Aktuálne 30.3.2020

Ján Bakoš: Najdôležitejšie sú životy ľudí

Prezident HK AS Trenčín sa vyjadril k aktuálnej situácii.

Celosvetová pandémia spôsobila prerušenie športových súťaží doma i v zahraničí, odloženie Olympijských hier 2020, ako i zrušenie hádzanárskych súťaží na Slovensku. Šport sa v podstate stopol všade. Je tu neznáma, a to, ako celkom táto situácia ovplyvní ďalšie dianie v športovom hnutí doma i v zahraničí, či scenár bude optimistický alebo pesimistický. Máme tu ekonomickú situáciu, podľa ktorej nevieme dopredu predpovedať, čo sa bude diať o dva alebo tri týždne. Dá sa však už teraz povedať, že to bude mať významný dopad na profesionálny, ale i amatérsky šport. V každom prípade, uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať a ani mi dnes nevieme, aký to bude mať dopad aj na náš klub..

Snažme sa však byť optimistický i keď scenáre ďalšieho vývoja tejto pandémie sú rôzne, no pevne verme, že Slovensko to dokáže zvládnuť tak, aby to nemalo extrémny vplyv na celkovú ekonomiku. Najdôležitejšie sú však životy ľudí. Ak dokážeme (myslím tým celosvetovo) odvrátiť úmrtia a znižovať čísla nakazených, bude to skvelá správa a všetko ostatné z hľadiska životných priorít ide bokom. Čo sa týka hádzanej, buďme tiež optimisti a verme, že profesionálna i amatérska hádzaná to v najbližšom období dokáže zvládnuť.

Držme si v tom všetci palce, aby sme všetci obdobie pandémie koronavírusu COVID-19 v zdraví prežili a s prianím, aby sme sa v čo v najbližšom období stretli v Mestskej športovej hate Trenčín, pri sledovaní športových výkonov hráčok našich hádzanárskych družstiev.

Ing. Ján Bakoš

Prezident HK AS Trenčín

Autor: admin
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 20.4.2021

Návrh ŠTK SZH k reštartu nižších súťaží

​V prípade, že sa od začiatku mája neumožní tréningový proces, tak súťaže v tomto súťažnom...

Mládež 2.10.2020

Staršie žiačky odohrali prvé zápasy sezóny na domácej palubovke

Posledné dva víkendy sa staršie žiačky prestavili aj na domácej pôde proti...

Aktuálne 27.9.2020

Dorastenky HK AS Trenčín majú za sebou veľmi náročný týždeň

Každá kategória má za sebou 3 stretnutia - dve dohrávané a jedno podľa...

Aktuálne 23.3.2020

Double hádzanárok HK AS Trenčín v Česko-Slovensko-Poľskej lige

V mesiacoch december 2019 až marec 2020 sa odohrala medzinárodná súťaž v...

Ibo  MSM  SWAN  TOP SERVIS IT  Interway  Atak  Misakspol  BONA fem. n.o.  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  ZTS-OTS  Šintavan  Mesto Trenčín  Rádio WOW