A-tím 14.7.2020

FL | Šanca na pohárovú Európu zmarená hneď v úvode

Tím vedený trénerom Jurajom Ančicom prehral v semifinále baráže o Európsku ligu UEFA na ihrisku Spartaka Trnava 0:3 (0:1). Klub, pre ktorý sa sezóna definitívne skončila, nebude pôsobiť v pohárovej Európe ani v budúcom súťažnom ročníku.
3:0 (1:0)
baráž, 20:00
FC Spartak Trnava - AS Trenčín

FC Spartak Trnava | Rusov - Turňa, Izuchukwu, Moenza - Tzandaris, Benovič (79. Horvát) - Saymon, Gamboš, Vukojevič (66. Sobczyk), Yao - Bamidele Isa (69. Tešija)

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Križan, Kapuadi, Ligeon – Roguljič (84. Depetris), El Mahdioui, Kadák (64. Zubairu) - Bukari, Čatakovič, Van Kessel (72. Ghali)

Góly | 42. Vukojevič, 83. Saymon, 87. Sobczyk

Žlté karty | 90. Sobczyk - 61. Roguljič

Rozhodovali | Kružliak – Hancko, Pozor

Diváci | 2737

Hneď v úvode sa do zakončenie dostal Vukojevič, ale Šemrinec zasiahol. V prvej štvrťhodine stojí za zmienku ešte strela Roguljiča, ktorú kryl Rusov. Na opačnej strane vyrazil strelu Gamboša náš brankár na roh. V 20. min Bukari z diaľky takmer prekvapil Rusova, ten na poslednú chvíľu zabránil jeho lobu z diaľky spadnúť do trnavskej brány. Vzápätí Van Kessel opečiatkoval z uhla pravú žrď. Ďalšiu príležitosť sme mali v 28. min, keď po zaváhaní trnavskej obrany Čatakovič zblízka netrafil v stopercentnej šanci bránu. Potom mali dve dobré príležitosti domáci. Najskôr bombu Yaa vyboxoval Šemrinec a o chvíľu po rohu Benovič prestrelil. V 42. min vyšla domácim akcia. Loptu z pravej strany poslal do šestnástky Saymon a nabiehajúci Vukojevič skóroval – 1:0.

V druhom polčase sme sa snažili uzavrieť domácich na ich polovicu. V niektorých fázach sa nám to darilo. Centrované lopty do šestnástky ale s prehľadom likvidoval Rusov. Ideálnu príležitosť na vyrovnanie sme mali v 72. min, ale striedajúci Zubairu zblízka prestrelil trnavskú bránu. V záverečnej desaťminútovke sa domáci diváci dočkali ešte dvoch gólov. Najskôr dostal ideálnu prihrávku do šestnástky Saymon a prízemnou strelou k ľavej žrdi nedal Šemrincovi šancu – 2:0. O štyri minúty neskôr skóroval Sobczyk - 3:0.