A-tím 16.12.2017

Florbalisti AS Trenčín po domácej prehre 2:3 s Lidom Bratislava prezimujú na štvrtej priečke

Posledný tohtoročný zápas florbalistom AS Trenčín vôbec nevyšiel. Slabá produktivita v útoku pripravila Trenčanov o všetky tri body, ktorá tak darovala Prírodovedcom pekný Vianočný darček.
2:3 (1:1, 0:1, 1:1 - 2:3)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
15. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs ŠK Lido Prírodovedec


FBK AS Trenčín: Melicher ( Vaniak) – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský, Ševčík, Preťo – Mišák, Matejka, Mikolaj – Hančík, Heleš, Mandinec – Meliš, Baroš, Stopka – Ellinger, Múčka.

ŠK Lido Prírodovedec: Veninger (Dobrovodský) – Ringer, Letaši, Gažík, Paulikovič, Vico, Bencel, Martišovič, Lelák, Pagáč, Gunter, Vnuk, Maňkoš, Žilka, Slezák.

7. Baroš (Meliš), 41. Matejka (Machara) – 14. Letaši (Slezák), 36. Slezák (Ringer) P, 47. Vico

Vylúčení 3:2, využité 0:1, oslabenia 0:0

Diváci: 121


Komentár

Na začiatku zápasu pritom nič nenasvedčovalo dráme. Domáci sa ujali vedenia v siedmej minúte zásluhou Baroša, ktorý po štandardnej situácii poslal loptičku krásne do šibenice Veningerovej brány. Dlhodobo sa Trenčanom proti hráčom Lida darí, a v minulosti ich vzájomné merania vždy priniesli vysokú výhru hráčov AS. S pocitom že sa nemôže nič stať pristupovali domáci k osobným súbojom, ktoré často prehrávali a ich návrat do obrany po strate lopty pripomínal spomalený film. Výkon na hranici možností predviedli naopak hráči ŠK Lido. Prihrávka do prázdnej bránky Slezáka pomedzi nohy Macharu znamenala vyrovnanie z hokejky Letašiho už v štrnástej minúte zápasu. Po tomto góle boli hráči Lida všade rýchlejší a na ihrisku začali dominovať. V druhej tretine domáci totálne vypustili streľbu a ťažkými prihrávkami sa zašívali po rohoch a mantineloch ihriska. Chýbala im priamočiarosť a sviežosť v zakončení, ktoré stále neprichádzali a tak trestal Slezák šťastným presilovkovým gólom pri vylúčení Ellingera za sekanie v jeho prvom striedaní – 1:2. Po druhej tretine tréner Matejka premiešal zostavu a zúžil hru na dve formácie čo malo za dôsledok obrovský tlak domácich. Matejka hneď v prvom striedaní tretej tretiny zrovnával na 2:2 a zdalo sa, že domáci pôjdu za víťazstvom. Hráči Lida sa ale nevzdávali a stále neupúšťali od napádania a aktívnej hry. Ich aktivita bola odmenená gólom Vica na 2:3 a v tomto momente mali Trenčania doťahovať náskok súpera. Ich snaha bola zreteľná, smola v zakončení bola ale obrovská a tak si postupne všetci renomovaní strelci AS vylámali zuby na skvelom Veningerovi. Zverencom trénera Matejku už nepomohla ani záverečná power play a po nevýraznom a slabom výkone stratili doma všetky tri body. Trenčania tak prezimujú na štvrtom mieste tabuľky a počas náročného januára budú mať čo robiť aby svoju pozíciu udržali. 

Fotogaléria

         
 
Autor: Klub
Rozpis zápasov
19:00 Športové centrum M-Šport
18. kolo, 8.2.2020
FBK AS Trenčín - 1. FBC Florbal Trenčín
12:7 Športové centrum M-Šport
16. kolo, 18.1.2020
FBK AS Trenčín - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport