A-tím 7.1.2018

Tsunami sfúklo florbalistov AS aj na siedmy pokus v rade!

Tsunami sfúklo florbalistov AS aj na siedmy pokus v rade! Záhoráci si odvážajú po skvelom obrate v zápase z Trenčína všetky tri body.
6:8 (5:3, 1:3, 0:2 - 6:8)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
16. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs Tsunami Záhorská Bystrica


FBK AS Trenčín: Mészáros (Melicher) – Machara, Dávidek, Klapita, Kováč, Stopka, Heleš Pavol, Ševčík – Kusenda, Matejka, Mikolaj – Meliš, Mandinec, Baroš – Ellinger, Mišák, Múčka.

Tsunami Záhorská Bystrica: Dinka (Vilem) – Šteinhubel, Jakubík, Kubovič, Kovaľ, Němec, Haraslín, Lohazer, Paták, Gondek, Kachnič, Dobrovodský, Horecký, Kubaský, Haraslín.

Góly AS: 7. Stopka (Múčka), 11. Matejka (Kusenda), 13. Dávidek (Machara), 13. Baroš (Meliš), 17. Ellinger (Meliš), 24. Matejka (Kusenda).

Góly Tsunami: 6. Kovaľ, 6. Kubovič (Kovaľ), 17. Kovaľ (Kachnič), 25. Kubovič (Kovaľ), 33. Němec, 33. Gondek (Šteinhubel), 43. Kovaľ(Šteinhubel), 57. Horecký (Kubaský)

Vylúčení : 4:2 Využité: 0:1, Oslabenia: 0:1 

Diváci: 154


Komentár

Na začiatku druhej tretiny pritom Matejka zvyšoval na 6:3 a zdalo sa že zápas už Trenčania dotiahnu do víťazného konca. Nevyužité presilové hry ale stáli hráčov AS lepší výsledok.

Vstup do zápasu pritom mali Trenčania katastrofálny, keď najskôr fauloval prenikajúceho Kovaľa jeden z domácich obrancov. Sám faulovaný sa postavil na trestné strieľanie ktoré proti Mészárosovi v bránke Trenčanov s prehľadom premenil. Následne už o 20 sekúnd zvyšoval Kubovič na 0:2 strelou z otočky. Potom ale hráči AS začali hrať to čo chceli a trénovali a nepríjemnou osobnou obranou nedávali útočníkom Záhorskej Bystrice priestor na pohodové zakončenie. Perfektným prístupom a častou streľbou vstrelili Trenčania až 5 gólov v rade a otočili skóre duelu na 5:2! Teší najmä gól dorastenca Stopku z polovičky ihriska a dve nezištné asistencie Meliša na góly Baroša a Ellingera ktorý zakončovali do poloodkrytej bránky Dinku po vyšachovaní obrany súpera. Len 9 sekúnd po góle Ellingera ale znižoval aktívny Kovaľ na 5:3, ktorému naletel na kľučku Stopka.

V ofenzívnom predstavení pokračovali oba tímy aj v druhej časti. Najskôr sa krásnou individuálnou akciou cez celé ihrisko vyznamenal kapitán Matejka a zvyšoval tak na 6:3. Už necelú minútu po tom ale znižoval Kubovič 6:4. Trenčania, akoby nekoncentrovaní, inkasovali v zápase až 3 krát gól takmer ihneď po vstrelení gólu, respektíve v trinástej minúte inkasovali dokonca dva krát, keď sa najskôr presadil Němec a po ňom aj efektným zakončením spoza bránky Gondek, pri ktorom brankár Mészáros určite nemohol mať čisté svedomie 6:6. V Tretej Tretine dostali Trenčania výhodu päť minútovej presilovej hry, ktorá rozhodla o osude zápasu. Namiesto odskočenia Záhorákom hráči AS presilovú hru profesorsky premrhali, keď slabučkou streľbou a ešte horším pohybom dokonca umožnili hráčom Tsunami streliť gól v oslabení po obrovskej hrubici Baroša. Keď sa na konci tretiny domáci nadychovali k záverečnému náporu, všetky ich šance zmaril Meliš, ktorý nevyberavým zákrokom zbytočne fauloval prenikajúceho hráča Záhorskej Bystrice za čo videl našťastie len dvojminútový trest. Ponúknutú presilovú hru zužitkoval strelou zo stredu ihriska kapitán hostí Horecký, a v 17tej minúte tak pochoval všetky nádeje Trenčanov. Záverečná hra bez brankára už gól nepriniesla a Záhorská Bystrica sa tak raduje už zo siedmeho víťazstva nad florbalistami AS v rade!!! Nepríjemná séria ktorá sa s Trenčanmi ťahá od roku 2016 tak prerušená nebola a túto sezónu už pravdepodobne ani nebude. Po odstúpení Skalice zo súťaže a odpočtu 6 bodov za 2 víťazstvá proti tomuto súperovi tak AS Trenčín klesol až na šieste miesto extraligovej tabuľky a hráči budú mať čo robiť, aby sa vyšplhali na štvrtú priečku zaručujúcu začiatok play off domácimi zápasmi. 

Autor: Klub
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 31.3.2020

Mladší žiaci odohrali v sezóne najviac zápasov zo všetkých kategórií!

Zverenci trénera Petra Klapitu absolvovali tento rok viac ako 40...

Aktuálne 25.3.2020

Sezóna mládežníckych kategórií predčasne ukončená

Žiaľ, koronavírus zasiahol aj florbalový svet a sezóna sa mládežníckym kategóriám...

Rozhovory 24.3.2020

Samuel Dávidek: "Verím, že do budúcej sezóny všetko zlepšíme a zdvihneme to o úroveň vyššie!"

Člen širšieho kádra reprezentácie mužov a...

Aktuálne 19.3.2020

Mužské Áčko zakončilo sezónu na deviatom mieste.

Ďaleko za očakávaniami a bez play off. Taká je smutná bilancia florbalistov AS Trenčín,...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport