A-tím 30.12.2022

A-tím | Šebeň podpísal zmluvu charakteru a klubovej vernosti

Roman Šebeň podpísal v závere roka viacročný kontrakt s AS Trenčín. Devätnásťročný mladík je ďalším z odchovancov This is my sen Academy v kabíne prvého mužstva. Tak ako mnoho iných, aj podpis tejto zmluvy má svoj príbeh. Tento je nielen o talentovanom futbalistovi, ale táto zmluva je aj o charaktere hráča a klubovej vernosti.

„Som veľmi rád, že AS Trenčín mi ponúkol túto možnosť. Úprimne povedané, neveril som, že niečo také príde. Veľmi ma teší, že môžem pokračovať v materskom klube,“ povedal na úvod rodák z Bánoviec nad Bebravou, ktorého cesta k premiérovému profesionálnemu kontraktu nebola úplne hladká.

Už v lete sa rozhodoval medzi futbalom a školou. Koncom júla dokonca nastúpil na pár minút v ligovom zápase na Tehelnom poli. Napokon uprednostnil vysokoškolské vzdelania a trnavskú pobočku Slovenskej technickej univerzity.

„Už som bol vyrovnaný s tým, že futbal pôjde na vedľajšiu koľaj,“ povedal Šebeň. „Devätnástka“ sa však pred vstupom do mládežníckej UEFA Youth League dostala v defenzíve do problémov, ktoré spôsobili zranenia a odchody. „Ozval sa mi tréner dorastu Martin Fabuš. Chalani potrebovali pomoc a ja som to bral ako samozrejmosť. Vedel som, že to nebude jednoduché, ale v pamäti sa mi vybavila majstrovská sezóna a náš tím. Následne mi zavolal aj tréner prvého tímu Marián Zimen. Asi vďaka zápasom v mládežníckej Lige majstrov. Absolvoval som tréningy s áčkom.“

Šebeň sa vydal rovnakou cestou ako jeho spoluhráč z prvého mužstva Samuel Lavrinčík. Futbalovú kariéru spája so štúdiom. „Podarilo sa mi to prepojiť. Dúfam, že to budem zvládať. Mám individuálny študijný plán. Som rád, že univerzita a učitelia ma podporili. Futbal hrám od malička. Nechcel som sa ho len tak vzdať. Záleží mi však ale aj na vzdelaní. Trochu to trvalo, ale našiel som cestu ako to skĺbiť,“ dodal Šebeň.

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Bohemians Praha 1905

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905.

ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa