A-tím 11.3.2018

Hráči as trenčín odchádzajú z východu bez víťazstva

V Košiciach sa uplynulý víkend uskutočnili prvé dva zápasy štvrťfinálovej série hranej na tri víťazné stretnutia, kde sa naši hráči stretli s Florkom Košice. Vyrovnané bitky dokázali v oboch prípadoch do víťazného konca dotiahnuť domáci hráči.
6:4 (3:2;0:1;3:1 - 6:4)
Multihala Alejova Košice
11:00
FbO Florko Košice vs FBK AS Trenčín

FbO Florko Košice: Kohút(Koval) – Vašíček, Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Lukáš Vrábeľ, Kešelák, Kátlovský, Resler, Grich, Hrabčák, Kočkár, Halás, Melega, Kročko, Filipák, Dominik Vrábeľ, Konečný.

FBK AS Trenčín: Mészáros – Machara, Dávidek – Klapita, Meliš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Baroš, Múčka, Kusenda.

Góly Florko Košice: 19. Kátlovský (Konečný), 19. Grich (Dominik Vrábeľ), 20. Lukáš Blaško (Jakub Blaško), 43. Kročko (Halás), 57. Vašíček (Jakub Blaško), 60. Grich

Góly AS Trenčín: 11. Kusenda (Baroš), 11. Peter Heleš (Mikolaj), 23. Machara (Kusenda), 51. Baroš (Machara)

Vylúčenia – 0:1, Presilovky – 0:0, Oslabenia – 0:0

Diváci: 118

Na začiatku druhého zápasu boli herne aktívnejší hráči Florka, ktorí si vytvorili územnú prevahu, no stroskotávali na pozornej obrane hostí. Do vedenia tak išli v polovici tretiny Trenčania. Po štandardnej situácii doklepával loptu za chrbát Kohúta Kusenda. Pre tohto juniora to bol premiérový extraligový gól vo vyraďovacej časti. Už o necelú minútu zaskočil Košice Peter Heleš, keď strelou z ostrého uhla zvyšoval na 2:0 v prospech hostí. Florko odpovedalo veľkým tlakom, no Mészáros držal hostí nad vodou. Veď po prvej tretine bol pomer striel 16:7 v prospech Florka. Aktivitou hýril najmä Jakub Blaško, ktorý pálil na bránku zo všetkých uhlov, no na brankára AS si neprišiel. Už to vyzeralo, že Trenčania pôjdu do šatní s dvojgólovým náskokom, no v posledných dvoch minútach tretiny prišla gólová smršť Florka, keď Kátlovský, Grich a Lukáš Blaško otočili vývoj skóre.

Začiatok druhej tretiny patril hráčom AS Trenčín. V 23. minúte sa o slovo prihlásil Machara, ktorý umiestnenou strelou z diaľky zaskočil Kohúta a vyrovnal na 3:3. Hra sa potom vyrovnala, obe družstvá mali šance na skórovanie, no nedokázali ich využiť. Minútu pred koncom sa Florku naskytla možnosť presilovej hry. Pätica domácich zahrala nacvičený signál s vyústením do diagonály a finálnou strelou z prvej Jozefa Halása, no Mészáros vytiahol efektnú robinzonádu a udržal nerozhodný stav.

Pred treťou tretinou bol stav nerozhodný 3:3 a tým pádom všetko otvorené. Najprv sa hráči AS museli ubrániť zvyšku vylúčenia Klapitu, čo sa im zdarne podarilo. Tak ako prvý zápas sa rozhodoval v presilovkách, druhý rozhodli štandardné situácie. V 44. minúte po jednej takej pálil Kročko a blokujúci Meliš si nešťastne zrazil loptičku za svojho brankára a domáci opäť viedli. Hráči AS Trenčín trpezlivo čakali na svoju šancu a tá prišla v 51. minúte, keď Baroš vyrovnal na 4:4. Čas bežal ďalej a začalo sa schyľovať k predĺženiu a oba tímy hrali opatrnejšie s vedomím dôležitosti najbližšieho gólu. Ten prišiel v 57. minúte, no žiaľ do siete AS Trenčín. Jakub Blaško rýchlo rozohral štandardku z rohu, krížnou prihrávkou našiel Vašíčka a ten prestrelil Mészárosa. Trenčanom nepomohla ani hra bez brankára, naopak konečnú podobu výsledku dal 45 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Grich.

Trenčania tak cestujú z východu bez víťazstva, aj keď v oboch zápasoch naň siahali. V prvom sa im stali osudnými nerovnovážne situácie na ploche, v druhom zas štandardky, keď tri góly inkasovali práve po nich. Budú tak odvracať tri „mečbaly“ Florka, prvý už najbližšiu sobotu, 16. marca o 17:00 v Športovej hale na Ostrove v Zamarovciach.

Autor: Klub
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn