Sieň slávy 22.11.2022

Sieň slávy | Peter Ďuriš vystriedal Jozefa Hankociho v komisii SSTnF, ten sa stal jej čestným členom

Počas víkendu sa uskutočnil už ôsmy inauguračný večer Siene slávy trenčianskeho futbalu. Vznikla v roku 2014 pri príležitosti 110 rokov registrovaného futbalu pod Čákovým hradom a dnes má už dvadsaťdeväť členov. Dvadsaťosem osobností doplňuje tím historicky prvých futbalových majstrov vo farbách Trenčína zo sezóny 2014/2015.

O nominácii členov do SSTnF rozhoduje päťčlenná komisia, ktorá stála pri jej zrode. Jej predsedom je bývalý prezident klubu Ozeta Dukla Trenčín Pavol Hozlár. Súčasný klub zastupuje generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček, históriu futbalu pod Čákovým hradom slovenská trénerská legenda Jozef Jankech, František Koronczi a doposiaľ bol medzi zakladajúcimi členmi aj autor knihy k 110 rokom futbalu v Trenčíne Jozef Hankoci.

Sobotňajší večer však v historických priestoroch trenčianskeho hradu však priniesol jednu zmenu. Futbalového bádateľa Jozefa Hankociho nahradil niekdajší hráč Ozety Dukla Trenčín a odchovanec tohto klubu Peter Ďuriš. Pán Hankoci sa však stal čestným členom Komisie SSTnF.

„Niektorí si pamätáme, že okolo roku 2011 prišiel s myšlienkou vytvoriť kroniku trenčianskeho futbalu. Spoločne so spolupracovníkmi začali zbierať fotografie, písomnosti a historické dokumenty. Po viac ako troch rokoch bola na svete obsiahla publikácia o histórii futbalu pod Čákovým hradom. Bola to skutočne sizyfovská práca. Keď uzrela svetlo sveta, Jožko bol prešťastný. Podarilo sa to urobiť pre Trenčín a pre tých, ktorí urobili niečo pre naše mesto. Ako spoluzakladateľ Siene slávy veľmi aktívne a vášnivo prispieval k tomu, aby sa takéto podujatia konali. Chceme mu vyjadriť veľkú úctu a veľké poďakovanie. Preto sme sa rozhodli vymenovať za čestného člena výboru Siene slávy a posielame mu odkaz. Má nielen svoju skvelú rodinu, ale stojí pri ňom aj trenčianska futbalová rodina. Vážime si ťa a praje ti veľa zdravia,“ povedal na slávnostnom inauguračnom večere SSTnF Pavol Hozlár.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 29.5.2024

A-tím | Húdok s novým dvojročným kontraktom

Ďalším odchovancom našej This is my sen Academy, ktorý spojil svoju budúcnosť s AS Trenčín sa...

Hviezdy deťom 28.5.2024

Hviezdy deťom | 16. ročník podujatia s návratom na Štadión Sihoť

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku "Hviezdy deťom"...

ASTV 28.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce...

Aktuálne 27.5.2024

Klub | Štartuje proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť sa dostáva do realizačnej fázy. Počas...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa