A-tím 16.9.2017

Muži už na druhom mieste tabuľky!

​Po minulotýždňovej výhre nad Bratislavským Hurikánom sa v sobotu podarilo mužom zdolať aj FBC Skalica 8:3 a nepoznajú tak stále trpkosť prehry.
8:3 (1:0, 0:2, 7:1)
M-šport športové centrum
3. KOLO, 19:00
FBK AS Trenčín vs FBC Skalica

FBK AS Trenčín: Melicher – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Ševčík, Hrušovský – Mišák, Matejka, Mikolaj – Stopka, Heleš, Kusenda – Slovák, Múčka, Ellinger – Hančík

FBC Skalica: Vymyslický (51. Zelenka) – Jordán, Kukliš, Vaško, Moravec, Helbich, Ujhelyi, Hanzalík, Šiška, Hurban, Vogl, Štefanec

Góly: 9. Mišák (Kováč), 46. Mišák(Machara) P, 48. Matejka(Heleš), 50. Kováč(Heleš), 51.

Heleš(Slovák), 51. Ellinger(Dávidek), 57. Machara (Ellinger), 60. Klapita(Heleš) – 32. Hanzalík (Jordán),
34. Jordán(Štefanec), 56. Jordán (Vaško)
Vylúčenia: 3:3, presilovky: 1:1 oslabenia 0:0

Diváci: 75

Sobotný večer sa niesol v znamení kvalitného florbalu. Mužstvo Skalice síce do Trenčína pricestovalo len s 11 hráčmi do poľa, zato ale až do tretej tretiny držalo s vicemajstrom prijateľný výsledok. V prvej tretine videli diváci v M-Šport centre nástup Skalice a niekoľko ich brejkových situácií, ktoré ale vyriešil Melicher v bránke domácich. Ako prví tak udreli Trenčania, keď sa presadila posila Mišák strelou od ľavého mantinelu. Zápas sa hral v slabšom zaspatom tempe čo vyhovovalo unavene pôsobiacej Skalici. Druhá tretina bola pre Trenčanov pohromou. Svojou nedôslednosťou a laxným zakončovaním dovolili Skaličanom otočiť vývoj zápasu na 1:2 zlepenými gólmi Hanzalíka a Jordána. Počas druhej prestávky musel tréner Juraj Matejka zmeniť zostavu a nechať najlepších 10 hráčov zabojovať o lepší výsledok a nedopustiť tak domácu blamáž. To sa podarilo majstrovsky, keď sa v poslednej tretine presadilo až sedem strelcov a Trenčania tak otočili výsledok zápasu na 3:8. Krásnymi akciami na jeden dotyk so zakončením do prázdnej bránky sa prezentovala hlavne prvá formácia Trenčanov. Florbalisti AS tak zvládli aj svoj druhý tohto sezónny extraligový zápas a bez prehry sa v tabuľke posunuli na druhé miesto. Už v piatok o 19:30 chlapcov ale čaká odložený domáci derby zápas prvého kola proti 1. FBC Florbal Trenčín.

Autor: Frederik Hrušovský
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja...

Mládež 13.9.2019

Mladší žiaci zdolali na pražskom UNYP cupe veľkokluby z Mladej Boleslavi a Liberca!

Uplynulý víkend sa mladší žiaci pod vedením Petra...

Aktuálne 6.9.2019

ŠVÉD PAHLEN POSILOU FLORBALISTOV AS TRENČÍN

Výraznou posilou florbalistov AS Trenčín sa stal švédsky veterán Johan von der Pahlen. Bývalá...

Aktuálne 22.7.2019

Florbalové leto v AS Trenčín

Mladší žiaci na medzinárodnom turnaji v Brne tretí, dorastenci na najväčšom mládežníckom turnaji na svete v...