A-tím 24.2.2018

Florbalisti AS Trenčín prehrali v zápase o tretie miesto s Florkom Košice

Na kľúčový zápas tejto sezóny extraligy mužov cestovali Trenčania do Košíc kde sa stretli s Florkom Košice. Po prehre 8:6 sa prepadli až na piate miesto tabuľky, čím prehrali aj výhodu domáceho prostredia vo ¼ finále play off zápasov. Hráči AS sa tak dostali do pozície ohrozeného tímu, ktorý si môžu súperi vo voľbe vybrať do play off.
6:8 (2:2, 2:1, 4:3 - 8:6)
Multihala Košice
21. KOLO, 16:20
FbO Florko Košice vs FBK AS Trenčín


FbO Florko Košice: Kohút(Koval) – Vašíček,Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Konečný, Kešelák, Vrábeľ, Kátlovský, Resler, Grich, Hrabčák, Kočkár, Halás, Melega.

FBK AS Trenčín: Melicher (Mésszáros) – Machara, Dávidek – Klapita, Pavol Heleš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Meliš, Kusenda, Mišák – Stopka, Múčka, Ellinger.

Góly Florko Košice: 3. Kešelák (Jakub Blaško), 15. Kátlovský (Halás), 26. Lukáš Blaško(Kešelák), 37. Konečný (Halás), 42. Jakub Blaško, 44. Halás(Kátlovský), 49. Halás(Hrabčák), 58. Hrabčák

Góly AS Trenčín: 8. Machara(Ellinger), 8. Peter Heleš(Matejka), 37. Peter Heleš (Machara), 49. Pavol Heleš (Ellinger), 56. Matejka (Melicher), 60. Peter Heleš (Matejka). 

Vylúčení: 2:1 Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0

Diváci: 125


Komentár

Na kľúčový zápas tejto sezóny extraligy mužov cestovali Trenčania do Košíc kde sa stretli s Florkom Košice. Po prehre 8:6 sa prepadli až na piate miesto tabuľky, čím prehrali aj výhodu domáceho prostredia vo ¼ finále play off zápasov. Hráči AS sa tak dostali do pozície ohrozeného tímu, ktorý si môžu súperi vo voľbe vybrať do play off.

Zápas sa začal vo svižnom tempe, pričom domáci Košičania sa od začiatku snažili zatvárať hosťujúcich obrancov a prinútiť ich ku chybe. Prvý gól ale paradoxne nepadol po chybe obrancu, ale stratou loptičky v útočnom pásme. Akciu rozbehol Jakub Blaško ktorý priprával na voľného Kešeláka – 1:0. Trenčanom sa parádne podarilo odpovedať dvomi zlepenými gólmi Macharu a Petra Heleša, ktoré delilo len tridsať sekúnd a rázom bolo 1:2. Pri zahodenom nájazde Kátlovského, ktorého fauloval brankár AS Melicher a následnom odbránenom oslabení AS sa síce vyznamenala obrana Trenčanov, no na akciu Kátlovského zo sedemnástej minúty už nedokázala reagovať a bolo vyrovnané 2:2.

Dva diametrálne odlišné obranné systémy s dvomi odlišnými rozohrávkami na seba narážali ako kosa na kameň a bolo len otázkou času, kto ako prvý spraví chybu v dobre postavenom systéme hry oboch celkov. A bol to Lukáš Blaško ktorému sa z vlastnej polovičky podarilo prestreliť všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil na 3:2 pre domácich. Na konci druhej tretiny sa ale podarilo vyrovnať Petrovi Helešovi, ktorému načapoval do prázdnej bránky nezištnú prihrávku Machara, ktorý pred tým prešiel cez troch protihráčov a bolo 3:3. Len dvadsať sekúnd ale potrebovali hráči Florka na odpoveď, keď sa presadil navrátilec na extraligové palubovky Konečný – 4:3.

Tretia tretina bola pre hráčov AS tá najmenej podarená. Napriek enormnej snahe trénera Matejku, ktorý stiahol hru na dve formácie, zvyšoval už po dvoch minútach na 5:3 Jakub Blaško, ktorý využil ponúknuté trestné strieľanie, ktoré mu inak kvalitne pískajúci rozhodcovia z Ukrajiny darovali. Po inkasovanom góle na začiatku tretiny prišiel ďalší z hokejky Halása už po dvoch minútach a rázom bolo 6:3. Po tomto góle vrhli Trenčania všetky sily do útoku a osobnou obrannou hrou s snažili prinútiť hráčov Florka ku chybám. Samozrejme ale vznikali obrovské diery v obrane ktoré fyzicky hrajúči košičania umne využívali. Jednu z nich potrestal opäť Halás v 49. minúte a Florko odskočilo už na 7:7. Ihneď po vyhranom buly sa ale predral dopredu Ellinger ktorého strelu dorazil za Kohútov chrbát Pavol Heleš a znižoval na 7:4. päť minút pred koncom stretnutia využil vyhodenie za obranu od brankára Melichera Matejka a rázom bolo 7:5. V tomto momente sa začali pravé taktické šachy a výsledok bol zrazu otvorený. Nepríjemnou stratou ale v tomto momente bolo zranenie Pavla Heleša, pre ktorého sa pravdepodobne sezóna skončila nárazom kolena na protihráča. Dlhé čakanie Trenčanom nepomohlo a dve minúty pred koncom opäť inkasovali keď sa presadil mladučký len 16 ročný dorastenec Hrabčák- 8:5. Signál pre Trenčanom okamžite stiahnuť brankára a pokúsiť sa v šiestich ešte s výsledkom niečo spraviť. Dvadsať sekúnd pred koncom stretnutia ešte inkasovalo Florko vylúčenie a tak sa hralo 6 na 4. To málo času ešte hráči AS zužitkovali na gól na 8:6 z hokejky druhého najlepšieho hráča kanadského bodovania Petra Heleša.

Nešťastne prehraný zápas v poslednej tretine tak odsunul florbalistov AS až na piate miesto extraligovej tabuľky. Najbližšie sa Trenčania predstavia už túto sobotu 3.3.2018 v Spišskej Novej Vsy, kde sa odohrá posledné kolo základnej časti, po ktorom bude nasledovať telefonický výber súperov do play off.

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
19:00 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec
12:7 Športové centrum M-Šport
16. kolo, 18.1.2020
FBK AS Trenčín - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport