. Keďže Trenčania sa s výsledkom uspokojili a zápas už len dohrávali, zrodil sa výsledok 5:10. Mrzieť môže trénera Matejku hlavne laxný prístup niektorých hráčov v poslednej časti hry. Naopak potešila novo zložená prvá formácia hostí, kde namiesto zraneného Mikolaja nastúpil Hančík, ktorý sa presadil dva krát a celá formácia celkovo strelila 6 z 10 gólov hostí. 

Autor: Frederik Hrušovský
Rozpis zápasov
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja...

Mládež 13.9.2019

Mladší žiaci zdolali na pražskom UNYP cupe veľkokluby z Mladej Boleslavi a Liberca!

Uplynulý víkend sa mladší žiaci pod vedením Petra...

Aktuálne 6.9.2019

ŠVÉD PAHLEN POSILOU FLORBALISTOV AS TRENČÍN

Výraznou posilou florbalistov AS Trenčín sa stal švédsky veterán Johan von der Pahlen. Bývalá...

Aktuálne 22.7.2019

Florbalové leto v AS Trenčín

Mladší žiaci na medzinárodnom turnaji v Brne tretí, dorastenci na najväčšom mládežníckom turnaji na svete v...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport