A-tím 24.2.2018

Florbalisti AS Trenčín prehrali v zápase o tretie miesto s Florkom Košice

Na kľúčový zápas tejto sezóny extraligy mužov cestovali Trenčania do Košíc kde sa stretli s Florkom Košice. Po prehre 8:6 sa prepadli až na piate miesto tabuľky, čím prehrali aj výhodu domáceho prostredia vo ¼ finále play off zápasov. Hráči AS sa tak dostali do pozície ohrozeného tímu, ktorý si môžu súperi vo voľbe vybrať do play off.
6:8 (2:2, 2:1, 4:3 - 8:6)
Multihala Košice
21. KOLO, 16:20
FbO Florko Košice vs FBK AS Trenčín


FbO Florko Košice: Kohút(Koval) – Vašíček,Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Konečný, Kešelák, Vrábeľ, Kátlovský, Resler, Grich, Hrabčák, Kočkár, Halás, Melega.

FBK AS Trenčín: Melicher (Mésszáros) – Machara, Dávidek – Klapita, Pavol Heleš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Meliš, Kusenda, Mišák – Stopka, Múčka, Ellinger.

Góly Florko Košice: 3. Kešelák (Jakub Blaško), 15. Kátlovský (Halás), 26. Lukáš Blaško(Kešelák), 37. Konečný (Halás), 42. Jakub Blaško, 44. Halás(Kátlovský), 49. Halás(Hrabčák), 58. Hrabčák

Góly AS Trenčín: 8. Machara(Ellinger), 8. Peter Heleš(Matejka), 37. Peter Heleš (Machara), 49. Pavol Heleš (Ellinger), 56. Matejka (Melicher), 60. Peter Heleš (Matejka). 

Vylúčení: 2:1 Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0

Diváci: 125


Komentár

Na kľúčový zápas tejto sezóny extraligy mužov cestovali Trenčania do Košíc kde sa stretli s Florkom Košice. Po prehre 8:6 sa prepadli až na piate miesto tabuľky, čím prehrali aj výhodu domáceho prostredia vo ¼ finále play off zápasov. Hráči AS sa tak dostali do pozície ohrozeného tímu, ktorý si môžu súperi vo voľbe vybrať do play off.

Zápas sa začal vo svižnom tempe, pričom domáci Košičania sa od začiatku snažili zatvárať hosťujúcich obrancov a prinútiť ich ku chybe. Prvý gól ale paradoxne nepadol po chybe obrancu, ale stratou loptičky v útočnom pásme. Akciu rozbehol Jakub Blaško ktorý priprával na voľného Kešeláka – 1:0. Trenčanom sa parádne podarilo odpovedať dvomi zlepenými gólmi Macharu a Petra Heleša, ktoré delilo len tridsať sekúnd a rázom bolo 1:2. Pri zahodenom nájazde Kátlovského, ktorého fauloval brankár AS Melicher a následnom odbránenom oslabení AS sa síce vyznamenala obrana Trenčanov, no na akciu Kátlovského zo sedemnástej minúty už nedokázala reagovať a bolo vyrovnané 2:2.

Dva diametrálne odlišné obranné systémy s dvomi odlišnými rozohrávkami na seba narážali ako kosa na kameň a bolo len otázkou času, kto ako prvý spraví chybu v dobre postavenom systéme hry oboch celkov. A bol to Lukáš Blaško ktorému sa z vlastnej polovičky podarilo prestreliť všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil na 3:2 pre domácich. Na konci druhej tretiny sa ale podarilo vyrovnať Petrovi Helešovi, ktorému načapoval do prázdnej bránky nezištnú prihrávku Machara, ktorý pred tým prešiel cez troch protihráčov a bolo 3:3. Len dvadsať sekúnd ale potrebovali hráči Florka na odpoveď, keď sa presadil navrátilec na extraligové palubovky Konečný – 4:3.

Tretia tretina bola pre hráčov AS tá najmenej podarená. Napriek enormnej snahe trénera Matejku, ktorý stiahol hru na dve formácie, zvyšoval už po dvoch minútach na 5:3 Jakub Blaško, ktorý využil ponúknuté trestné strieľanie, ktoré mu inak kvalitne pískajúci rozhodcovia z Ukrajiny darovali. Po inkasovanom góle na začiatku tretiny prišiel ďalší z hokejky Halása už po dvoch minútach a rázom bolo 6:3. Po tomto góle vrhli Trenčania všetky sily do útoku a osobnou obrannou hrou s snažili prinútiť hráčov Florka ku chybám. Samozrejme ale vznikali obrovské diery v obrane ktoré fyzicky hrajúči košičania umne využívali. Jednu z nich potrestal opäť Halás v 49. minúte a Florko odskočilo už na 7:7. Ihneď po vyhranom buly sa ale predral dopredu Ellinger ktorého strelu dorazil za Kohútov chrbát Pavol Heleš a znižoval na 7:4. päť minút pred koncom stretnutia využil vyhodenie za obranu od brankára Melichera Matejka a rázom bolo 7:5. V tomto momente sa začali pravé taktické šachy a výsledok bol zrazu otvorený. Nepríjemnou stratou ale v tomto momente bolo zranenie Pavla Heleša, pre ktorého sa pravdepodobne sezóna skončila nárazom kolena na protihráča. Dlhé čakanie Trenčanom nepomohlo a dve minúty pred koncom opäť inkasovali keď sa presadil mladučký len 16 ročný dorastenec Hrabčák- 8:5. Signál pre Trenčanom okamžite stiahnuť brankára a pokúsiť sa v šiestich ešte s výsledkom niečo spraviť. Dvadsať sekúnd pred koncom stretnutia ešte inkasovalo Florko vylúčenie a tak sa hralo 6 na 4. To málo času ešte hráči AS zužitkovali na gól na 8:6 z hokejky druhého najlepšieho hráča kanadského bodovania Petra Heleša.

Nešťastne prehraný zápas v poslednej tretine tak odsunul florbalistov AS až na piate miesto extraligovej tabuľky. Najbližšie sa Trenčania predstavia už túto sobotu 3.3.2018 v Spišskej Novej Vsy, kde sa odohrá posledné kolo základnej časti, po ktorom bude nasledovať telefonický výber súperov do play off.

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja...

Mládež 13.9.2019

Mladší žiaci zdolali na pražskom UNYP cupe veľkokluby z Mladej Boleslavi a Liberca!

Uplynulý víkend sa mladší žiaci pod vedením Petra...

Aktuálne 6.9.2019

ŠVÉD PAHLEN POSILOU FLORBALISTOV AS TRENČÍN

Výraznou posilou florbalistov AS Trenčín sa stal švédsky veterán Johan von der Pahlen. Bývalá...

Aktuálne 22.7.2019

Florbalové leto v AS Trenčín

Mladší žiaci na medzinárodnom turnaji v Brne tretí, dorastenci na najväčšom mládežníckom turnaji na svete v...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport