Aktuality - archiv 7.10.2007

Bezpečnosť na štadióne

Reakcie na niektoré otázky z diskusného fóra...

1. Ako KONKRÉTNE hodláte riešiť bezpečnosť divákov na štadióne a v jeho okolí?

Bezpečnosť divákov je predmetom každej predzápasovej porady. Tentoraz sme okrem tradičného sedenia vopred nahlásili možnú hrozbu priamo na políciu. Tá už správy o pripravovanej akcii mala. Zakaždým sa snažíme minimalizovať prípadné incidenty. Aj preto bolo vniknutie násilníkov do sektoru trenčianskych fanúšikov bezprostredne po zápase veľmi horúcou témou a fakticky rezonuje stále. Otvárajú sa otázky investovania do monitoringu diania na štadióne. Stále aktuálna je téma infraštruktúry štadióna. Ďalšou z úvah preto je, kontrolovať pohyb divákov po štadióne vo viacerých líniách. V neposlednom rade chceme pokračovať v apelovaní na kompetentné miesta, aby sa problém vandalizmu na športoviskách riešil generálne.

2. Kde KONKRÉTNE sa stala chyba počas sobotňajšieho zápasu?

Tu sa hľadá odpoveď ťažšie. Podľa informácií, ktoré sme za posledné dva dni zhromaždili, boli výrazne posilnené zložky štátnej i mestskej polície. V pohotovosti boli aj železničiari. Podobné zabezpečenie mávame aj pri iných rizikových zápasoch. Doteraz to vždy stačilo. Pred zápasom sme urobili všetky štandardné opatrenia. V piatok sme oznámili pripravovanú akciu na polícii, v sobotu sme informáciu ešte potvrdili. Po zápase a po tom, čo sa stalo, sa dá samozrejme mnohé z toho, čo sa spravilo pre bezpečnosť v hľadisku spochybniť. Fanúšikovia reagujú najmä na to, že SBS-kári, prípadne policajti nestáli priamo v domácom sektore. Tomuto riešeniu sme sa chceli vyhnúť, ale po sobote k nemu zrejme pristúpime. Rovnako budeme podrobne skúmať aj ostatné impulzy pokazujúce na možné zvýšenie bezpečnosti na štadióne.

3. Ako klub hodnotí spoluprácu s najímanou SBS?

Podrobný rozbor bezpečnosti na štadióne býva pravidelnou témou porád. Riešia sa vstupy na štadión, usporiadateľská služba, polícia a samozrejme činnosť SBS. S narastajúcim vandalizmom musíme bezpečnostnú latku postaviť vyššie. Či už s novou alebo so súčasnou SBS. Uvedomujeme si, že náklady prudko vzrastú, ale po nedávnych udalostiach musíme byť pripravení na všetko. Finančná otázka nie je v tomto prípade pre klub limitujúcou.

4. Čo ďalej?

Sobotnú akciu sme sa snažili v rámci možností zmonitorovať. Získané materiály posunieme polícií. Veríme, že jej pomôžu identifikovať výtržníkov. Ďalej chceme prispieť všetkými dostupnými informáciami k potrestaniu vinníkov. Opätovne otvoríme celoslovenskú otázku bezpečnosti na športoviskách. V spolupráci s ostatnými klubmi chceme prijať pravidlá zabraňujúce vstup do areálov štadiónov vagabundom, vydávajúcich sa za fanúšikov.

Autor: MS, ASTN
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.8.2022

Lavrinčík | Zápasy sa rozhodujú v šestnástkach, tam musíme byť dostatočne dobrí

V piatom kole našej najvyššej futbalovej súťaže sa...

Fanúšikovia 12.8.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na zápas proti Liptovskému Mikulášu v predaji

Už dnes si môžete kúpiť vstupenky na nadchádzajúci domáci zápas AS...

ASTV 12.8.2022

ASTV | Zubairu prestupuje do Mostaru, emotívna rozlúčka po necelých šiestich rokoch

Abdul Zubairu opúšťa po necelých šiestich rokoch AS...

A-tím 11.8.2022

A-tím | Gaži predĺžil zmluvu s AS Trenčín

Stále iba devätnásťročný odchovanec klubu Adam Gaži predĺžil zmluvu s AS Trenčín. Minimálne ďalšie...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport