Aktuality - archiv 6.7.2010

Skvelý obranca a dnes vedúci mužstva oslávil šesťdesiatku

Usmiaty a vždy v dobrom rozmare, takto ho pozná snáď každý, kto sa pohybuje okolo trenčianskeho futbalu

Usmiaty a vždy v dobrom rozmare. Takto ho pozná snáď každý, kto sa pohybuje alebo pohyboval okolo trenčianskeho futbalu a je jedno či išlo o Jednotu, TTS, Letecké opravovne alebo dnešné AS. Niekdajší pravý obranca a dnes vedúci prvoligového mužstva Jozef Hollý oslavuje krásne životné jubileum – v stredu 8. júla sa dožil šesťdesiat rokov. „Vždy vedel poradiť a povzbudiť. Nepamätám si, že by bol niekedy inak než dobre naladený. Máločo ho dokázalo rozhodiť,“ spomína na  skúsenejšieho spoluhráča ďalší z bývalých hráčov Jednoty Trenčín a dnes tréner Peter Ančič.

Na oporu zadných radov Púchova, Prešova, ale najmä bývalého kapitána Jednoty, spomínajú všetci pamätníci ako na ofenzívne ladeného pravého obrancu so skvelým citom pre prihrávku. S loptou prilepenou na nohe a hlavou vždy hore posielal milimetrové pasy krížom cez celé ihrisko. „Bol dôležitou súčasťou mužstva, dosť sme sa na neho spoliehali. V tej dobe bol považovaný za moderný typ krajného beka.  Vedel veľmi dobre čítať hru, čo z neho robilo ešte lepšieho futbalistu. Mnohí ho porovnávali s Karolom Dobiášom,“ prezradil Ančic.

Jožko, veď inak mu na Sihoti ani nikto nepovie, bol pri jednom z najväčších úspechov trenčianskeho futbalu. V roku 1978 sa po víťazstve nad Slovanom Bratislava radoval zo zisku Slovenského pohára. Československé finále sa žiaľ stalo korisťou Baníka Ostrava. Dva roky predtým si zahral aj Interpohár. Dodnes stále aktívny a na štadióne vždy medzi prvými. Ešte aj dnes by dal mnohým mladším počas svojich výbehov k Váhu poriadne zabrať. Na záver iba jediné, všetko najlepšie Jožko!

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 29.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FK Pohronie.

ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco