A-tím 11.3.2018

Hráči as trenčín odchádzajú z východu bez víťazstva

V Košiciach sa uplynulý víkend uskutočnili prvé dva zápasy štvrťfinálovej série hranej na tri víťazné stretnutia, kde sa naši hráči stretli s Florkom Košice. Vyrovnané bitky dokázali v oboch prípadoch do víťazného konca dotiahnuť domáci hráči.
6:4 (3:2;0:1;3:1 - 6:4)
Multihala Alejova Košice
11:00
FbO Florko Košice vs FBK AS Trenčín


FbO Florko Košice: Kohút(Koval) – Vašíček, Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Lukáš Vrábeľ, Kešelák, Kátlovský, Resler, Grich, Hrabčák, Kočkár, Halás, Melega, Kročko, Filipák, Dominik Vrábeľ, Konečný.

FBK AS Trenčín: Mészáros – Machara, Dávidek – Klapita, Meliš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Baroš, Múčka, Kusenda.

Góly Florko Košice: 19. Kátlovský (Konečný), 19. Grich (Dominik Vrábeľ), 20. Lukáš Blaško (Jakub Blaško), 43. Kročko (Halás), 57. Vašíček (Jakub Blaško), 60. Grich

Góly AS Trenčín: 11. Kusenda (Baroš), 11. Peter Heleš (Mikolaj), 23. Machara (Kusenda), 51. Baroš (Machara)

Vylúčenia – 0:1, Presilovky – 0:0, Oslabenia – 0:0

Diváci: 118


Komentár

Na začiatku druhého zápasu boli herne aktívnejší hráči Florka, ktorí si vytvorili územnú prevahu, no stroskotávali na pozornej obrane hostí. Do vedenia tak išli v polovici tretiny Trenčania. Po štandardnej situácii doklepával loptu za chrbát Kohúta Kusenda. Pre tohto juniora to bol premiérový extraligový gól vo vyraďovacej časti. Už o necelú minútu zaskočil Košice Peter Heleš, keď strelou z ostrého uhla zvyšoval na 2:0 v prospech hostí. Florko odpovedalo veľkým tlakom, no Mészáros držal hostí nad vodou. Veď po prvej tretine bol pomer striel 16:7 v prospech Florka. Aktivitou hýril najmä Jakub Blaško, ktorý pálil na bránku zo všetkých uhlov, no na brankára AS si neprišiel. Už to vyzeralo, že Trenčania pôjdu do šatní s dvojgólovým náskokom, no v posledných dvoch minútach tretiny prišla gólová smršť Florka, keď Kátlovský, Grich a Lukáš Blaško otočili vývoj skóre.

Začiatok druhej tretiny patril hráčom AS Trenčín. V 23. minúte sa o slovo prihlásil Machara, ktorý umiestnenou strelou z diaľky zaskočil Kohúta a vyrovnal na 3:3. Hra sa potom vyrovnala, obe družstvá mali šance na skórovanie, no nedokázali ich využiť. Minútu pred koncom sa Florku naskytla možnosť presilovej hry. Pätica domácich zahrala nacvičený signál s vyústením do diagonály a finálnou strelou z prvej Jozefa Halása, no Mészáros vytiahol efektnú robinzonádu a udržal nerozhodný stav.

Pred treťou tretinou bol stav nerozhodný 3:3 a tým pádom všetko otvorené. Najprv sa hráči AS museli ubrániť zvyšku vylúčenia Klapitu, čo sa im zdarne podarilo. Tak ako prvý zápas sa rozhodoval v presilovkách, druhý rozhodli štandardné situácie. V 44. minúte po jednej takej pálil Kročko a blokujúci Meliš si nešťastne zrazil loptičku za svojho brankára a domáci opäť viedli. Hráči AS Trenčín trpezlivo čakali na svoju šancu a tá prišla v 51. minúte, keď Baroš vyrovnal na 4:4. Čas bežal ďalej a začalo sa schyľovať k predĺženiu a oba tímy hrali opatrnejšie s vedomím dôležitosti najbližšieho gólu. Ten prišiel v 57. minúte, no žiaľ do siete AS Trenčín. Jakub Blaško rýchlo rozohral štandardku z rohu, krížnou prihrávkou našiel Vašíčka a ten prestrelil Mészárosa. Trenčanom nepomohla ani hra bez brankára, naopak konečnú podobu výsledku dal 45 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Grich.

Trenčania tak cestujú z východu bez víťazstva, aj keď v oboch zápasoch naň siahali. V prvom sa im stali osudnými nerovnovážne situácie na ploche, v druhom zas štandardky, keď tri góly inkasovali práve po nich. Budú tak odvracať tri „mečbaly“ Florka, prvý už najbližšiu sobotu, 16. marca o 17:00 v Športovej hale na Ostrove v Zamarovciach.

Autor: Klub
Rozpis zápasov
17:00 MŠH Tvrdošín
21. kolo, 29.2.2020
TJ A- FbO Nižná - FBK AS Trenčín
4:7 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport