Florbalisti AS Trenčín zaknihovali proti Prešovu vysoké víťazstvo 11:4!

Do M-Šport centra na ostrov v sobotu pricestoval tabuľkový sused florbalistov AS, FBC Mikuláš Prešov.
8.KOLO, 16:00
FBK AS Trenčín vs FBC Mikuláš Prešov

FBK AS Trenčín: Mészáros – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Ševčík, Stopka – Meliš, Matejka, Kusenda – Heleš, Mandinec, Hančík – Mišák, Múčka, Ellinger

FBC Mikuláš Prešov: Zostava Prešov: Barnišin (Jakubik) – Danč, kominek, Baláž, Schichman, Štofko, Adamov, sikorjak, Minich, Novotný, Bory, Aštary, Joščák

Góly : 20.Heleš(Kováč) P, 23. Hančík(Ellinger), 30. Machara (Heleš) P, 37.Matejka, 37. Hančík (Dávidek), 40.Matejka(Machara), 40. Heleš (Meliš), 47. Mišák (Heleš), 49. Heleš, 57. Meliš (Kusenda) S, 60. Mišák (Heleš) O. – 5. Novotný (Minich), 10. Minich (Bory), 31. Bory (Minich), 55. Joščák (Novotný).

Vylúčení: 3:3 Využité: 2:0 Oslabenia: 1:0

V prvej tretine sa snažili hráči Prešova zatlačiť domácich a vytiahli vysoký občasný pressing čo robilo tradične hráčom AS problémy a tak prehrávali v desiatej minúte zápasu už 0:2. O zníženie gólového rozdielu sa na konci tretiny postaral využitou presilovou hrou Peter Heleš – 1:2.

Druhá tretiny vyšla florbalistom z Trenčína na výbornú, keď najskôr hneď na jej začiatku zrovnával Hančík na 2:2. Druhú presilovú hru potom využil v desiatej minúte Machara a pridal na hokejky domácich potrebný kľud a pohodu. Hráči Prešova akoby po tomto góle prestali hrať a taktovku zápasu prevzali aktívny domáci. Pohľadná hra Trenčanov v útočnom pásme a časté výmeny miesta medzi hráčmi zdobili koncovku tretiny, v ktore j hráči AS pridali ešte 4 góly! Postupne sa presadil kapitán Matejka, sedem sekúnd po ňom opäť Hančík a keď druhá formácia vystriedala bol to opäť Matejka ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 6:3. Prešovčania sa už videli pravdepodobne v šatni, to ešte ale 30 sekúnd pred koncom tretiny dával svoj druhý gól v zápase po peknej akcii Peter Heleš 7:3.

V tretej tretine sa snažili Prešovčania opäť o aktívny pressing na ktorý už ale domáci boli dobre pripravený a dostávali sa do častých prečíslení. V štyridsiatejsiedmej minúte sa po jednej z takých akcií presadil Mišák, ktorý zvyšoval na 8:3 a po ňom zavŕšil hattrick Peter Heleš – 9:3. Za hostí síce znižoval kapitán Joščák ale zo strany hostí to už bolo málo. Po vstrelenom góle sa pokúsili hráči Prešova o dlhú power play, ktorá im ale vôbec nevyšla a inkasovali v nej dva góly znamenajúce konečný výsledok 11:4 a pohodlnú výhru Trenčanov, ktorý sa azda odrazili hrou aj výsledkom k lepším výkonom. V bránke domácich zaznamenal celozápasovú premiéru brankár Mészáros, ktorý bol vyhlásený najlepším hráčom domácich.

Autor: Frederik Hrušovský
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja...

Mládež 13.9.2019

Mladší žiaci zdolali na pražskom UNYP cupe veľkokluby z Mladej Boleslavi a Liberca!

Uplynulý víkend sa mladší žiaci pod vedením Petra...

Aktuálne 6.9.2019

ŠVÉD PAHLEN POSILOU FLORBALISTOV AS TRENČÍN

Výraznou posilou florbalistov AS Trenčín sa stal švédsky veterán Johan von der Pahlen. Bývalá...

Aktuálne 22.7.2019

Florbalové leto v AS Trenčín

Mladší žiaci na medzinárodnom turnaji v Brne tretí, dorastenci na najväčšom mládežníckom turnaji na svete v...