A-tím 3.10.2021

FL | Prvá prehra od konca júla, Spartak rozhodol z penalty

Zverenci trénera Petra Hlinka prehrali v zápase 10. kola Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava 0:1 (0:0). O výsledku stretnutia rozhodol pokutový kop v prospech hosťujúceho mužstva.
0:1 (0:0)
Štadión Sihoť
10. kolo, 17:00
AS Trenčín - FC Spartak Trnava

AS Trenčín | Kukučka - Yem, Pires, Pirinen, Madu - Kadák, Lavrinčík, Zubairu (83. Ibrahim) – Kmeť (73. Tučný), Jendrišek (73. Ikoba), Azango (83. Ghali)

FC Spartak Trnava | Takáč – Procházka (21. Čurma), Škrtel, Kóša, Twardzik - Grič, Bukata – Cabral (90. Iván), Vlasko (78. Tumma), Bamidele Isa - Ristovski

Góly | 53. Twardzik (pen.)

Žlté karty | 38. Azango – 42. Vlasko, 70. Ristovski

Rozhodovali | Gemzický – Poláček, Bednár

Diváci | 1590

Prvú veľkú šancu mal hosťujúci Spartak. Lopta sa po priamom kope Procházku odrazila priamo ku Škrtelovi, ale ten ju za čiaru nedopravil. Hoci sa hralo v tempe s množstvom osobných súbojov, ďalšie gólové príležitosti dlho neprichádzali. Mierne navrch mali hostia, no pozorný Kukučka pozberal všetky nebezpečné nákopy. Do kabín sa išlo logicky za bezgólového stavu. Hneď v úvode druhého polčasu sme stratili loptu pred šestnástkou. Twardzikovu strelu po centri z ľavej strany bravúrne vyrazil Kukučka. Následne zahral Pires rukou v pokutovom území a Twardzik premenil pokutový kop – 1:0. V 66. min vystrelil z uhla Jendrišek, no Takáč nemal s loptou žiaden problém. V 80. min sa dostal tiesnený k hlavičke Ikoba, ale minul. V 84. min to Ikoba vyskúšal z diaľky. Loptu však jeden z brániacich hráčov nadvihol tesne nad brvno. V druhej polovici druhého polčasu sme súpera zatlačili. Gól z toho nebol ani po hlavičke Ikobu v poslednej minúte zápasy z malého vápna.