Aktuality - archiv 27.6.2010

František Kubík zbiera skúsenosti v Den Haagu

V krajine tulipánov vníma aj futbalový ošiaľ pred zápasom Holandsko – Slovensko.

Futbalový klub ADO Den Haag má na lane ďalšieho hráča z AS Trenčín. Po dvojročnej skúsenosti s Csabom Horváthom koketuje v týchto dňoch s Františkom Kubíkom.

Ofenzívny ľavák odcestoval do tretieho najväčšieho holandského mesta pred týždňom. V pondelok absolvoval spolu s mužstvom predsezónny zraz mužstva. Otvárací tréning sledovalo niekoľko stoviek priaznivcov Den Haagu. Pozornosť pútal najmä novovymenovaný tréner John van den Brom. Od bývalého dvojnásobného reprezentanta Oranjes fanúšikovia očakávajú odpútanie sa od priečok znamenajúcich boje o záchranu. František Kubík by mohol byť jedným z tých, kto by sa postaral o prevetrávanie súperových obrán.

Autor šiestich ligových gólov v uplynulom ročníku je pod drobnohľadom funkcionárov účastníka Eredivisie už dlhší čas. Prvé odporúčania na rýchleho útočníka prišli od Tschena La Linga. Majiteľ AS pozval holandských partnerov na niekoľko zápasov Trenčína a Kubík sa im zjavne zapáčil. Výborný výkon podal aj na Breukelen Cupe. Najmä v stretnutí s Utrechtom unikal súperovým obrancom rýchlo ako víchor. Na prestížnom mládežníckom turnaji si meno odchovanca Prievidze poznačili skauti viacerých klubov. Aj preto berie skúsenosť trénovať s tímom z najvyššej holandskej ligy ako veľkú výzvu. „Do Holandska som cestoval pôvodne na týždeň. Zdá sa, že som nesklamal a preto tu ostávam ešte o sedem dní dlhšie. Potom sa uvidí, čo ďalej,“ vysvetľoval nám po pondelňajšom predpoludňajšom tréningu nadaný hráč.

V pondelok je na svetovom šampionáte naplánovaný osemfinálový duel Holandsko – Slovensko. Tešia sa naň obe krajiny. „Všetko je to ozdobené oranžovými farbami. Ľudia si majstrovstvá sveta veľmi užívajú,“ opísal nálady v mysliach verejnosti František Kubík.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

ASTV 19.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Vion Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC ViOn Zlaté...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa