Hviezdy deťom 5.7.2010

Hviezdy priniesli na Sihoť opäť veľa zábavy

Charitatívna akcia s hviezdnym obsadením opäť úspešná

Uplynulá nedeľa sa na trenčianskej Sihoti niesla v hviezdnom futbalovom duchu. Druhé pokračovanie charitatívnej akcie "Hviezdy deťom" sa opätovne stretlo s nevídaným záujmom verejnosti. O futbalový turnaj netradičných výberov bol veľký záujem. Úroveň podujatia zdvihlo, podobne ako vlani, zaujímavé obsadenie účinkujúcich. Akcia sa začala o 13.00 h na futbalovom štadióne na Sihoti a vyvrcholila v neskorých hodinách na Trenčianskom hrade.

Na úvod si prišli na svoje predovšetkým deti. Krátko popoludní boli na trávniku rozostavané rôzne stanovištia. Skákací hrad, futbalová brána s vymedzenými otvormi či ponuka videohier. To bola iba časť lákadiel pre návštevníkov štadióna. Plocha sa pozvoľna zapĺňala šantiacimi deťmi, keď krátko pred 14.00 h sa začali na ihrisko trúsiť prví z pozvaných hostí. Najskôr vyšiel z útrob štadióna Tomáš Tatar. Po ňom nasledovali jeho hokejoví spoluhráči, tvoriaci jeden zo štyroch tímov. Postupne sa divákom predstavili Marián Gáborík, Zdeno Chára, Pavol Demitra, Branko Radivojevič, Róbert Petrovický, súrodenci Pavlikovskí či Richard Lintner. Najväčší aplauz ale patril aktuálnym držiteľom Stanleyho pohára Mariánovi Hossovi a Tomášovi Kopeckému. Kým slovenské hokejové hviezdy rozdávali na ploche rozhovory a autogramy, na trávniku sa zoskupili aj ďalšie tímy. Štvoricu účastníkov doplnili výbery známych televíznych osobností, ďalej bývalých futbalistov, väčšinou s trenčianskou históriou a posledným tímom bolo zoskupenie umelcov a bývalých športovcov vystupujúcich pod hlavičkou MUFUZA.

Mužstvo futbalových zázrakov po roku opätovne dokázalo, že vo svojom strede nemá iba množstvo skvelých futbalistov, ale predovšetkým skupinu famóznych zabávačov. Brilantné herecké i futbalové kúsky predviedli Ivan Vojtek, Pavol Topoľský, Marián Labuda ml., Marek Majeský, Peter Kočiš alebo Ľudovít Jakubove alias Mravec. Z ostatných tímov im výborne sekundoval najmä brankár výberu futbalistov Roman Hodál, ale i známy tanečník Martin Chren reprezentujúci výber televíznych tvárí. O výbornú zábavu sa postarali aj pozvaní arbitri. Najskúsenejší z nich Vojtech Christov rozhodoval duel vo vzácnom – dvadsaťšesťročnom – drese. V roku 1984 ho mal oblečený počas finálového duelu európskeho šampionátu, v ktorom Francúzsko na čele s Michelom Platinim zdolalo Španielsko 2:0. Vzácny odev prachom nezapadol, legendárny rozhodca ho príležitostne vytiahne a prevetrá.

Účastníci turnaja naopak prevetrávali obrany súperov. Diváci videli množstvo pekných akcií a gólov. V tom množstve presných zásahov dokonca zanikla informácia, kto vlastne turnaj štyroch celkov vyhral. „V rámci nášho popoludnia to bola tá najnepodstatnejšia informácia,“ rozhovoril sa šéf organizačného výboru podujatia Igor Schlesinger pracujúci ako marketingový manažér AS Trenčín. „Sme radi, že po roku sme na akciu opäť prilákali množstvo divákov a že sa nám podarilo vyzbierať finančné prostriedky na podporu detí s onkologickými ťažkosťami. Vyzbierané prostriedky venujeme prostredníctvom neziskových organizácií Hoss Heroes a Dobrý anjel. V tejto chvíli vám ešte presnú sumu povedať neviem. Tá sa totiž skladá z viacerých pilierov,“ informoval ďalej Igor Schlesinger.

Okrem dobrého športu a úsmevných situácií sa divákom na Sihoti ponúkla aj možnosť započúvať sa do songov špičkových slovenských hudobných telies. Najskôr sa predstavila Zdenka Predná a na záver turnaja zarachotili aj gitary chlapcov z Gladiatora. Po športovej a hudobnej časti sa pozvaní hostia presunuli do starobylých priestorov Trenčianskeho hradu. V historických miestach bol pripravený ďalší program. V rámci charitatívnej rulety či turnaja v pokri mohli návštevníci venovať financie na dobročinné ciele. Po vydarenej akcii neskrývali viacerí úsmevy na tvárach. „Podarila sa skvelá vec. O rok sa stretneme opäť,“ lúčila sa s Trenčínom väčšina športovcov, umelcov či mediálnych pracovníkov.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
esport 22.10.2020

eSport | Doli97 od pondelka v prestížnej Superlige

Zápasmi úvodného kola odštartuje v pondelok prvá slovenská profesionálna súťaž pre hráčov...

A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak