A-tím 1.11.2017

Trenčania doma vybojovali bod za prehru na nájazdy proti Florku Kočice.

Na Sviatok všetkých svätých pricestovalo do Trenčína ambiciózne Florko Košice, ktoré ozbíjalo florbalistov AS o cenné dva body a odnáša si výhru v nájazdoch.
8:9SN (3:3, 2:4, 3:1 - 0:0 - 0:1)
M-Šport športové centrum
10. KOLO, 14:00
FBK AS Trenčín vs FbO Florko Košice


FBK AS Trenčín: Mészáros – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Ševčík, Stopka, Hrušovský – Meliš, Matejka, Kusenda – Heleš, Mandinec, Hančík – Mišák, Múčka, Baroš – Ellinger, Žiaček.

FbO Florko Košice: Kohút – Koval, Vašíček, Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Vrábeľ, Halás, Daru, Vrábeľ, Kátlovský, Kočkár, Resler, Meliš, Marčák, Soják, Hrabčák.

Góly: 3. Baroš (Mišák), 15. Heleš (Machara), 18. Matejka T, 24. Matejka (Meliš), 35. Ellinger (Heleš) P, 41.Matejka (Klapita), 55. Machara (Ellinger), 57. Heleš (Matejka) – 7. Hrabčák (Vrábeľ), 8. Halás (Kátlovský), 15. Jakub Blaško, 25. Jakub Blaško T, 28. Kátlovský (Hrabčák), 29. Jakub Blaško(Resler), 37. Kátlovský (Hrabčák), 49. Halás (Kátlovský), 65. Jakub Blaško T

Vylúčení:0:1 Využité:1:0 Oslabenia:0:0 

Diváci: 152


Komentár

Pekne zaplnené M-Šport centrum videlo do poslednej sekundy vyrovnaný duel veľkých rivalov, ktorý rozhodli až samostatné nájazdy. Počas celého zápasu predvádzali florbalisti oboch tímov pohľadný, rýchly a technický florbal ktorý prevyšoval priemer Slovenskej extraligy. Akcie sa striedali na oboch stranách a brankári mali čo robiť s variabilnými zakončeniami strelcov oboch tímov. Už v tretej minúte sa presadil nováčik v zostave AS Baroš, na ktorého gól odpovedali dvomi zlepenými zásahmi v rozmedzí necelej minúty Hrabčák a Halás. Vyrovnať sa podarilo Helešovi po nahrávke jeho dvorného parťáka Macharu – 2:2. Odpovedať ale už za 16 sekúnd dokázal Jakub Blaško. O vyrovnanie sa postaral perfektne prevedeným nájazdom kapitán Matejka – 3:3.

Svižné tempo a duel plný tvrdých ale férových súbojov pokračoval aj v druhej tretine, kedy si florbalisti AS nechali nastrieľať štyri góly, z čoho až tri padli po prečísleniach Košičanov. Gólový rozdiel dorovnával najlepší hráč a kapitán domácich Juraj Matejka, ktorý v zápase strelil hetrik. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 5:7 pre hostí.

V tretej tretine domáci už tradične stiahli hru na dve formácie čo sa ukázalo hneď v prvom striedaní, kedy Matejka zavŕšil hetrik po prihrávke Klapitu. Florkáči po tomto zásahu ostali zatvorený vo svojej obrannej tretine na dlhé minúty , z čoho ale vyrážali do rýchlych prečíslení. Jedno také využili v 49. minúte a odskočili na 6:8. Trenčania ale neskladali zbrane a postupne skóre vyrovnali gólmi Macharu a Heleša len necelých päť minút do konca základnej hracej doby. S bodom sa zjavne uspokojili obe družstvá keďže do konca zápasu a ani v predĺžení sa rozhodli neriskovať a nenapádať. Nájazdy tak priniesli až 5 sériovú drámu, v ktorej boli úspešnejší Košičania a berú bod navyše po premenenom blafáku Jakuba Blaška. Stretnutie sledovalo 152 divákov. 

Fotogaléria

       
 
Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
19:00 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec
12:7 Športové centrum M-Šport
16. kolo, 18.1.2020
FBK AS Trenčín - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport