A-tím 30.12.2022

A-tím | Šebeň podpísal zmluvu charakteru a klubovej vernosti

Roman Šebeň podpísal v závere roka viacročný kontrakt s AS Trenčín. Devätnásťročný mladík je ďalším z odchovancov This is my sen Academy v kabíne prvého mužstva. Tak ako mnoho iných, aj podpis tejto zmluvy má svoj príbeh. Tento je nielen o talentovanom futbalistovi, ale táto zmluva je aj o charaktere hráča a klubovej vernosti.

„Som veľmi rád, že AS Trenčín mi ponúkol túto možnosť. Úprimne povedané, neveril som, že niečo také príde. Veľmi ma teší, že môžem pokračovať v materskom klube,“ povedal na úvod rodák z Bánoviec nad Bebravou, ktorého cesta k premiérovému profesionálnemu kontraktu nebola úplne hladká.

Už v lete sa rozhodoval medzi futbalom a školou. Koncom júla dokonca nastúpil na pár minút v ligovom zápase na Tehelnom poli. Napokon uprednostnil vysokoškolské vzdelania a trnavskú pobočku Slovenskej technickej univerzity.

„Už som bol vyrovnaný s tým, že futbal pôjde na vedľajšiu koľaj,“ povedal Šebeň. „Devätnástka“ sa však pred vstupom do mládežníckej UEFA Youth League dostala v defenzíve do problémov, ktoré spôsobili zranenia a odchody. „Ozval sa mi tréner dorastu Martin Fabuš. Chalani potrebovali pomoc a ja som to bral ako samozrejmosť. Vedel som, že to nebude jednoduché, ale v pamäti sa mi vybavila majstrovská sezóna a náš tím. Následne mi zavolal aj tréner prvého tímu Marián Zimen. Asi vďaka zápasom v mládežníckej Lige majstrov. Absolvoval som tréningy s áčkom.“

Šebeň sa vydal rovnakou cestou ako jeho spoluhráč z prvého mužstva Samuel Lavrinčík. Futbalovú kariéru spája so štúdiom. „Podarilo sa mi to prepojiť. Dúfam, že to budem zvládať. Mám individuálny študijný plán. Som rád, že univerzita a učitelia ma podporili. Futbal hrám od malička. Nechcel som sa ho len tak vzdať. Záleží mi však ale aj na vzdelaní. Trochu to trvalo, ale našiel som cestu ako to skĺbiť,“ dodal Šebeň.

Autor: astn
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

A-tím 26.9.2023

Slovnaft Cup | V ďalšom kole domáceho pohára nás vyzvú Častkovce

Zverencov trénera Iliju Stolicu čaká po ligových povinnostiach 3. kolo...

Aktuálne 26.9.2023

Napísali o nás | Výzvou je vypredaný štadión, prezradil Stolica pre MY Trenčín

Tréner AS Trenčín Ilija Stolica poskytol redaktorovi...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio