A-tím 21.10.2017

Florbalisti AS Trenčín zaknihovali proti Prešovu vysoké víťazstvo 11:4!

Do M-Šport centra na ostrov v sobotu pricestoval tabuľkový sused florbalistov AS, FBC Mikuláš Prešov.
11:4 (1:2, 6:1, 4:1)
M-Šport športové centrum
8.KOLO, 16:00
FBK AS Trenčín vs FBC Mikuláš Prešov


FBK AS Trenčín: Mészáros – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Ševčík, Stopka – Meliš, Matejka, Kusenda – Heleš, Mandinec, Hančík – Mišák, Múčka, Ellinger

FBC Mikuláš Prešov: Zostava Prešov: Barnišin (Jakubik) – Danč, kominek, Baláž, Schichman, Štofko, Adamov, sikorjak, Minich, Novotný, Bory, Aštary, Joščák

Góly : 20.Heleš(Kováč) P, 23. Hančík(Ellinger), 30. Machara (Heleš) P, 37.Matejka, 37. Hančík (Dávidek), 40.Matejka(Machara), 40. Heleš (Meliš), 47. Mišák (Heleš), 49. Heleš, 57. Meliš (Kusenda) S, 60. Mišák (Heleš) O. – 5. Novotný (Minich), 10. Minich (Bory), 31. Bory (Minich), 55. Joščák (Novotný).

Vylúčení: 3:3 Využité: 2:0 Oslabenia: 1:0


Komentár

Florbalisti AS Trenčín zaknihovali proti Prešovu vysoké víťazstvo 11:4!

Do M-Šport centra na ostrov v sobotu pricestoval tabuľkový sused florbalistov AS, FBC Mikuláš Prešov.

V prvej tretine sa snažili hráči Prešova zatlačiť domácich a vytiahli vysoký občasný pressing čo robilo tradične hráčom AS problémy a tak prehrávali v desiatej minúte zápasu už 0:2. O zníženie gólového rozdielu sa na konci tretiny postaral využitou presilovou hrou Peter Heleš – 1:2.

Druhá tretiny vyšla florbalistom z Trenčína na výbornú, keď najskôr hneď na jej začiatku zrovnával Hančík na 2:2. Druhú presilovú hru potom využil v desiatej minúte Machara a pridal na hokejky domácich potrebný kľud a pohodu. Hráči Prešova akoby po tomto góle prestali hrať a taktovku zápasu prevzali aktívny domáci. Pohľadná hra Trenčanov v útočnom pásme a časté výmeny miesta medzi hráčmi zdobili koncovku tretiny, v ktore j hráči AS pridali ešte 4 góly! Postupne sa presadil kapitán Matejka, sedem sekúnd po ňom opäť Hančík a keď druhá formácia vystriedala bol to opäť Matejka ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 6:3. Prešovčania sa už videli pravdepodobne v šatni, to ešte ale 30 sekúnd pred koncom tretiny dával svoj druhý gól v zápase po peknej akcii Peter Heleš 7:3.

V tretej tretine sa snažili Prešovčania opäť o aktívny pressing na ktorý už ale domáci boli dobre pripravený a dostávali sa do častých prečíslení. V štyridsiatejsiedmej minúte sa po jednej z takých akcií presadil Mišák, ktorý zvyšoval na 8:3 a po ňom zavŕšil hattrick Peter Heleš – 9:3. Za hostí síce znižoval kapitán Joščák ale zo strany hostí to už bolo málo. Po vstrelenom góle sa pokúsili hráči Prešova o dlhú power play, ktorá im ale vôbec nevyšla a inkasovali v nej dva góly znamenajúce konečný výsledok 11:4 a pohodlnú výhru Trenčanov, ktorý sa azda odrazili hrou aj výsledkom k lepším výkonom. V bránke domácich zaznamenal celozápasovú premiéru brankár Mészáros, ktorý bol vyhlásený najlepším hráčom domácich. 

Autor: Frederik Hrušovský
Rozpis zápasov
19:00 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec
12:7 Športové centrum M-Šport
16. kolo, 18.1.2020
FBK AS Trenčín - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport