A-tím 7.1.2018

Tsunami sfúklo florbalistov AS aj na siedmy pokus v rade!

Tsunami sfúklo florbalistov AS aj na siedmy pokus v rade! Záhoráci si odvážajú po skvelom obrate v zápase z Trenčína všetky tri body.
6:8 (5:3, 1:3, 0:2 - 6:8)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
16. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs Tsunami Záhorská Bystrica


FBK AS Trenčín: Mészáros (Melicher) – Machara, Dávidek, Klapita, Kováč, Stopka, Heleš Pavol, Ševčík – Kusenda, Matejka, Mikolaj – Meliš, Mandinec, Baroš – Ellinger, Mišák, Múčka.

Tsunami Záhorská Bystrica: Dinka (Vilem) – Šteinhubel, Jakubík, Kubovič, Kovaľ, Němec, Haraslín, Lohazer, Paták, Gondek, Kachnič, Dobrovodský, Horecký, Kubaský, Haraslín.

Góly AS: 7. Stopka (Múčka), 11. Matejka (Kusenda), 13. Dávidek (Machara), 13. Baroš (Meliš), 17. Ellinger (Meliš), 24. Matejka (Kusenda).

Góly Tsunami: 6. Kovaľ, 6. Kubovič (Kovaľ), 17. Kovaľ (Kachnič), 25. Kubovič (Kovaľ), 33. Němec, 33. Gondek (Šteinhubel), 43. Kovaľ(Šteinhubel), 57. Horecký (Kubaský)

Vylúčení : 4:2 Využité: 0:1, Oslabenia: 0:1 

Diváci: 154


Komentár

Na začiatku druhej tretiny pritom Matejka zvyšoval na 6:3 a zdalo sa že zápas už Trenčania dotiahnu do víťazného konca. Nevyužité presilové hry ale stáli hráčov AS lepší výsledok.

Vstup do zápasu pritom mali Trenčania katastrofálny, keď najskôr fauloval prenikajúceho Kovaľa jeden z domácich obrancov. Sám faulovaný sa postavil na trestné strieľanie ktoré proti Mészárosovi v bránke Trenčanov s prehľadom premenil. Následne už o 20 sekúnd zvyšoval Kubovič na 0:2 strelou z otočky. Potom ale hráči AS začali hrať to čo chceli a trénovali a nepríjemnou osobnou obranou nedávali útočníkom Záhorskej Bystrice priestor na pohodové zakončenie. Perfektným prístupom a častou streľbou vstrelili Trenčania až 5 gólov v rade a otočili skóre duelu na 5:2! Teší najmä gól dorastenca Stopku z polovičky ihriska a dve nezištné asistencie Meliša na góly Baroša a Ellingera ktorý zakončovali do poloodkrytej bránky Dinku po vyšachovaní obrany súpera. Len 9 sekúnd po góle Ellingera ale znižoval aktívny Kovaľ na 5:3, ktorému naletel na kľučku Stopka.

V ofenzívnom predstavení pokračovali oba tímy aj v druhej časti. Najskôr sa krásnou individuálnou akciou cez celé ihrisko vyznamenal kapitán Matejka a zvyšoval tak na 6:3. Už necelú minútu po tom ale znižoval Kubovič 6:4. Trenčania, akoby nekoncentrovaní, inkasovali v zápase až 3 krát gól takmer ihneď po vstrelení gólu, respektíve v trinástej minúte inkasovali dokonca dva krát, keď sa najskôr presadil Němec a po ňom aj efektným zakončením spoza bránky Gondek, pri ktorom brankár Mészáros určite nemohol mať čisté svedomie 6:6. V Tretej Tretine dostali Trenčania výhodu päť minútovej presilovej hry, ktorá rozhodla o osude zápasu. Namiesto odskočenia Záhorákom hráči AS presilovú hru profesorsky premrhali, keď slabučkou streľbou a ešte horším pohybom dokonca umožnili hráčom Tsunami streliť gól v oslabení po obrovskej hrubici Baroša. Keď sa na konci tretiny domáci nadychovali k záverečnému náporu, všetky ich šance zmaril Meliš, ktorý nevyberavým zákrokom zbytočne fauloval prenikajúceho hráča Záhorskej Bystrice za čo videl našťastie len dvojminútový trest. Ponúknutú presilovú hru zužitkoval strelou zo stredu ihriska kapitán hostí Horecký, a v 17tej minúte tak pochoval všetky nádeje Trenčanov. Záverečná hra bez brankára už gól nepriniesla a Záhorská Bystrica sa tak raduje už zo siedmeho víťazstva nad florbalistami AS v rade!!! Nepríjemná séria ktorá sa s Trenčanmi ťahá od roku 2016 tak prerušená nebola a túto sezónu už pravdepodobne ani nebude. Po odstúpení Skalice zo súťaže a odpočtu 6 bodov za 2 víťazstvá proti tomuto súperovi tak AS Trenčín klesol až na šieste miesto extraligovej tabuľky a hráči budú mať čo robiť, aby sa vyšplhali na štvrtú priečku zaručujúcu začiatok play off domácimi zápasmi. 

Autor: Klub
Rozpis zápasov
15:00
6. kolo, 26.10.2019
ŠK Lido Prírodovedec - FBK AS Trenčín
5:8 ŠH Spišská Nová Ves
5. kolo, 19.10.2019
FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.10.2019

V repríze minuloročného finále úspešnejší Trenčania.

Mužský A tím si v treťom kole extraligy mužov pripísal po prvý krát v aktuálnej sezóne...

A-tím 25.9.2019

ATU Košice berie z Trenčína všetky tri body!

Mužom sa ani v druhom zápase aktuálneho ročníka extraligy nepodarilo bodovať naplno a po...

A-tím 17.9.2019

Muži prehrali prvý zápas novej sezóny v predĺžení

Florbalisti AS Trenčín si od Snipers Bratislava nechali nastrieľať rýchlych 5 gólov a...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport