A-tím 22.9.2017

Trenčianske derby po dvoch rokoch pre 1. FBC.

V piatok večer sa v M-Šport centre odohralo derby veľkých rivalov AS verzus FBC. Posledných päť vzájomných meraní síl dopadlo lepšie pre florbalistov AS. Na šiesty pokus ale hráči 1. FBC zabrali a dokázali zvíťaziť 4:7.
4:7 (1:3, 2:1, 1:3)
M-Šport športové centrum
1.KOLO, 19:30
FBK AS Trenčín vs 1. FBC Florbal Trenčín

FBK AS Trenčín: Melicher (Vaniak) – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský – Mišák, Matejka, Slovák – Stopka, Mandinec, Kusenda – Ševčík, Múčka, Ellinger - Žiaček

1. FBC Florbal Trenčín: Kyselica(Ďurmek) – Bičan, Bulko, Bičan, Hatala, Poruban, Filadelfi, Lamačka, Rebro, Gallo, Kupka, Ondrášik, Trefný, Zeliezka, Kiačik, Podmanický, Seriš, Marienka, Voštiar

14. Múčka, 21. Machara, 33. Matejka, 38. Machara (Klapita) P – 7. Poruban (Bičan), 14. Hatala (Seriš), 14. Bičan, 38. Hatala(Zeliezka) P, 50. Kiačik (Lamačka), 52. Lamačka (Kiačik), 60. Kupka

Vylúčení: 3:2 (navyše Klapita 5 min - Bulko 5min+ČK) Presilovky: 1:1 Oslabenia: 0:0

Diváci: 300

Úvodná tretina domácim florbalistom vôbec nevyšla. Po nedorozumeniach v obrane odskočili v 13tej minúte hráči FBC už na rozdiel troch gólov, na čo sa podarilo odpovedať Múčkovi, ktorý svojim dôrazom na konci 14tej minúty dotlačil loptičku za Kyselicu v bránke hostí – 1:3. Cez prestávku tréner Matejka dobre rozanalyzoval hru hostí a vymyslel spôsob ako sa dostávať viac do šancí z čoho vyplynulo vyrovnanie v polovičke zápasu na 3:3. V druhej tretine sa florbalistom AS darilo umne prehrávať hostí a zatvárať ich do vlastného obranného pásma a nebyť tyčky a brvna mohli hráči AS aj vyhrávať. Šance ostali nevyužité a tak v presilovej hre na konci druhej tretiny zvyšoval hosťujúci Hatala na 3:4. Na začiatku tretej tretiny si vybral slabšiu chvíľku Klapita, keď fauloval prenikajúceho Kiačika za čo inkasoval 5 minútové vylúčenie. Presilovka hostí ale trvala len necelú minútu pretože hosťujúci Bulko za svoje simulovanie a následné vysvetľovanie si situácie s rozhodcom inkasoval červenú kartu. Po svojom návrate z trestnej lavice sa Klapita vrátil do presilovej hry v ktorej ihneď nabil Macharovi, ktorý všetko prestlelil a vyrovnal na 4:4. Hráči AS po tomto góle vrhli sily do útoku a na dlhé minúty zavreli súpera v obrannom pásme. Ojedinelý brejk ale využil Kiačik a v 50 minúte tak prehrávali hráči AS 4:5. Ich zvýšenú aktivitu pribrzdil už o dve minúty neskôr Lamačka, ktorý sa presadil strelou zo strednej vzdialenosti. 3 minúty pred koncom zápasu si tréner Matejka vyžiadal oddychový čas a florbalisti AS išli do hry bez brankára. Viacero šancí smrdelo gólom, žiadna však neskončila v bránke skvele chytajúceho Kyselicu a tak pred koncom trafil odkrytú bránku hráčov AS Kupka- 4:7. Derby zápasy nemajú svojho favorita a to sa potvrdilo aj v tomto, keď tabuľkovo slabšie postavený tím porazil silnejšieho. Zápas rozhodovala dvojica Tomáš – Cibik.

Ohlasy trénerov

Autor: Klub
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja...

Mládež 13.9.2019

Mladší žiaci zdolali na pražskom UNYP cupe veľkokluby z Mladej Boleslavi a Liberca!

Uplynulý víkend sa mladší žiaci pod vedením Petra...

Aktuálne 6.9.2019

ŠVÉD PAHLEN POSILOU FLORBALISTOV AS TRENČÍN

Výraznou posilou florbalistov AS Trenčín sa stal švédsky veterán Johan von der Pahlen. Bývalá...

Aktuálne 22.7.2019

Florbalové leto v AS Trenčín

Mladší žiaci na medzinárodnom turnaji v Brne tretí, dorastenci na najväčšom mládežníckom turnaji na svete v...